OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6. NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.01.2022

Papieska intencja – Za zakonnice i inne kobiety konsekrowane: Módlmy się w intencji zakonnic i innych kobiet konsekrowanych – dziękując im za ich misję i odwagę – aby nadal odkrywały nowe odpowiedzi w obliczu wyzwań naszych czasów.

Intencja parafialna: Módlmy się, aby w każdej wiosce w naszej parafii, znalazła się odpowiednia liczba mężczyzn (mężowie i ojcowie) gotowych do podjęcia posługi nadzwyczajnego szafarza Komunii św.

1. Przeżywamy dzisiaj VI Niedzielę Zwykłą. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w Łącku i na Szczereżu po porannych Mszach św.
  2. W tygodniu przeżywać będziemy:

Poniedziałek (14 lutego) – święto św. Cyryla i Metodego, biskupów, patronów Europy;

1. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
  2. Dzisiaj wolontariusze z Zespołu Szkół im św. Kingi w Łącku będą zbierać do puszek środki potrzebne na leczenie i rehabilitację kolegi, ucznia i przyjaciela Mateusza Najducha, który walczy z nowotworem. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  3. Dzisiaj rozpoczynamy przygotowanie do Wielkiego Postu poprzez tradycyjne nabożeństwo 40-godzinne. Nabożeństwo będziemy przeżywać przez trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post. Skorzystajmy z okazji do spotkania z Jezusem Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Nabożeństwo Czterdziestogodzinne ma bardzo bogatą historię i symbolikę. Służyło jako wprowadzenie do Wielkiego Postu i było wynagrodzeniem za grzechy popełniane w karnawale. Nawiązywało do przebywania Jezusa w grobie przez 40 godzin i polegało na nieustannej, trwającej czterdzieści godzin modlitwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W dzisiejszych czasach polega na dłuższej i co ważne wspólnej adoracji bez określania czasu jej trwania. Jest to więc nabożeństwo eucharystyczne, w którym mamy okazję przeprosić Boga za grzechy własne i innych i w ten sposób przygotować się do owocnego przeżycia Wielkiego Postu. Jest to także dobra okazja, aby błagać o miłosierdzie, o pokój i zachowanie od epidemii dla nas, dla naszych rodzin i dla całego świata. Zachęcamy wszystkich, by znaleźć czas dla Boga, który zawsze na nas czeka. Porządek adoracji:

Niedziela –  13 lutego:

– godz. 13.00 – Mieszkańcy Łącka i całego Zawodzia;

– godz. 14.00 – Mieszkańcy Czerńca;

– godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia dla wszystkich;

– godz. 16.00 – Mieszkańcy Maszkowic;

– godz. 17.00 – adoracja dla wszystkich;

– godz. 17.30 – Nieszpory Eucharystyczne i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem;

Na Szczereżu adoracja po porannej Mszy św.

Kościół udziela odpustu zupełnego wiernemu, który nawiedzi Najświętszy Sakrament przynajmniej przez pół godziny w celu adoracji. Pozostałe warunki do zyskania odpustu to: Modlitwa Ojcze nasz… i Wierzę w Boga Ojca…, przyjęcie w tym dniu Komunii św. i modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego (np. Zdrowaś Maryjo…)

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary składane w kopertach i na konto parafialne: Ofiary inwestycyjne: Łącko nr: 772; Ogrzewanie: Łącko nr: 622; Szczereż nr: 83; Maszkowice nr: 157, 178; Caritas: Łącko nr: 586.
  2. Serdecznie zapraszamy Grupę Modlitewną św. O Pio, czcicieli świętego oraz wszystkich chętnych na spotkanie modlitewne w czwartek. O godz. 17.15 modlitwa różańcowa, godz. 18.00 Msza św. Po mszy św. modlitwa wstawiennicza w int. próśb i podziękowań które zostały złożone przy figurze świętego. Po spotkaniu zapraszamy do sali katechetycznej na film dokumentalny pt: Tajemnica O Pio. Film trwa ok 40 min .
  3. Spotkania Grup Parafialnych:
wtorek, godz. 16.00 zbiórka ministrantów i aspirantów
sobota, godz. 8.00 zbiórka dla lektorów i kandydatów
sobota, godz. 9.00 spotkanie Grupy Apostolskiej Szkolnego Koła Caritas (klasy 7 i 8)
sobota, godz. 11.00 spotkanie Scholki parafialnej
środa, godz. 16.15 (Szczereż) zbiórka dla ministrantów
piątek, godz. 18.00 (Szczereż) spotkanie Grupy Apostolskiej Szkolnego Koła Caritas (klasy 7 i 8)
piątek, godz. 19.00 (Szczereż) zbiórka dla lektorów
  1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru „Gościa niedzielnego”. W najnowszym numerze kolejna płyta z kolekcji „Biblia Audio” a na niej księgi Kapłańska, Liczb i Powtórzonego Prawa. Cena „Gościa” z płytą nie ulega zmianie i wynosi 8 zł.
  2. Przypominamy o możliwości skorzystania z darmowej konsultacji psychologicznej (rodzice, małżonkowie, młodzież). Jeśli ktoś znajduje się w trudnej sytuacji, z którą nie może sobie sam poradzić i odczuwa potrzebę pomocy, to prosimy o kontakt e-mailowy: psychologlacko@gmail.com. W najbliższym czasie planujemy uruchomić także możliwość tzw. interwencji kryzysowej.
  3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Andrzej Jakób (lat 62) z Łącka. Polećmy Jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

Ogłoszenia Społeczne

1. Wójt Gminy Łącko zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców na spotkanie informacyjne, dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania do 70%, dla instalacji Odnawialnych Źródeł Energii: Fotowoltaiki, Pomp Ciepła, Magazynów Energii. Spotkania te będą miały miejsce od 17 do 28 lutego, harmonogram spotkań jest dostępny na stronie Urzędu Gminy Łącko.

W Łącku takie spotkanie będzie miało miejsce w dniu 17.02.2022 r o godz. 17:00 oraz 28.02.2022 r o godz. 19:00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Łącku.

W Czarnym Potoku takie spotkanie będzie miało miejsce w dniu 21.02.2022 r o godz. 19:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czarnym Potoku

1. Gabinet weterynaryjny w Łącku informuje, że szczepienie psów przeciw wściekliźnie w Maszkowicach i w Czerńcu odbędzie się dnia 19 lutego 2022 r. (tj. sobota). Więcej informacji na plakatach.