OGŁOSZENIA PARAFIALNE 8 Niedziela zwykła 2 marca 2014

INTENCJA OGÓLNA:

Aby we wszystkich kulturach były szanowane prawa i godność kobiet.

INTENCJA MISYJNA:

Aby liczni młodzi ludzie odpowiedzieli na wezwanie Pana do poświęcenia życia głoszeniu Ewangelii.

1. Spotkania grup parafialnych:

a) Aspiranci – wtorek 15.30

b) Ministranci – wtorek 16.15

c) Dziecięca Schola – sobota o godz. 9.00

2. Spotkanie Rady Parafialnej w środę po wieczornej Mszy świętej.

3. Spotkanie przed pielgrzymką na kanonizację bł. Jana Pawła II odbędzie się dzisiaj (2 marca) o godz. 16.00 w naszym kościele. Podczas spotkania będzie można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę.

4. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne. Jest to adoracja Najświętszego Sakramentu. Jak ważne to nabożeństwo świadczą słowa św. Augustyna: „Niech nikt nie spożywa tego Ciała, jeśli Go najpierw nie adorował; (…) grzeszylibyśmy, gdybyśmy Go nie adorowali”. Chciejmy zatem znaleźć czas, by adorować Chrystusa obecnego wśród nas i niech to będzie nasze przygotowanie do owocnego przeżycia czasu Wielkiego Postu. Porządek adoracji jest następujący:

Niedziela – 2 marca

• godz. 13.15 – adoracja dla wszystkich chętnych

• godz. 14.00 – Klub Seniora, Akcja Katolicka, Caritas

• godz. 15.00 – Róże Różańcowe

• godz. 16.00 – Bractwo bł. Celestyny, Grupa Modlitewna Dorosłych, Kościół Domowy

• godz. 17.00 – adoracja dla wszystkich chętnych

Poniedziałek i wtorek – 3 i 4 marca

• godz. 7.00 – ul. Kościelna, ks. Piaskowego, Nadbrzeżna, Strażacka, Słoneczna, Jeżowa i Targowica

• godz. 10.00 – Rynek, Rola, Kopytówka, ul. Zyndrama i ulice przylegające, Dunajczyska, ul. Szczawnicka, Berlinga, Czerniec Wieś, Byniowa

• godz. 13.00 – Zawodzie Maszkowskie, Łąckie, Czernieckie, Wiela, Łęgi, Maszkowice centrum

• godz. 15.00 – Kiczonki, Browary, Tarnawa, Pożogi, Wolaki, Krakowska

• godz. 17.00 – adoracja dla wszystkich chętnych

Mieszkańców Szczereża zapraszamy na adorację do Kaplicy w niedzielę do godz. 15.00.

W godzinie miłosierdzia na zakończenie adoracji odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W poniedziałek i wtorek zapraszamy do kościoła w Łącku w godzinach najbardziej dogodnych.

5. Najbliższa środa to Popielec. Msze święte o godz. 6.00, 9.00, 15.00 i 18.00. W kaplicy w Szczereżu Msze święte o godz. 7.45 i 18.00. Podczas Mszy świętych na znak rozpoczęcia czasu postu i pokuty przyjmiemy na głowę popiół. W tym dniu obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych każdego w wieku od 18-60 roku życia. Natomiast młodzież od 14-18 roku życia obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Post ścisły polega na ograniczeniu się do trzech posiłków w ciągu dnia: jeden do syta i dwa lekkie.

W środę popielcową ofiara na tacę, tzw. jałmużna wielkopostna, będzie przeznaczona na pomoc biednym w parafii i diecezji.

Od tego dnia rozpoczyna się również okres Komunii świętej wielkanocnej nakazanej przez Przykazanie Kościelne.

6. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

 Droga Krzyżowa

 dla wszystkich – piątek o godz. 17.30

 dla młodzieży – piątek o godz. 19.30

 dla dzieci ze Szkół Podstawowych – sobota o godz. 16.00

 w kaplicy w Szczereżu – piątek o godz. 17.30 (poza

I piątkiem miesiąca)

 Kalwaryjska Droga Krzyżowa – niedziela o godz. 14.00

 Gorzkie Żale – niedziela o godz. 15.00

 w kaplicy w Szczereżu – niedziela po Mszy o godz. 11.15

7. Msze święte w niedziele Wielkiego Postu: 7.00, 9.00, 10.30, 12.15 i po Gorzkich Żalach około godz. 16.00. Nie będzie natomiast Mszy świętej o godz. 18.00! Nie będzie również niedzielnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. W najbliższym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii; I piątek miesiąca, dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy nasze i całego świata. Spowiadać będziemy codziennie od godz. 17.00 do 18.00.

W kaplicy w Szczereżu spowiedź będzie w Popielec od godz. 17.00, w czwartek od godz. 18.00 do 19.00 i w piątek od godz. 15.00. Po Drodze Krzyżowej i spowiedzi Msza święta.

W piątek kapłani odwiedzą chorych z Komunią świętą.

9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę. Dziękujemy również za ofiary na kościół z adresu: Łącko 604, 702, Maszkowice 114 i Czerniec 26.

11. Od dzisiaj 30 intencji pogrzebowych za śp. Józefa Piksę odprawi misjonarz w Papui Nowej Gwinei (PNG). Od przyszłej niedzieli 40 intencji za śp. Marię Potoniec odprawi misjonarz z Papieskich Dzieł Misyjnych (PDM).

12. Dzisiaj w Zespole Szkół im. Świętej Kingi w godz. 8-13 odbędzie się kolejna akcja oddawania krwi pod hasłem „Uratuj choć jedno życie”. Szczegółowe informacje znajdują się na kartkach w przedsionku kościoła lub w szkole. Prosimy zapoznać się z warunkami oddawania krwi!

13. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.

14. Powiat Nowosądecki realizuje projekt „Twoja szansa” skierowany do bezrobotnych, przewidzianych do zwolnienia lub zagrożonych zwolnieniem. Rekrutacja projektu trwa od 6-14 marca 2014 roku. Informacje na stronie: www.pcfe.powiat-ns.pl

Wszystkim Parafianom, zwłaszcza tym, którym patronuje św. Kazimierz oraz jubilatom najbliższego tygodnia niech Bóg błogosławi!