OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 6. NIEDZIELA WIELKANOCNA – 22.05.2022

Papieska intencja – O wiarę dla młodych. Módlmy się, aby ludzie młodzi, powołani do pełni życia, odkryli w Maryi wzór słuchania, głębię rozeznawania, odwagę wiary oraz poświęcenie się służbie.

Intencja parafialna: Módlmy się za diakonów przygotowujących się do święceń kapłańskich. Módlmy się o zachowanie od klęsk żywiołowych i o urodzaje dla rolników i sadowników.

1. Przeżywamy dziś VI Niedzielę Wielkanocną. W następną Niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– wtorek, 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych; jest to Dzień modlitw za Kościół w Chinach;

– czwartek, 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera;

1. W piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego, jako przygotowanie do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Nowenna codziennie po nabożeństwie majowym.
  2. Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej i zdrowia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
  3. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w Nabożeństwach Majowych. Nabożeństwa Majowe w naszym kościele parafialnym odbywają się codziennie o 17.30. Msza św. po zakończeniu nabożeństwa. W kaplicy na Szczereżu nabożeństwa majowe po Mszy św. o godz. 17.30. Zachęcamy do śpiewania majówek przy kapliczkach, a także w gronie rodzinnym.
  4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje. W tych dniach po wieczornej Mszy św. procesja błagalna wokół kościoła do krzyża misyjnego z Litanią do Wszystkich Świętych i modlitwą o urodzaje i zachowanie od klęsk żywiołowych.
  5. We wtorek przypada 24 dzień miesiąca maja. Jest to tradycyjnie Dzień Celestyński. Na Nabożeństwo Celestyńskie zapraszamy szczególnie członków Modlitewnego Bractwa Celestyńskiego, rodziców i rodziny kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii oraz wszystkich czcicieli bł. siostry Celestyny Faron. Podczas nabożeństwa będziemy się modlić za powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii. Będziemy także polecać wszystkie intencje wpisane do księgi próśb i łask wystawionej przed ołtarzem bł. Celestyny. Wszystkich zapraszamy o godzinie 17:00 na adorację, modlitwę różańcową. Na zakończenie nabożeństwa Nabożeństwo majowe, a po nim Eucharystia.
  6. W przyszłą niedzielę Dzień Skupienia dla narzeczonych. Początek o godz. 14.30 w Domu Parafialnym. Udział tylko po wcześniejszym zgłoszeniu w kancelarii parafialnej.
  7. Spotkanie i próba Scholki Parafialnej – sobota, godz. 10.30.
  8. W przyszłą sobotę na wieczornej Mszy św. z oprawą liturgiczną wystąpi Zespół z Krzemieńca na Ukrainie (w Krzemieńcu urodził się Juliusz Słowacki). Będzie możliwość wsparcia finansowego artystów i ich akcji pomocy żołnierzom walczącym z rosyjskimi agresorami. Zespół „Lubystok” powstał w 2003 roku przy Szkole Sztuki w Krzemieńcu. Zespół tworzą cztery wokalistki o pięknych głosach: Olga Gawryliuk – solistka filharmonii w Tarnopolu, Oksana Gorodnia, Lilia Iwaniuk i Natalia Szewczuk. Zespół w swoim repertuarze posiada piosenki ludowe oraz kolędy ukraińskie i polskie.
  9. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne:

Ofiary na cele inwestycyjne: Łącko nr: 111, 209, 565; Maszkowice nr: 291; Czerniec nr: 158; Kwiaty do Grobu Pańskiego: Łącko nr: 565; Czerniec nr: 127; Ogrzewanie kościoła: Łącko nr: 549; Na misje: 26 Róża Kobiet im. św. Jadwigi.

1. Informujemy, że ze względów bezpieczeństwa wewnątrz i na zewnątrz kościoła uruchomiliśmy monitoring umożliwiający obserwację i nagrywanie zdarzeń. O potrzebie takiego monitoringu świadczy fakt, że w ostatnim tygodniu jakiś domorosły pirat urządzał sobie tor wyścigowy i palenie opon na naszym parkingu przy kościele i przy cmentarzu. Dzięki monitoringowi zostały podjęte działania mające na celu ukaranie sprawcy i ukrócenie tego procederu.
  2. Informujemy, że nasz kościół jest otwarty w ciągu dnia. Zapraszamy do nawiedzania Najświętszego Sakramentu. Pamiętajmy o zamykaniu drzwi wejściowych, gdyż w przypadku deszczu może dojść do zalania kościoła.
  3. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” można zapoznać się m.in. z historią beatyfikowanej właśnie założycielki Żywego Różańca Pauliny Jaricot oraz przeczytać o tym, czy i dlaczego Rosjanie ślepo wierzą Putinowi.
  4. Stowarzyszenie Mała Armia Janosika serdecznie zaprasza na III Największą Góralską Majówkę w Polsce z okazji 102. rocznicy urodzin Ojca Świętego Jana Pawła II, która odbędzie się 28 maja 2022r. o godzinie 19:30 na Błoniach Rabiańskich, obok Kościoła Parafialnego w Rabie Wyżnej. Szczegóły na plakatach.

1. Spotkanie organizacyjne w związku z organizacją ŚWIETOJAŃSKIEGO DNIA RODZIN odbędzie się w najbliższą środę o godz. 19.00 w domu katechetycznym. Ks. Włodzimierz na to spotkanie zaprasza wszystkich, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu tego wydarzenia i w jego przeprowadzeniu. Dzisiaj także po Mszy Św. Młodzież z Grupy Apostolskiej rozprowadzać będzie CEGIEŁKI na organizację tego wydarzenia.
  2. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Waleria Mrówka (76 lat) z Łącka. Polećmy Jej duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…
  3. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Paweł Marek OWSIANKA z Łącka i Katarzyna Maria TALAR z Maszkowic (1);

Dariusz DUMIŃSKI ze Świętochłowic i Zuzanna DEMSKA z Łącka (2);

Przemysław DYNOWSKI z Łukowicy i Marlena Maria FRANCZYK z Łącka (3);

Krzysztof HILGER z Łącka i Patrycja SOPATA z Roztoki (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.