OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III Niedziela zwykła – 22.01.2023

Papieska intencja – za wychowawców: Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji, i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym młodym ludziom.

Intencja parafialna: Módlmy się za Państwo Stanisławę i Jerzego Demskich, którzy wyjeżdżają do pracy misyjnej do Kazachstanu.

1. Przeżywamy dziś III Niedzielę Zwykłą. Jest to Niedziela Słowa Bożego. Niech codzienna lektura Pisma Świętego stanie się dla każdego z nas źródłem inspiracji. Niech Słowo Boże będzie dla wszystkich drogowskazem. Dzisiaj także Dzień Dziadka.
  2. We wtorek Państwo Stanisława i Jerzy Demscy wyjeżdżają na pół roku do posługi misyjnej w Kazachstanie. Życzymy im bezpiecznej podróży, błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Pamiętajmy w modlitwie o naszych misjonarzach.
  3. W tygodniu przeżywać będziemy:

Wtorek, 24 stycznia – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;

Środa, 25 stycznia – święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła; Zakończenie Tygodnia Modlitw o jedność Chrześcijan;

Czwartek, 26 stycznia – wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów; Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce;

Piątek, 27 stycznia – Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu;

Sobota, 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;

Niedziela, 29 stycznia – Światowy Dzień Chorych na Trąd;

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, a także babciom i dziadkom składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
  2. We wtorek przypada 24 dzień miesiąca stycznia. Jest to tradycyjnie dzień Celestyński w naszej parafii. Na Nabożeństwo Celestyńskie zapraszamy szczególnie członków Modlitewnego Bractwa Celestyńskiego, rodziców i rodziny kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii oraz wszystkich czcicieli bł. siostry Celestyny Faron. Podczas nabożeństwa będziemy się modlić za powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Będziemy także polecać wszystkie intencje wpisane do księgi próśb i łask wystawionej przed ołtarzem bł. Celestyny. Wszystkich zapraszamy o godzinie 17:00 na adorację, modlitwę różańcową, a po niej na Eucharystię.
  3. Dzieci z klas III wraz z rodzicami – w ramach przygotowania do Pierwszej Komunii Św. – serdecznie zapraszamy na spotkanie formacyjne, podczas którego odnowimy przyrzeczenia chrzcielne, warto odszukać świecę z chrztu św., odkurzyć dyplomik. W Łącku spotkanie w środę o godz. 18.00. Po Eucharystii spotkanie organizacyjne. Na Szczereżu spotkanie także w środę o godz. 17.00.
  4. Związek Podhalan Oddział Łącko zaprasza na przedstawienie o tematyce Bożonarodzeniowej. Przedstawienie zostanie wystawione na scenie Sali Teatralnej w Domu Parafialnym w Łącku w piątek o godz. 17.00. Wstęp wolny.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 nasza parafialna Scholka zaprezentuje swój kolędowy repertuar pomagając nam w modlitwie. Także w niedzielę po Mszy św. wieczornej wystąpi w naszym kościele zespół „Promyczki Miłosierdzia” z Parafii Bożego Miłosierdzia we Lwowie. Razem z zespołem wystąpi Zuzanna Misterka z Łącka. Zapraszamy.
  6. Jutro kończymy tradycyjną wizytę duszpasterską – Kolendę. Duszpasterskie spotkania dały nam możliwość lepszego poznania parafian. Bardzo dziękujemy za życzliwe przyjęcie, serdeczność i złożone ofiary. Cieszymy się, że wielu parafian interesują kwestie związane z duszpasterstwem i funkcjonowaniem parafii. Ks. Proboszcz w najbliższym czasie postara się dokonać małego podsumowania wizyty kolędowej. Wszystkich parafian obejmujemy pamięcią w naszych codziennych modlitwach. Dołączamy także ofiarę Mszy św.
  7. Przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz potrzebujących. Zachęcamy do wsparcia naszych parafian oraz celów realizowanych przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Ulotki z informacjami znajdują się obok ogłoszeń.
  8. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary składane w kopertach i na konto parafialne: Ofiary inwestycyjne: Łącko nr: 42, 111, 247, 394, 525, 565, 652, 677; Szczereż nr: 86; Ogrzewanie: Łącko nr: 565; Szczereż nr: 119; Maszkowice nr: 98; Droga na cmentarz: Szczereż; Rejon Dołki – 2000 zł.
  9. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy obszerną recenzję głośnej książki osobistego sekretarza papieża Benedykta XVI, opowiadającej o latach spędzonych u boku zmarłego papieża.
  10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Krzysztof Strączek (50 lat) z Łącka i Jan Mozdyniewicz (76 lat) z Łącka. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…
  11. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Aleksander JAWOR z Czerńca i Aleksandra MALCZAK z Kosarzysk (3);

Artur Stanisław LOREK z Gołkowic Dolnych i Renata Kinga JANCZURA z Czerńca (1);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

Ogłoszenia III Niedziela Zwykła 2023-01-22