Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Objawienie Pańskie

6 stycznia 2019

Intencja ogólna:                  Za ludzi młodych, zwłaszcza w Ameryce Łacińskiej, aby naśladując Maryję, odpowiadali na powołanie Pana, by przekazywać światu radość płynącą z Ewangelii

 1. Obchodzimy dzisiaj Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną również uroczystością Trzech Króli. Jezus Chrystusa objawia się wszystkim narodom reprezentowanym przez trzech mędrców. Starajmy się, jak trzej królowie zawsze i całym życiem oddawać cześć Chrystusowi. Chciejmy Go przyjąć do naszych serc i do naszych domów. Zewnętrznym znakiem tego przyjęcia niech będą wypisane na drzwiach domu poświęconą kredą znaki: K+M+B 2019. Poświęconą kredę i kadzidło do okadzenia naszych mieszkań będzie można  pobrać za dowolnie złożoną ofiarę przy wyjściu z kościoła. Dochód zostanie przekazany na organizację Świętojańskich Dni Rodzin.
 2. Nasza parafia wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łącku serdecznie zaprasza na Orszak Trzech Króli, który już dzisiaj wyruszy z Rynku o godz. 11.00. Około 11.30 w kościele poszczególne grupy oddadzą pokłon Panu Jezusowi. Po Mszy świętej o godz. 12.00 odbędzie się konkurs dla „Kolędników Misyjnych” na najpiękniejsze kolędnicze przebranie. W tym dniu do godziny 14:00 w budynkach gospodarczych przy plebanii będzie możliwość zwiedzania „żywej szopki”.
 3. Osoby niepełnosprawne oraz ich Opiekunów serdecznie zapraszamy dzisiaj na godzinę 15.00 do naszej świątyni na Mszę świętą, a po niej na „Jasełka”, które w sali teatralnej domu katechetycznego zaprezentują Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Promyczek”
 4. Dzisiaj o godzinie 13.00 z kaplicy na Szczereżu wyruszą Kolędnicy Misyjni. Prosimy o życzliwe przyjęcie dzieci.
 5. W tym miesiącu nie będzie spotkania przed bierzmowaniem dla uczniów klas VIII i III klasy gimnazjum. Zamiast spotkania styczniowego kandydatów do bierzmowania zaprosimy na spotkanie przy ciemnicy w Wielki Piątek.
 6. W najbliższą sobotę odbędzie się w Szymbarku koło Gorlic XXI Diecezjalne Spotkanie Kolędników Misyjnych. Z naszej parafii autokar wyjedzie o godz. 8.00. Wszystkie dzieci, które uczestniczyły w kolędzie misyjnej a chciałyby wziąć udział w tym spotkaniu prosimy o zgłoszenie się do s. Elżbiety.
 7. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańca świętego.
 8. Zapraszamy na „Koncert Kolęd” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku oraz połączonych chórów: Chóru parafialnego z Olszanki, Chóru Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku oraz parafialnego Chóru „Zew Gór” z Łącka. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 w naszym kościele parafialnym
 9. Serdecznie dziękujemy Właścicielom restauracji „Pod Jabłonią” Państwu Małgorzacie i Józefowi Franczyk za wszelką okazaną życzliwość i zasponsorowanie przyjęcia wigilijnego dla młodzieży działającej w różnych grupach przy naszej parafii.
 10. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na spotkanie opłatkowe członków Rady Parafialnej, Rady Ekonomicznej, Akcji Katolickiej, Klubu Seniora „Św. Michał”, i Parafialnego Zespołu „Caritas”, Panie pracujące w Poradni Rodzinnej oraz wszystkie Osoby zatrudnione przy naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w Restauracji „Pod Jabłonią”
 11. Zachęcamy do lektury czasopism religijnym. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. artykuł o królach, którzy odwiedzili nowo narodzonego Jezusa oraz o pięknie życia w małżeństwie sakramentalnym. Do czasopisma załączony został również obrazek z modlitwą żony za męża.
 12. Zapowiedzi przedślubne:

MRÓWKA Andrzej z Łącka – GŁÓD Marta z Mystkowa