UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

13 maja 2018

Intencja ogólna: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w kościele w Łącku i w kaplicy w Szczereżu odprawiane są o godz. 17.30.
  2. W środę święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Swoje imieniny obchodzi J.E. Ks. Bp Andrzej Jeż, Ordynariusz naszej Diecezji. W naszych modlitwach wypraszajmy mu potrzebne łaski, zwłaszcza światło Ducha Świętego.
  3. W środę dzieci, które przyjęły w tym roku I Komunię świętą wyruszają z pielgrzymką do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 7.00.
  4. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o przygotowanie ołtarzy na procesję. Ołtarz pierwszy przy Zespole Szkół im. Św. Kingi – Szczereż rejon Mrówka-Bober; ołtarz drugi przed Unimatem – Maszkowice rejon od Babików do Czopów; ołtarz trzeci przy pomniku – Czerniec rejon od Zabrzeży; ołtarz czwarty przy kościele – Łącko rejon Dunajcowa.
  5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas – środa po wieczornej Mszy świętej.
  6. W sobotę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Bardzo prosimy o obecność wszystkich członków Zespołu.
  7. W sobotę o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza święta o Boże błogosławieństwo i urodzaje przy kapliczce na Cebulówce.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Pragniemy serdecznie podziękować za dary pieniężne złożone przez rodziców dzieci I-Komunijnych. Na Szczereżu od 8 dzieci złożono 400 zł – zakupiono za nie czerwone kapturki dla ministrantów. W Łącku od 65 dzieci złożono 1.500 zł – zakupiono trzy dzwonki liturgiczne dla ministrantów. Od rodziców młodzieży przystępującej do bierzmowania (65 osób) parafia otrzymała dar w wysokości 1.000 zł. Zakupiono lampy do oświetlania dekoracji za 919 zł, pozostałą kwotę oddano do dyspozycji Parafialnego „Caritas”.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować pani Zdzisławie Adamczyk z Wolaków, która ufundowała piękny ornat synodalny za 1.350 zł.

1. W sobotę (9 czerwca) w sali teatralnej Domu Katechetycznego odbędzie się egzamin przed bierzmowaniem dla młodzieży klas VII Szkół Podstawowych i II Gimnazjum. Porządek egzaminu będzie następujący:

godz.   8.00   – klasy VII Maszkowice i Szczereż

godz.   9.00   – klasy VII a, b Łącko

godz. 10.00   – klasy II a, b Gimnazjum

godz. 11.00   – klasy II c, d Gimnazjum

godz. 12.00   – klasa II e Gimnazjum

Bardzo prosimy tak zaplanować sobie czas, by kandydatom do bierzmowania towarzyszyli rodzice.

1. Zapowiedzi przedślubne:
  • Szczepan GRUSZKA z Kamiennej – Magdalena JEZIORO z Łącka
  • Grzegorz CZEPELAK z Czerńca –  Magdalena TUREK z Nowego Sącza
  1. Intencje pogrzebowe
  • Śp. Irena Kaczor                         – 27 int.           – ks. Ludwik Stryczek (Kamerun)     –  05-15.06
  • Śp. Zofia Domek – 18 int.           – ks. Sławomir Kiełbasa (RCA)         – 17.06-4.07
  • Śp. Jakub Ochoda – 20 int.           – ks. Sławomir Kiełbasa (RCA)         – 5-24.07
  • Śp. Rozalia Dybiec – greg.            – ks. Dariusz Konieczny (Warszawa) – 1-30.06

1. Łąckie Centrum Medyczne RENI MED (za Pawilonem Handlowym) zaprasza na bezpłatne badanie komputerowe wzroku – 29.05.2018 w godz. 16.00-17.00. Szczegóły na plakatach.
  2. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Sebastiana Mrówkę z Czerńca i śp. Jana Zboźnia mieszkającego w Maszkowicach. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!