VI Niedziela Wielkanocna

26 Maj 2019

Intencja ogólna:                      Aby dzięki zaangażowaniu swoich członków Kościół w Afryce był zaczynem jedności wśród narodów, znakiem nadziei dla tego kontynentu

1. Przeżywamy dziś 6 Niedzielę Wielkanocną. W naszej diecezji jest to Niedziela Synodalna. Członków parafialnego „Zespołu Synodalnego” zapraszamy na spotkanie dzisiaj, wyjątkowo o godzinie 16.00. O godzinie 14.30 odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych.
  2. W tym tygodniu przypadają Kwartalne dni modlitw o urodzaje, dawne dni krzyżowe. Podczas nabożeństw majowych prośmy Pana Boga o obfitość plonów. W środę wspominamy św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę, a w piątek przeżywać będziemy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Jest to dzień zakończenia nabożeństw majowych i równocześnie rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego. Składamy serdeczne podziękowanie Panom: Krzysztofowi Rompalskiemu, Józefowi Rompalskiemu, Łukaszowi Rompalskiemu i Andrzejowi Talarowi, którzy przez cały maj oddawali cześć Niepokalanej Maryi poprzez grę pieśni maryjnych z kościelnej wieży. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a zarazem Dzień Dziękczynienia w Polsce.

W czerwcu zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.

1. I sobota miesiąca– dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu zapraszamy szczególnie wszystkie matki w stanie błogosławionym oraz małżeństwa proszące o dar potomstwa. Po Mszy świętej rano i na zakończenie adoracji wieczorem będzie udzielane błogosławieństwo matek oczekujących narodzin swoich dzieci.
  2. Najbliższa sobota jest także Dniem Imienin ks. Konrada Kupca. Księdzu Konradowi oraz wszystkim świętującym w tym tygodniu swoje imieniny, urodziny oraz jubileusze składamy najlepsze życzenia.
  3. W środę po Mszy świętej wieczornej, w domu katechetycznym, odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne na temat misji. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
  4. Z racji zbliżającego się I piątku miesiąca, kapłani udadzą się do chorych:

– ks. Paweł wyjątkowo w środę (29 maja), o godzinie 13.00.

– ks. Konrad i ks. Arkadiusz w sobotę, o godzinie 8.15.

1. W najbliższą sobotę o godz.19.00 w domu katechetycznym odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym miesiącu przyjmą sakrament chrztu świętego.
  2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w ubiegłym tygodniu. Zebrana kwota, to 10.840 zł. Przeznaczona ona zostanie na inwestycje parafialne. Bóg zapłać za ofiary indywidualne z Łącka, z numerów: 486, 111, 347, 565, 373.
  3. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego”in. artykuł o tym, w jaki sposób matki świętych przyczyniły się do świętości swoich dzieci. Młodzieży polecamy czasopismo „Miłujcie się”.
  4. Z racji przypadającego dzisiaj Dnia Matki, wszystkim mamom składamy najlepsze życzenia, wypraszając wielu Bożych łask u najlepszej z matek – Maryi.
  5. Społeczność WSB-NLU serdecznie zaprasza mieszkańców Łącka i okolic na VI Międzynarodowy Bieg Charytatywny po Uśmiech 3,5 letniego Dawida Cebuli z Maszkowic, który odbędzie się 1 czerwca 2019r., w Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu.
  6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności ś.p. Jadwiga KOWALCZYK (lat 90) z Łącka. Pogrzeb ś.p. Jadwigi odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godzinie 14.00. Jej nieśmiertelną duszę polećmy Bożemu miłosierdziu: dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie….
  7. Intencje pogrzebowe:

Śp. Jan Dora                  1 – 30.06.2019       o. Zenon Burdak (Dukla)

Śp. Marceli Franczyk     1 – 30.06.2019       ks. Mariusz Bakalarz (Częstochowa)

Śp. Marceli Franczyk     1 – 30.06.2019       ks. Marek Kujawski (Radom)

Śp. Marceli Franczyk     1 – 30.06.2019       ks. Paweł Lewandowski

Śp. Helena Pyrdoł          1 – 30.06.2019       ks. Józef Urban (Gdańsk)

1. Zapowiedzi przedślubne:

BANDYK Paweł z Łącka                 –             POLARCZYK Barbara z Ochotnicy Górnej

ROGALSKI Sebastian z Chełmca –             JAWOR Katarzyna z Maszkowic

JASIURKOWSKI Grzegorz z Łącka              –             DĄBROWSKA Justyna z Sanoka

WOŁK Michał z Bolestraszyc        –             CEDZIDŁO Angelika z Łącka

ŁAZARZ Marcin z Maszkowic       –             KRASIŃSKA Angelika z Korzennej

KOZICKI Grzegorz z Łącka           –        PSONAK Krystyna z Jazowska

KRZYWDZIŃSKI Jacek z Łącka                     –       JOP Kinga ze Starego Sącza

HEJMEJ Krzysztof ze Szczereża   –       WIEŁOWICZ Ewa z Przeciszowa

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!