II Niedziela Adwentu

9 grudnia 2018

Intencja ogólna:                      Aby osoby zaangażowane w posługę przekazu wiary potrafiły znaleźć język właściwy dla dzisiejszych czasów, w dialogu z kulturami.

1. Przeżywamy dziś 2 Niedzielę Adwentu. Po Mszy świętej porannej zmiana tajemnic różańca. Wieczorem o godzinie 19.00 spotkanie „Parafialnego Zespołu Synodalnego”.
  2. Dziś w Sali teatralnej domu katechetycznego odbywa się kiermasz przedświąteczny. Można tam nabyć między innymi ozdoby świąteczne, stroiki, kartki, świece, opłatki, jak również nasze kalendarze. Serdecznie zapraszamy.
  3. W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:
  • Czwartek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Jest to dzień modlitw w intencji ofiar stanu wojennego
  • Piątek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia

1. Serdecznie zapraszamy na Msze święte roratnie we wszystkie dni powszednie:
  • Roraty dla dorosłych o godz. 6.00
  • Roraty dla dzieci o godz. 6.45

Na Szczereżu roraty w środy o godzinie 18.00. Cieszymy się liczną obecnością dzieci na roratach. Rodzicom i dziadkom dziękujemy za troskę

1. W środę o godz. 15.00 – spotkanie Klubu Seniora „Święty Michał”.
  2. W sobotę rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus, którą będziemy odmawiać na zakończenie wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu
  3. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne i wigilijne świece Caritas małe – 5 zł.
  4. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi na wschodzie. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na inwestycje parafialne
  5. W przyszłą niedzielę rozpoczną się parafialne rekolekcje adwentowe, poprzez które chcemy się dobrze przygotować do świąt Bożego Narodzenia. Rekolekcje prowadził będzie Piotr Zaborski, dyrektor diecezjalnego radia „Fiat” z Częstochowy.

PROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

Łącko, 16-18 grudnia 2018

Niedziela  16 grudnia

7.00       –              Msza święta z nauką dla wszystkich

7.45       –              Msza święta z nauką dla wszystkich (Szczereż)

9.00       –              Msza święta z nauką dla młodzieży

10.30       –              Msza święta z nauką dla wszystkich

11.15       –              Msza święta z nauką dla wszystkich (Szczereż)

12.00       –              Msza święta z nauką dla dzieci i błogosławieństwem małych dzieci

18.00       –              Msza święta z nauką dla wszystkich

Poniedziałek  17 grudnia

6.00       –              Msza święta z nauką dla wszystkich

8.00       –              Msza święta z nauką dla wszystkich

17.00       –              Msza święta z nauką dla wszystkich (Szczereż)

18.00       –              Msza święta z nauką dla wszystkich, a po niej  nauka stanowa dla małżeństw.

Wtorek  18 grudnia

6.00       –              Msza święta z nauką dla wszystkich

8.00       –              Msza święta z nauką dla chorych,  z sakramentem namaszczenia i błogosławieństwem lourdzkim

17.00       –              Msza święta z nauką dla wszystkich (Szczereż)

18.00       –              Msza święta z nauką dla wszystkich

Zakończenie rekolekcji

1. W niedzielę „Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa” dziękować będziemy Bogu za małżeństwa obchodzące w tym roku swoje Jubileusze. Z tej okazji bardzo prosimy, by do kancelarii parafialnej w tym tygodniu zgłosić Jubilatów świętujących 15-to, 25-cio oraz 50-cio lecie swojego małżeństwa. Specjalna Msza święta w intencji wszystkich Jubilatów zostanie odprawiona 30 grudnia o godzinie 11.30 podczas której małżonkowie odnowią swoją przysięgę małżeńską.
  2. Bardzo prosimy, by wszystkie sprawy w kancelarii parafialnej w miarę możliwość załatwić w najbliższym tygodniu ze względu na rozpoczynające się spowiedzi w innych parafiach dekanatu.
  3. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym „Gościu Niedzielnym” m.in. niezwykła historia niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii oraz o marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem również w Polsce
  4. Przypominamy o paczkach na jabłka, które są do odebrania przy plebanii.
  5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Antoni Franczyk z Czerńca, śp. Józefa Dobrzańska z Łącka oraz śp. Czesław Mirga z Maszkowic. Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…
  6. Intencje pogrzebowe:

Śp. Franciszek Kulig                      15.12-13.01.2019   ks. Józef Urban (Gdańsk)

Śp. Aleksander Jasiurkowski       15.12-13.01.2019   ks. Tadeusz Gacia (Częstochowa)

Śp. Aleksander Jasiurkowski       15.12-13.01.2019   ks. Mariusz Bakalarz (Częstochowa)

Śp. Ewa Kałużny                            15.12-13.01.2019   ks. Stanisław Stańczyk (Częstochowa)

Śp. Ewa Kałużny                            15-27.12.2018        ks. Piotr Zaborski (Częstochowa)

Śp. Stanisław Maciuszek                               15.12-13.01.2019   ks. Tomasz Szatanik (Częstochowa)

Śp. Mieczysław Twardowski         15.12-13.01.2019   ks. Maksymilian Park (Częstochowa)