Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Wielkiego Postu

17 Marzec 2019

Intencja ogólna:                      Za wspólnoty chrześcijańskie, zwłaszcza te, które są prześladowane, aby odczuwały bliskość Chrystusa i aby ich prawa były uznawane

 1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Wielkiego Postu. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Do puszek zbierane są ofiary na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes. Za każdą ofiarę Bóg zapłać. Dzisiaj bezpośrednio po Mszy świętej popołudniowej, a więc około 16.45 spotkanie „Parafialnego Zespołu Synodalnego”. Serdecznie zapraszamy.
 2. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali rekolekcje dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum. Niech Bóg wynagrodzi każdemu, kto przyczynił się do bardzo sprawnego a zarazem głębokiego przeżywania tych dni.
 3. W najbliższy wtorek Uroczystość ku czci św. Józefa, oblubieńca NMP. Zapraszamy w tym dniu do udziału we Mszach świętych odpustowych na Szczereżu o godzinie 7.00, uroczystej sumie o godz.11.00 oraz o 18.00. Sporo osób z naszej parafii nigdy nie było jeszcze w kaplicy w Szczereżu, więc jest to okazja aby w tym dniu pomodlić się  tam, zyskując odpust. Kazania w Uroczystość św. Józefa  wygłosi ks. Prałat Józef Hamiga,  wieloletni  proboszcz w Pustkowie. Młodzież z Grupy „Emaus” zaprasza do kaplicy w Szczereżu na krótki spektakl „Życie św. Józefa” 19 marca na godzinę 17:30 (pół godziny przed wieczorną Eucharystią). 19 marca jest również Dniem Imienin Prałata Józefa Trzópka, któremu składamy najlepsze życzenia wypraszając u Boga potrzebne łaski.
 4. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa:

– dla wszystkich: piątek, godz. 17.30

– dla młodzieży: piątek, godz. 19.30

– dla dzieci ze szkół podstawowych: sobota, godz. 16.00 

w kaplicy w Szczereżu: piątek, godz. 17.30

Kalwaryjska Droga Krzyżowa: niedziela, godz. 14.00

Gorzkie Żale: niedziela, godz. 15.00

– w kaplicy w Szczereżu: niedziela po Mszy o godz. 11.15

 1. W środę o godzinie 15.00 spotkanie Klubu Seniora „Św. Michał”
 2. Kandydatów do Bierzmowania z klas 8 Szkół Podstawowych oraz III Gimnazjum zapraszamy na kolejne spotkanie do kościoła 21 marca w czwartek na godzinę 16:00. Zachęcamy też rodziców do towarzyszenia młodzieży we wspólnej Eucharystii
 3. W przyszłą niedzielę tj. 24 marca o godz.14.30 „Dzień skupienia” dla narzeczonych, a po Mszy świętej popołudniowej (około godziny 16.45) odbędzie się w domu katechetycznym spotkanie osób chętnych do zaangażowania się w przygotowanie Świętojańskich Dni Rodzin. Zapraszamy.
 4. Za tydzień „Dzień Celestyński”. Uczcijmy naszą rodaczkę bł. s. Celestynę modlitwami, dziękując za dar Jej życia i męczeńskiej śmierci.
 5. Już dziś informujemy, że 29 marca w piątek tuż po zakończeniu wieczornej Eucharystii około godziny 18:30 odbędzie się nabożeństwo drogi krzyżowej z kościoła na górę Zyndrama w intencji rodzin naszej Parafii. Poszczególne rozważania w tym dniu poprowadzą przedstawiciele Rodzin Domowego Kościoła wraz z młodzieżą.
 6. Organizujemy pielgrzymkę „Szlakiem bł. siostry Celestyny Faron”. Wyjazd autokarem w sobotę  30 marca spod kościoła o godzinie 8.00. W programie m.in. nawiedzenie sanktuarium  św. Jana w Dukli, Msza święta w Domu Generalnym Sióstr Służebniczek w Starej Wsi, zwiedzanie „Ogrodu biblijnego” u Ojców Jezuitów w Starej Wsi oraz wizyta w Brzozowie, miejscu aresztowania przez gestapo bł. siostry Celestyny. Koszt: 130 zł (w tym wliczona jest cena obiadu). Zapisy chętnych na wyjazd bezpośrednio po Mszy świętej w zakrystii lub w ciągu tygodnia w kancelarii parafialnej
 7. Zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Łącka do Czarnego Potoku (37 km) 12 kwietnia w nocy. Zapisy i szczegóły na stronie: https://www.edk.org.pl/trasa-edk/1949
 8. Z wielką radością informujemy, iż działająca w Łącku Grupa Teatralna Berecik oraz nasz parafialny Chór Zew Gór, za spektakl “Muzyką i pieśnią żyłeś razem z nami – Tadeusz Moryto”,  zajęli II miejsce w 7. Małopolskim Spotkaniu Teatrów Amatorskich – Posiady Teatralne na Orawie. Nagrodę indywidualną za kreację aktorską otrzymał nasz Pan organista Marcin Wnęk, który jest równocześnie autorem sztuki. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 9. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne. Suma złożonych ofiar wyniosła 12 740, 00 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym z Łącka, z numerów: 111 oraz 586. Informujemy, iż podjęte zostały działania projektowe związane z murem przykościelnym. Na ukończeniu są już poszczególne stacje drogi krzyżowej oraz trwa proces renowacji figur.
 10. Bóg zapłać 6 i 29 Róży Matek oraz 22 Róży Kobiet, a także 24 Róży ze Szczereża zelatorki Stanisławy Piksa za złożoną ofiarę na cele misyjne.
 11. Pod chórem została wystawiona skarbona na jałmużnę postną. Ofiary są przeznaczone na pomoc biednym. Bóg zapłać
 12. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in. artykuł o ślepym posłuszeństwie w Kościele oraz po czym poznaje się prawdziwego mężczyznę, a także o wpływie stresu na nasze zdrowie.
 13. W minionym tygodniu odeszła do wieczności ś.p. Maria Florian z Łącka, lat 94. Pomódlmy się za jej nieśmiertelną duszę: dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie.
 14. Intencje pogrzebowe:

Śp. Agnieszka Wojnarowska       17-30.03.2019        ks. Dariusz Mikowski (Tarnów)

 

 1. Zapowiedzi przedślubne:

MOTŁOCH Maciej z Nowego Sącza –           TWARDOWSKA Urszula z Zarzecza

PIERZCHAŁA Krzysztof z Łącka    –              SZCZYGIEŁ Anna z Koniszowej

TALAR Szymon z Łącka                                 –              FLOREK Edyta z Gołkowic

KRYCZKA Adrian z Jazowska        –              OBRZUD Ewa z Maszkowic

GROMALA Dariusz z Łącka           –              WOŹNIAK Karolina z Gołkowic Dolnych

JAWOR Mateusz z Łącka                              –             MARCISZ Monika z Limanowej

STEC Piotr ze Szczereża                –              BODZIONY Joanna ze Świniarska

 

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!