Ogłoszenia parafialne

3 Niedziela Zwykła

27 stycznia 2019

Intencja ogólna:                         Za ludzi młodych, zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej, aby naśladując Maryję, odpowiadali na powołanie Pana, by przekazywać światu radość płynącą z Ewangelii

 1. Przeżywamy dziś 3 niedzielę zwykłą. Jest to Niedziela Synodalna. W domu katechetycznym o godzinie 19.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 2. O godzinie 15.00 odbędzie się dzisiaj w naszym kościele koncert kolęd.   Usłyszymy je w wykonaniu Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto pod dyrekcją Pana Profesora Stanisława Strączka. Serdecznie zapraszamy
 3. Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom oraz uczestnikom ubiegłotygodniowego, charytatywnego koncertu „Kapela Ciupaga i Goście”. Na leczenie 4-letniej Marysi udało się zebrać 13 000 zł.
 4. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę złożyli ofiary na wykonanie stacji drogi krzyżowej, które umieszczone zostaną we wnękach muru otaczającego naszą świątynię. Zebrana kwota to 17 342 złote. Dzięki tym ofiarom oraz indywidualnym sponsorom, stacje zostaną w całości opłacone, a pozostała kwota tj. 6 000 zł zostanie przekazana na dofinansowanie renowacji figur znajdujących się na murach kościoła.
 5. W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:
 • poniedziałek – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
 • wtorek –rocz. poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie, święto
 • czwartek – św. Jana Bosko, prezbitera
 1. W sobotę, 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. Msze święte o godzinie 6.00, 8.00 oraz o 18.00. W Szczereżu o 17.00. W tym dniu przynosimy gromnice. Jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, dlatego w modlitwach pamiętajmy o siostrach. Składka przeznaczona jest na utrzymanie zakonów klauzurowych w naszej Diecezji. To również I sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy szczególnie wszystkie matki w stanie błogosławionym. Po Mszy świętej rano i wieczorem będzie udzielane specjalne błogosławieństwo matek oczekujących narodzin swoich dzieci oraz małżeństw proszących o dar rodzicielstwa. W tym dniu na wspólne kolędowanie do kościoła od godziny 17:00 zaprasza zespół Kiyrpecki.
 2. I piątek miesiąca:
 • Spowiedź w środę, czwartek i piątek rano przed Mszą świętą i wieczorem od godz. 17.00, na Szczereżu w piątek o 15.30. Młodzież w I piątek zapraszamy na Eucharystię młodych o godz. 20.00. Pół godziny wcześniej adoracja z możliwością spowiedzi.
 • W środę, czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00-8.00
 • Odwiedziny chorych z Komunią świętą od godz. 8:10:

– Ks. Proboszcz w I piątek, zaś Ks. Wikariusze w I sobotę

 1. W sobotę o godz. 19:00 w Domu Katechetycznym odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym miesiącu przyjmą sakrament chrztu świętego.
 2. Wszystkie babcie i dziadków oraz całe rodziny zapraszamy na specjalną Mszę świętą w intencji naszych drogich seniorów w najbliższą środę o godzinie 14.00. Po Mszy świętej dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Promyczek” zapraszają do Sali Teatralnej Domu Katechetycznego w Łącku na „Jasełka”.
 3. Lokalne media informowały, że pojawili się oszuści podający się za kominiarzy. Zachęcamy do ostrożności i żądania identyfikatora bądź dyplomu z pieczątką potwierdzającą kwalifikacje.
 4. Zapowiedzi przedślubne:

Dybiec Andrzej z Łącka – Owsianka Sylwia z Łącka

 1. Intencje pogrzebowe:

Śp. Antoni Franczyk 1.02 – 02.03.2019 – ks. Piotr Nowak (Tarnów WSD)

Śp. Zofia Domek  1.02 – 02.03.2019 – ks. Stanisław Tokarski (Tarnów)

Śp. Franciszek Lipień 1.02 – 02.03.2019 –   O. Tymon Dolański (Ekwador)

Śp. Helena Faron 1.02 – 02.03.2019 – ks. Marek Kujawski (Radom)

 1. Badanie wzroku: Reni –Med (bezpłatnie) 29 stycznia 2019 roku od godziny 15.00; Oko-Lux (5zł) 31.01.2019 w Praktyce Lekarza Rodzinnego w Łącku 140 od godziny 14.00
 2. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Stanisława Myjak z Czerńca, pochodząca z Łącka śp. Zofia Kutwa oraz śp. Piotr Kołodziej z Maszkowic. Polećmy ich dusze miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu a nasz Panie…