XIII Niedziela zwykła – synodalna

30 Czerwca 2019

Intencja ogólna:                         za kapłanów, aby prowadząc wstrzemięźliwość i pokorne życie, z zaangażowaniem okazywali aktywną solidarność najuboższym

1. Przeżywamy dziś 13 Niedzielę zwykłą. W naszej diecezji jest to Niedziela Synodalna.
    W związku z rozpoczętą kilka dni temu 5. Małopolską Akademią Talentów w Łącku, dzisiaj w naszym kościele odbędzie się koncert stanowiący inaugurację kursów muzycznych. Wystąpią na nim pedagodzy prowadzący na kursach lekcje. Początek o godzinie 19.00.

Kolejne koncerty w naszym kościele:

3.07 o godz.18:45 Archi in Chiesa, wystąpią na nim uczestnicy wraz z pedagogami

7.07 o godz.13:00 na zakończenie kursów muzycznych, wystąpi m.in. Messages Quartet

Dziś po Mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej oraz Caritas.

1. Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania uroczystości odpustowej w naszej parafii oraz 20-ej rocznicy beatyfikacji naszej rodaczki, siostry Celestyny Faron. Podziękowania kierujemy także do wolontariuszy, grup parafialnych, parafian oraz życzliwych urzędów, firm a także osób, które pod kierownictwem ks. Pawła Przybyło zorganizowały w naszej parafii Świętojańskie Dni Rodzin. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli czynny udział w naszym parafialnym świętowaniu. Finansowe rozliczenie przedstawimy za tydzień w ogłoszeniach parafialnych.
  2. Po każdej Mszy świętej wolontariusze komitetu „Stop Pedofilii” zbierają dzisiaj podpisy pod projektem ustawy, która ma celu ochronę dzieci przed demoralizującą edukacją seksualną.
    W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer PESEL.
  3. W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:

– wtorek; święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej

– w środę; święto św. Tomasza, Apostoła

– w sobotę; wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – Patronalne święto Apostolstwa Chorych

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

1. W tym tygodniu przypada:

– I czwartek miesiąca – serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę świętą. Za wstawiennictwem bł. siostry Celestyny Faron będziemy prosić Boga o powołania kapłańskie
i zakonne z naszej parafii

– I piątek miesiąca:

Spowiedź w środę (klasy  IV, V, VI), czwartek (klasy VII i VIII) i piątek rano przed Mszą świętą i wieczorem od godz. 17.00 (młodzież i dorośli),

na Szczereżu w piątek o godzinie 15.30

– W tych dniach kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00-8.00

Podczas wakacji nie będzie Mszy świętej dla młodzieży o godz. 20.00

– Zachęcamy wszystkich do przyjęcia Komunii świętej wygradzającej za grzechy nasze i świata

– Kazania w tym dniu będzie głosił oraz ofiarę na potrzeby misyjne zbierze ks. dr Andrzej Bezkorowajny, wykładowca w seminariach duchownych na Ukrainie. Na co dzień pracuje duszpastersko jako wikariusz w parafii, gdzie proboszczem jest nasz rodak ks. Rafał Zborowski

– Odwiedziny chorych: Ks. Paweł w poniedziałek (1 lipca) od 8:15; ks. Proboszcz w piątek od godz. 8.15, ks. Arkadiusz i ks. Konrad w sobotę od godz. 8.15.

1. I sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu zapraszamy szczególnie wszystkie matki w stanie błogosławionym oraz małżeństwa proszące Boga o dar rodzicielstwa. Po Mszy świętej rano i na zakończenie adoracji wieczorem będzie udzielane specjalne błogosławieństwo matek oczekujących narodzin swoich dzieci.
  2. W sobotę o godzinie 19.00 w domu katechetycznym odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym miesiącu przyjmą sakrament chrztu świętego.
  3. W przyszłą niedzielę Strażacy z OSP Łącko, po każdej Mszy świętej zbierać będą do puszek ofiary na zakup nowego samochodu strażackiego. Strażacy od lat pięknie współpracują z naszą parafią i dzielnie służą naszemu społeczeństwu, dlatego zachęcamy do licznych ofiar, aby zakupiony samochód szybko i sprawnie mógł dotrzeć do zagrożonych miejsc oraz osób.
  4. W przyszłą niedzielę o godzinie 19.00 odprawiona zostanie w Czerńcu przy cmentarzu cholerycznym Msza święta oraz nastąpi poświęcenie tablicy upamiętniającej to wydarzenie.
  5. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. informacja o Świętojańskich Dniach Rodzin w Łącku
  6. Zespół Szkół im. św. Kingi w Łącku w dniu 7 lipca w godzinach 8-13 organizuje kolejną akcję oddawania krwi „Uratuj choć jedno życie”. Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą się podzielić bezcennym darem, jakim jest krew. Chętni powinni być po lekkostrawnym śniadaniu. Koniecznie należy zabrać ze sobą dowody osobiste.
  7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Krzysztof Biel (lat 29) z Maszkowic oraz śp. Franciszek Zborowski (lat 95) z Maszkowic.
  1. Zapowiedzi przedślubne:

JAREK LESŁAW z Krzewia Wlk.                   – BENDKOWSKA Agata z Krzewia Wlk.

SZCZERBA Sajmon z Maszkowic                – BONA Donata z Maszkowic

OPYD Rafał z Łącka                                      – OPYD Daria z d. Skalniak z Żegiestowa

TWARDOWSKI Mateusz z Zarzecza             – BABUŚKA Paulina z Brzyny

KURNYTA Krzysztof z Łącka                         – KUZIEL Anna z Kamienicy

SZCZEPANIAK Witold z Maszkowic            – KUREK Joanna z Waksmundu

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!