OGŁOSZENIA PARAFIALNE 5 Niedziela Wielkiego Postu 22 marca 2015

1.    Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
–  Droga Krzyżowa
dla wszystkich                                              – piątek          o godz. 17.30
dla młodzieży                                               – piątek          o godz. 19.30
dla dzieci ze Szkół Podstawowych          – sobota        o godz. 16.00
w kaplicy w Szczereżu                                – piątek          o godz. 17.30
–  Kalwaryjska Droga Krzyżowa         – niedziela    o godz. 14.00
–  Gorzkie Żale                                         – niedziela    o godz. 15.00
w kaplicy w Szczereżu                                – niedziela po Mszy o godz. 11.15

2.    Ostatnia Msza święta w Łącku w Wielkim Poście będzie odprawiana po Gorzkich Żalach, czyli około godz. 16.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00!

3.    W najbliższą środę rozpoczną się rekolekcje dla uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjum. Rekolekcje poprowadzi ks. Daniel Pietryka – proboszcz parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Tarnowie.
4.    Wielkopostne rekolekcje parafialne rozpoczną się w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je ks. Janusz Adamczyk, rekolekcjonista w Domu Rekolekcyjnym Diecezji Tarnowskiej „Arka” w Gródku nad Dunajcem. Prosimy zwrócić uwagę na termin spowiedzi – Wielki Wtorek. Prosimy tak sobie zorganizować czas, by móc uczestniczyć w rekolekcjach, a zwłaszcza przystąpić do spowiedzi świątecznej. Szczegółowy program rekolekcji można sobie zabrać przy wyjściu z kościoła.

5.    Czcicieli bł. Celestyny Faron oraz rodziny kapłanów i sióstr zakonnych zapraszamy we wtorek na adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę świętą wieczorną.

6.    W środę (25 marca) będziemy przeżywać uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w Łącku o godz. 6.30 i 18.00, na Szczereżu o godz. 18.00.
Tego dnia podczas wieczornej Mszy świętej odbędzie się uroczyste podjęcie duchowej adopcji. Czym ona jest? Pełna poprawna nazwa brzmi: “Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą“. Nie jest to więc adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa przez 9 miesięcy, a więc przez okres wzrostu dziecka w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga – Dawcę Życia: codziennie jeden dziesiątek różańca, specjalna modlitwa w intencji poczętego dziecka, a także podjęcie jakiegoś postanowienia. Serdecznie zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy w obronie dzieci.
Przy wyjściu z kościoła można zabrać deklaracje Duchowej Adopcji. Te deklaracje podpisane złożymy w środę podczas Mszy świętej.
7.    W czwartek na godz. 17.00 zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej na spotkanie w kościele, a ich rodziców na spotkanie w sali teatralnej Domu Katechetycznego.

8.    W piątek po Mszy świętej w kaplicy na Szczereżu odbędzie się spotkanie Rady Szczereża.

9.    W przyszłą niedzielę poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych. Na uroczyste poświęcenie palm zapraszamy na godz. 11.45. Liturgia rozpocznie się przed kościołem poświęceniem palm i procesją. Po niej Msza święta, a na zakończenie konkurs na najpiękniejszą palmę. Na Szczereżu uroczysta liturgia rozpocznie się o godz. 10.45 przed kaplicą.

10. W zakrystii można nabyć wielkanocne baranki i paschaliki w cenie 5 zł. Dochód jest przeznaczony na pomoc biednym przez Caritas. Przed kościołem natomiast są do nabycia misyjne cegiełki w cenie 5 zł. W skład cegiełki wchodzą: płyta z filmem z Konga i Peru oraz terminarz ze zdjęciami i opisami misyjnych inicjatyw w naszej diecezji.

11. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ostatnią niedzielę, na kościół z adresu: Łącko 652 oraz na misje z Róż Żywego Różańca: 11, 12, 17, 28 i 35. Dziękujemy również za ofiary na kwiaty: ul. Kościelna i część Rynku, Czerniec-Bieniowa-Borki, Kiczonki (dolne), Browary, Pożogi, Wolaki (dolne) i Szczereż-Dołki. W przyszłą niedzielę składka na tacę przeznaczona będzie na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Przypominamy, że w nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu na letni!