OGŁOSZENIA PARAFIALNE 4 Niedziela Adwentu 21 grudnia 2014

1. Ostatnie dni adwentu w naszej Parafii przebiegają pod znakiem rekolekcji parafialnych, które prowadzi ks. Marek Wójcik, proboszcz w Żmiącej, który przez wiele lat pracował na Ukrainie. Program rekolekcji jest następujący:

Niedziela (21 grudnia) – nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach świętych

Poniedziałek (22 grudnia)

6.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

8.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

9.00-10.30 Spowiedź

11.00-12.00 Spowiedź

14.00-15.30 Spowiedź

14.00-15.30 Spowiedź (Szczereż)

15.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną (Szczereż)

16.00-17.00 Spowiedź

18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

Wtorek (23 grudnia) – Zakończenie rekolekcji

6.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

10.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

16.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną (Szczereż)

18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

Ofiary złożone na zakończenie rekolekcji będą naszym podziękowaniem ks. Rekolekcjoniście za przygotowanie i wygłoszenie nauk rekolekcyjnych.

Raz jeszcze serdecznie prosimy o zorganizowanie sobie czasu na uczestniczenie w rekolekcjach oraz na przystąpienie do spowiedzi w poniedziałek (22 grudnia). Przed samą wigilią kapłani wyjeżdżają spowiadać do Łukowicy, więc w Łącku nie będzie możliwości skorzystania ze spowiedzi.

2. Ze względu na rekolekcje w poniedziałek i wtorek nie będzie rorat dla dzieci. Jedyne roraty będą o godz. 6.00 z nauką rekolekcyjną, na które wszystkich zapraszamy. Dla dzieci ostatnie roraty w tym roku będą odprawione w środę o godz. 6.45. Warto przyjść, bo na najwytrwalszych czekają niespodzianki.

3. Kancelaria parafialna od jutra do zakończenia kolędy będzie czynna tylko w godzinach 7.00-8.00.

4. Do chorych z Komunią świętą kapłani udadzą się w wigilię (24 grudnia) od godz. 8.30. Na Szczereżu prosimy o samochód dowożący kapłana do chorych pod kaplicę o godz. 8.45.

5. Opłatki wigilijne, które można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na nowe góralskie kapturki dla ministrantów i stroje dla Dziewczęcej Służby Maryjnej. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary.

W zakrystii można również nabyć wigilijne świece „Caritas” w cenie 5 zł oraz kalendarze misyjne na przyszły rok.

6. W środę po Mszy świętej o godz. 6.00 będzie nabożeństwo ku czci bł. Celestyny Faron upraszające obfitość Bożych łask dla kapłanów i powołanych do służby Bożej.

7. W środę Wigilia Bożego Narodzenia. W tym dniu nie będzie wieczornej Mszy świętej, ani też adoracji Najświętszego Sakramentu.

Zachęcamy, by przeżyć dzień Wigilii zgodnie z naszą tradycją: zachować post przez cały dzień, wieczorem zasiąść do stołu rodzinnego. A może zaprosić kogoś samotnego, pamiętajmy o dodatkowym nakryciu przy wigilijnym stole? Przy łamaniu się opłatkiem złożymy sobie życzenia, ale nie zapomnijmy o wspólnej, rodzinnej modlitwie, przeczytaniu fragmentu z Pisma świętego o narodzeniu Jezusa. Zachęcamy, by do wieczerzy wigilijnej nie podawać żadnego alkoholu! To powinien być wieczór radości z narodzenia Jezusa, a prawdziwa radość wymaga trzeźwości. Zachęcamy, by w ogóle Święta przeżyć w klimacie trzeźwości. Niech alkohol nie stanie się ważniejszy od samego Boga. W gospodzie w Betlejem zabrakło miejsca dla Świętej Rodziny. Oby nasze serca okazały się bardziej gościnne i obyśmy zaraz po Świętach nie pozbyli się Boga przez kłótnie, gniewy i pijaństwo.

8. Serdecznie zapraszamy na Msze święte pasterskie, które celebrował będzie ks. bp Wiesław Lechowicz, Delegat Episkopatu Polski ds. Emigracji:

• Szczereż – o godz. 22.00

• Łącko – o godz. 24.00

9. Składka podczas Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

10. W czwartek Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte będą odprawione według porządku niedzielnego.

11. W drugi dzień świąt zapraszamy na Mszę świętą w oprawie góralskiej o godz. 10.30. Jak co roku podczas Mszy świętej o 12.15 będzie posłanie Kolędników Misyjnych – czyli grup dzieci przebranych w stroje misyjne. Dzieci chcą pomóc swoim kolegom i koleżankom mieszkającym w biednych krajach misyjnych, dlatego też wyruszą z kolędą w naszą parafię 27 i 28 grudnia. Przy okazji kolędowania będą zbierały ofiary, za które już dziś serdecznie dziękujemy. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo prosimy dorosłych o towarzyszenie im w tej kolędzie. Niech z każdą grupą małych kolędników pójdzie jedna osoba dorosła.

12. Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy w sobotę (27 grudnia). Szczegółowy plan kolędy jest do wzięcia przy wyjściu z kościoła.

13. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę. Dziękujemy również za ofiary na kościół z adresów: Łącko 193, 822, 839, 913 i Maszkowice 149 oraz ofiary w kopertach na ogrzewanie kaplicy w Szczereżu. Dziękujemy również za piękne choinki, którymi będzie przystrojony kościół i kaplica na święta.

14. Intencje pogrzebowe:

• Śp. Zofia Pasiud – 16 int. – ks. Józef Trela (Kazachstan) – 28.12-12.01

• Śp. Stanisława Dudek – 15 int. – bp Wiesław Lechowicz (Tarnów) – 26.12-9.01

15. W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Zygmunt Wadowski z Łącka. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!

Wszystkim Parafianom życzymy owocnego czasu rekolekcjii błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!