Ogłoszenia parafialne – 5. niedziela zwykła (9 lutego 2020 r.)

1. Przeżywamy dzisiaj 5 niedzielę zwykłą. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańca.
  2. W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:
  • We wtorek, 11 lutego – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego;
  • W piątek – św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – Patronów Europy.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do świątyni na wspólną modlitwę.

1. W Światowy Dzień Chorego czyli w najbliższy wtorek o godzinie 10.00 zapraszamy wszystkich chorych, cierpiących i starszych na Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Kościół wierzy, że jest to sakrament specjalnie przeznaczony do umocnienia osób dotkniętych ciężką chorobą. Przyjmującym go z wiarą udziela szczególnych łask – ulgi w cierpieniu, duchowego umocnienia w znoszeniu cierpienia, a także – jeśli taka jest wola Boża – przywrócenia zdrowia. Namaszczenie chorych nie jest sakramentem przeznaczonym tylko dla tych, którzy znajdują się w ostatecznym niebezpieczeństwie utraty życia. Odpowiednim momentem na przyjęcie tego sakramentu jest poważna choroba, sędziwy wiek i związane z tym poważne dolegliwości, a także poważne inwalidztwo lub niepełnosprawność. Podstawą do przyjęcia sakramentu namaszczenia jest stan łaski uświęcającej, dlatego zaleca się wcześniejszą spowiedź. Od godz. 9.30 będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. Po Mszy świętej zapraszamy na gorącą herbatę i spotkanie do Sali Teatralnej Domu Katechetycznego.
  2. Składamy serdeczne Bóg zapłać członkiniom XIX Róży Matek z Łącka im. św. Teresy od Krzyża i IX Róży Matek z Maszkowic im. św. Jana Chrzciciela za ofiary złożone na Misje. Dziękujemy także wszystkim indywidualnym osobom składającym ofiary na cele parafialne.
  3. Przypominamy o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz Caritas Diecezji Tarnowskiej (KRS: 0000211791). Wskazując cel szczegółowy „Mikołaj” wspieramy naszego parafianina. Więcej informacji na ulotkach i stronie internetowej Parafii.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym”in. interesujący artykuł o praktyce Mszy św. gregoriańskich i o towarzyszeniu w cierpieniu osobom nieuleczalnie chorym.
  5. Zaproszenie – W Łąckim Centrum Medycznym „REMI-MED.” (Za Pawilonem Handlowym)
    w dniu 11 lutego będzie możliwość bezpłatnego komputerowego zbadania wzroku. Rejestracja pod nr tel: 508 717 626.
  6. Dzisiaj w godz. 8.00-13.00 w Zespole Szkół im. Św. Kingi odbędzie się kolejna akcja oddawania krwi „Uratuj Choć Jedno Życie”. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy
    i prosimy pamiętać o zabraniu dowodu osobistego.
  7. Zbiórka dla aspirantów we wtorek o godz. 15.45 (na Szczereżu w czwartek o godz. 15.30).
  8. Spotkanie Grupy Apostolskiej Szkolnego Koła Caritas w piątek o godz. 17.00 (na Szczereżu w czwartek o godz. 16.00). Spotkanie Grupy Apostolskiej młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i studentów w piątek o godz. 20.00.
  9. Zapowiedzi przedślubne:

W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

Leszek Władysław WĘGIEL z Krakowa i Cecylia Maria FARON z Łącka;

Paweł GIERCZYK z Łącka i Iwona SOBCZAK z Obidzy;

Kamil Piotr KULIG z Łącka i Natalia Małgorzata TOMCZYK z Nowego Sącza;

Piotr Paweł GOŁYŹNIAK z Ptaszkowej i Karolina Agnieszka SŁABASZEWSKA z Łącka;

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!