III Niedziela Wielkanocna

5 Maj 2019

Intencja ogólna:                      Aby dzięki zaangażowaniu swoich członków Kościół w Afryce był zaczynem jedności wśród narodów, znakiem nadziei dla tego kontynentu

1. Przeżywamy dziś 3 Niedzielę Wielkanocną, a zarazem Niedzielę Biblijną rozpoczynającą Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W naszej parafii jest to dzień I Komunii świętej dzieci z Łącka, Czerńca i Maszkowic. W miniony piątek I Komunię świętą przyjęły dzieci ze Szczereża. Cała nasza wspólnota parafialna cieszy się pełnym udziałem naszych młodych parafian w sakramencie Eucharystii i otacza je serdeczną modlitwą. Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości I-komunijnych w naszej parafii wyrażamy serdeczne podziękowania i składamy je na ręce Arkadiusza Pisarczyka. Dzieci, ich Rodziców oraz bliskie im osoby zapraszamy do udziału w „Białym Tygodniu” od poniedziałku o godzinie 17.30, zarówno w Łącku jak i w Szczereżu. W czwartek z racji Bierzmowania dzieci I Komunijne i ich rodziców zapraszamy do kościoła wyjątkowo na godz. 16:00.
  2. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– poniedziałek: św. Filipa i Jakuba, Apostołów- święto

– środa: św. Stanisława, bp i Męcz., głównego patrona Polski i diecezji.

Św. Stanisław jest również Patronem trzeźwości. Przez Jego wstawiennictwo wypraszajmy łaskę trzeźwości zwłaszcza dla naszych Parafian.

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

1. W najbliższy czwartek tj.9 maja o godzinie 18.00, 147 osób z naszej parafii  przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. Sakramentu tego udzieli im E. Ks. Biskup Stanisław Salaterski. W tym dniu prosimy, aby kandydaci do Bierzmowania zgromadzili się przed kościołem  na godzinę 17:30. Przypominamy o stroju góralskim. Prosimy, aby rodzice dopilnowali, by młodzież wzięła ze sobą do kościoła krzyżyki. Przyjęcie Sakramentu Bierzmowania poprzedzi obowiązkowe Triduum, (poniedziałek, wtorek, środa) podczas którego młodzież będzie spotykała się w kościele o godzinie 16:00 na wspólnej modlitwie. W poniedziałek będzie miała miejsce próba, we wtorek odnowienie przyrzeczeń abstynenckich, a w środę spowiedź. Zapraszamy rodziców i bliskich do towarzyszenia  swym dzieciom.
  2. W piątek na godzinę 19:00 zapraszamy na spotkanie organizacyjne przed Świętojańskimi Dniami Rodzin.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w kościele w Łącku i w kaplicy w Szczereżu odprawiane są o godz. 17.30.
  4. W najbliższą sobotę tj. 11 maja o godz.19.00 przy kapliczce w Czerńcu zostanie odprawiona Msza święta z prośbą o urodzaje oraz o potrzebne łaski dla mieszkańców Czerńca. Zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańca, a o godzinie 9.00 będzie odprawiona Msza święta w intencji wszystkich mieszkańców gminy Łącko o obfitość plonów z okazji Święta Kwitnącej Jabłoni.
  6. Z wielką radością informujemy, iż nasza Parafianka Pani Helena Wnęk otrzymała z rak Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Jeża nagrodę „Misericors”. Jest to nagroda przyznawana przez diecezjalną Caritas osobom i instytucjom niosącym pomoc drugiemu człowiekowi. Pani Helenie serdecznie gratulujemy i dziękujemy za pracę na rzecz potrzebujących w naszej parafii.
  7. Paweł zaprasza młodzież do wzięcia udziału w  Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych w Lednicy. Koszt wyjazdu 100 zł. Wyjazd w piątek 31 maja o godz. 22. Zapisy do 18 maja.
  8. Już dziś informujemy, że Egzamin do Bierzmowania dla uczniów klas VII odbędzie się w godzinach przedpołudniowych 8 czerwca w domu katechetycznym.  Prosimy, by podczas egzaminu uczniom towarzyszył choć jeden rodzic.
  9. W najbliższy piątek (10 maja)na parkingu przy kościele w Łącku, odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego oraz elektronicznego. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie zakupu nowoczesnych inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez Siostry Orionistki, a także wsparcie placówki Sióstr Pallotynek w Kamerunie- Akcja „Wyprawka dla dzieci”. Zużyty sprzęt można składać na parkingu w piątek do godziny 12.45. Zachęcamy do udziału w tej dobroczynnej akcji.
  10. Proboszcz zaprasza mieszkańców Szczereża na spotkanie do kaplicy w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11.15.
  11. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym”in. artykuł o tym, dlaczego dobry katolik powinien być patriotą oraz na czym polega prawdziwy kult Matki Bożej?
  12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności ś.p. Józef Gromala (lat 81) zam. w Krakowie. Pomódlmy się za Jego nieśmiertelną duszę: dobry Jezu a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie…..
  13. Intencje pogrzebowe:

Śp. Janina Zygadło                       5.05 – 03.06.2019  ks. Piotr Nowak (WSD Tarnów)

1. Zapowiedzi przedślubne:

ZIELIŃSKI Marcin ze Starego Sącza              –             WOJNAROWSKA Edyta ze Szczereża

GŁĄB Dawid z Maszkowic                              –             BABIK Katarzyna z Maszkowic

URBANIEC Andrzej z Proszowic                   –              BARANOWSKA Monika z Katowic

ZACHWIEJA Marcin z Zarzeczy                    –             TWARDOWSKA Agnieszka z Maszkowic

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!