Ogłoszenia parafialne – III Niedziela zwykła – 26.01.2020

• Przeżywamy dziś 3. niedzielę zwykłą. Jest to Niedziela Synodalna.

• Serdecznie dziękujemy zespołowi „Ciupaga” wraz z Gośćmi za ubiegłotygodniowy koncert. Dziękujemy wykonawcom, uczestnikom i wolontariuszom za wsparcie rehabilitacji Dawida i Kasi. Udało się zebrać 4300 zł. Dziękujemy za dar serca.

• Dzisiaj o 15.00 odbędzie się w naszym kościele koncert kolęd. Do wspólnego kolędowania zaprasza Zespół Kiyrpecki.

• W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:

– we wtorek, 28.01 – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;
– w środę, 29.01 – rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, święto;
– w piątek, 31.01 – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

• W czwartek, piątek i sobotę zapraszamy na Mszę św. wieczorną szczególnie wszystkie kobiety, aby poprzez Triduum przygotować się do święta Ofiarowania Pańskiego.

• Przypominamy, że przez cały luty modlimy się za konających. Prośmy miłosiernego Boga o łaskę dobrej śmierci dla tych, których Pan wzywa do siebie. Prośmy szczególnie, by wszyscy mogli odejść z tego świata pojednani z Bogiem, po przyjęciu sakramentów świętych.

• Ksiądz Arkadiusz odwiedzi chorych w piątek 31.01. od godziny 8.15.

• Najbliższa sobota to I sobota miesiąca lutego – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. O 17.00 będziemy modlić się w duchu wynagrodzenia za grzechy swoje i całego świata. Modlitwę poprowadzi Dziewczęca Służba Maryjna wraz z Siostrami Służebniczkami. Tradycyjnie na wspólną modlitwę zapraszamy także wszystkie matki w stanie błogosławionym i małżeństwa proszące Boga o dar rodzicielstwa.

• W sobotę o 19:00 w Domu Katechetycznym odbędzie się katecheza przedchrzcielna.

• Zbiórka aspirantów z Łącka we wtorek o 15.45, w Szczereżu w czwartek o 15.30.

• W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. W całym Kościele jest to dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych Siostrach Służebniczkach, o Siostrach Zawierzankach z Kiczni, o Siostrach i Braciach z zakonów kontemplacyjnych, o Siostrach i Braciach pochodzących z naszej parafii i o wszystkich siostrach i braciach zakonnych. Msze święte, jak w każdą niedzielę. W tym dniu przynosimy do kościoła gromnice. Składka przeznaczona jest na utrzymanie zakonów klauzurowych w naszej Diecezji.

• W przyszłą niedzielę o 15.00 zapraszamy na Koncert kolędowy w wykonaniu Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto w Łącku pod dyrekcją Pana dra hab. Stanisława Strączka oraz zespołu dziecięcego „Promyczki dobra” z Nowego Sącza.

• Dziękujemy ks. Grzegorzowi Kubalicy, pochodzącemu z parafii Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej w Dębicy, pracującemu na misjach w górskich rejonach Peru za wygłoszone w tę niedzielę słowo Boże. Wspierajmy ks. Grzegorza naszymi modlitwami i ofiarami.

• Przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz potrzebujących. Zachęcamy do wsparcia celów realizowanych przez Caritas Diecezji Tarnowskiej, m.in. pomocy naszemu parafianinowi Mikołajowi.

• Dzisiaj posługę akolitatu przyjmie nasz parafianin, pan Jerzy Demski. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

• W czwartek, 16.01 nasza wspólnota parafialna pożegnała śp. Julię Gromalę. Polecajmy Jej duszę Bożemu Miłosierdziu.

• Zapowiedzi przedślubne:

Leszek Władysław WĘGIEL z Krakowa i Cecylia Maria FARON z Łącka
Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!