Ogłoszenia parafialne – II Niedziela zwykła – 19.01.2020

 

 

 • W czwartek (16 stycznia) minęło 300 lat od konsekracji naszego kościoła parafialnego. Konsekracji w 1720 roku dokonał bp Tarło. Patronem został św. Michał Archanioł. Pamiętajmy w modlitwie o budowniczych i dobroczyńcach tej świątyni, a także o tych, którzy rzadko się w niej pojawiają, prosząc o łaskę nawrócenia i zbawienia.

 

 • Dziś w naszym kościele odbędzie się koncert kolęd „Kapeli Ciupaga z Gośćmi”. Będzie on połączony z akcją charytatywną – zebrane środki zostaną przekazane na rehabilitację dzieci z naszej parafii. Koncert rozpocznie się o 18.00. Przypominamy, że dzisiejsza Msza św. wieczorna sprawowana będzie o 17.00. 

 

 • Zakończyliśmy wizytę kolędową. Bardzo dziękujemy wszystkim Parafianom za życzliwe przyjęcie, serdeczność i złożone ofiary. Podczas rozmów poruszane były różne ważne tematy i problemy związane z duszpasterstwem i funkcjonowaniem naszej wspólnoty parafialnej. Cieszymy się, że kwestie związane duszpasterstwem dzieci, młodzieży i dorosłych, a także aktywność różnych grup religijnych w naszej parafii są w zasięgu zainteresowań naszych parafian. Specyfika odwiedzin kolędowych nie daje niestety możliwości na rozwinięcie wielu poruszanych tematów. Wszystkich zainteresowanych pogłębieniem poruszanych kwestii serdecznie zapraszamy do kancelarii parafialnej. Istnieje również możliwość zaproszenia kapłana do siebie w dogodnym czasie. Ks. Proboszcz w najbliższym czasie ustosunkuje się do kwestii podnoszonych na kolędzie. Dziękujemy za wszystko i życzymy Bożego błogosławieństwa na każdy dzień. Do życzeń dołączamy modlitwę i ofiarę Mszy św.

 

 • Kancelaria parafialna od jutra będzie czynna, jak zwyczajnie, rano od 8.00 do 9.00 i wieczorem od 16.45 do 17.45.

 

 • Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na cele działalności misyjnej Kościoła w uroczystość Trzech Króli. Dziękujemy również za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę.

 

 • W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jednak mamy możliwość zadecydowania o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej (KRS: 0000211791). Z pomocy naszej Caritas korzystał będzie nasz parafianin, Mikołaj, dlatego zachęcamy, by w deklaracji podatkowej w kratce „139. Cel szczegółowy 1%” wpisać „Mikołaj”.

 

 • W tym tygodniu:

– we wtorek – wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy,
– w piątek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła,
– w sobotę – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła
Wszystkim solenizantom nadchodzącego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

 

 •  W przyszłą niedzielę 26 stycznia od 10.00 do 15.00 w Zespole Szkół im. św. Kingi odbędzie się charytatywny kiermasz ubrań, książek, zabawek, ciast itp. Zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup leku ratującego życie dla Kacperka Ryło z Zabierzowa. Koszt leku to 8 mln złotych. Zespół Szkół serdecznie zaprasza całe rodziny do wzięcia udziału w akcji. Więcej informacji u organizatorów.

 

 • Zbiórka aspirantów z Łącka we wtorek o 15.45, w Szczereżu w czwartek o 15.30.

 

 • We wtorek (21 stycznia) swoje święto obchodzą Babcie, a w środę (22 stycznia) Dziadkowie. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia, opieki Matki Bożej
  i radości z wnuków. Z okazji święta wszystkie Babcie i Dziadków z naszej parafii zapraszamy we wtorek na wspólne świętowanie. Wszystkich – podkreślamy – wszystkich Dziadków
  i Babcie, niezależnie od wieku, zapraszamy na Mszę św. o 15.00, a po Mszy św. do naszej salki teatralnej w Domu Katechetycznym na spektakl o życiu bł. Celestyny przygotowany przez dzieci z Przedszkola „Promyczek”.

 

 • Również we wtorek zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia po raz pierwszy Najświętszego Sakramentu i ich rodziców na spotkanie w kościele o 17.40.

 

 • W środę po wieczornej Mszy św. zapraszamy na spotkanie Zespołu Synodalnego.

 

 • W piątek (24 stycznia) zapraszamy wszystkich czcicieli bł. Celestyny Faron na adorację Najświętszego Sakramentu oraz Mszę św. wieczorną. Będziemy się modlić o łaskę nowych powołań kapłańskich i zakonnych, a także w intencji kapłanów i sióstr pochodzących z naszej parafii.

 

 • Do soboty trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętajmy, by w naszych osobistych modlitwach polecać Bogu sprawę jedności wszystkich wyznawców Chrystusa.

 

 • Wszystkich członków Rady Parafialnej, Rady Ekonomicznej, Akcji Katolickiej, Parafialnego Zespołu „Caritas”, Parafialnego Zespołu Synodalnego, pracowników parafialnych z Łącka i Szczereża zapraszamy na spotkanie Bożonarodzeniowe w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00 w Restauracji Pod Jabłonią. W celu logistycznego przygotowania miejsc prosimy o wcześniejsze potwierdzenie obecności.

 

 • W następną niedzielę (26 stycznia) obchodzić będziemy Światowy Dzień Chorych na Trąd oraz Dzień Islamu w Kościele Katolickim w Polsce. Polecajmy w naszych modlitwach szczególnie sprawę wolności chrześcijan w krajach muzułmańskich.

 

 • W przyszłą niedzielę (26 stycznia) w kaplicy Ośrodka Formacyjnego w Opolu pan Jerzy Demski – nasz Nadzwyczajny Szafarz Komunii św. – przyjmie z rąk ks. Biskupa Rudolfa Pierskały posługę akolitatu. To ważny krok na drodze do święceń stałego diakonatu. Otoczmy pana Jerzego naszymi modlitwami.

 

 • W przyszłą niedzielę o 15.00 wraz z Zespołem „Kiyrpecki” zapraszamy do naszego kościoła na koncert kolędowy.