Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XVI Niedziela Zwykła

21 Lipiec 2019

Intencja ogólna:                     Aby politycy, uczeni i ekonomiści pracowali razem na rzecz ochrony mórz i oceanów

 1. Przeżywamy dziś 16 Niedzielę zwykłą. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na sfinansowanie projektu instalacji monitoringu oraz alarmu przeciwwłamaniowego w naszym kościele. Za każda ofiarę składamy serdeczne Bóg zapłać.
 2. W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:

– w poniedziałek; św. Marii Magdaleny, święto

– we wtorek; św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

– w środę; św. Kingi, dziewicy, patronki diecezji tarnowskiej

– w czwartek; św. Jakuba Apostoła, święto oraz św. Krzysztofa

– w piątek; św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia

3.W najbliższą środę przypada w naszej parafii „Dzień Celestyński”. Wszystkich czcicieli błogosławionej s. Celestyny Faron zapraszamy o godzinie 17:00 na modlitwę różańcową, nowennę, a po niej na Eucharystię. Za przyczyną błogosławionej Celestyny będziemy modlić się o nowe powołania zakonne i kapłańskie z naszej Parafii oraz dziękować za liczne łaski jakie otrzymujemy za Jej przyczyną.

 1. W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych, po każdej Mszy świętej odbędzie się błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych.
 2. Za tydzień o godz. 14.30 dzień skupienia dla narzeczonych.
 3. W związku z pożarem jaki w ostatnim czasie nawiedził naszych parafian, Państwa Mozdyniewiczów i zniszczył ich stodoły ze zbiorami, w przyszłą niedzielę Caritas będzie zbierał ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym.
 4. Organizatorzy pikniku na Szczereżu składają serdeczne podziękowanie wszystkim wykonawcom oraz uczestnikom zabawy. Podczas wspólnego świętowania udało się zebrać kwotę 26 000 zł (dwadzieścia sześć tysięcy złotych). Pieniądze te są wsparciem budowy kościoła w Czarnym Potoku.
 5. Trwają zapisy do udziału w 37. Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę. Zachęcamy do pielgrzymowania.
 6. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. artykuł „Jak walczyć z rozproszeniami podczas modlitwy ”
 7. W przyszłą niedziele tj. 28 lipca odbędą się wybory do Rady Powiatowej Małopolskiej Izby Rolniczej. Głosowanie odbędzie się w lokalu wyborczym znajdującym się w budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łącku w godzinach 8-18.00. Uprawnionymi do głosowania są podatnicy podatku rolnego, będący właścicielami, posiadaczami samoistnymi, użytkownikami wieczystymi lub posiadaczami gospodarstwa rolnego.
 8. Wszystkim parafianom oraz gościom wypoczywającym w Łącku życzymy miłego tygodnia.
 9. Intencje pogrzebowe:

śp. Franciszek Zborowski                              1-24.08.2019          ks. Tomasz Słowik (Niemcy)

śp. Stanisław Ząbek                     1-30.08.2019         ks. Marek Kujawski (Radom)

śp. Krzysztof Biel                            1-28.08.2019          ks. Lucjan Bartkowiak (Kraków)

śp. Maria Sopata                             25-31.08.2019        ks. Tomasz Słowik (Niemcy)

   13. Zapowiedzi przedślubne:

SZCZEPANIAK Witold z Maszkowic – KUREK Joanna z Waksmundu

WNĘK Marek z Łącka – ŻELAZKO Kinga z Gostwicy    

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!