XXXIII Niedziela zwykła

18 listopada 2018

Intencja ogólna:       Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża

1. Przeżywamy dziś 33 niedzielę zwykłą. Jest to Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich. Ofiara składana dzisiaj na tacę przeznaczona będzie na opłatę ogrzewania kościoła. Po wieczornej Mszy świętej w Domu Katechetycznym spotkanie z chętnymi do organizacji Świętojańskich Dni Rodzin w czerwcu przyszłego roku.
  2. W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:
  • Wtorek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. Światowy Dzień Życia Konsekrowanego
  • Środa – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny
  • Czwartek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy
  • Sobota – św. Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy, męczenników

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

1. We wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Caritasu
  2. W środę o godzinie 15.00 spotkanie Klubu Seniora „Św. Michał”
  3. Osoby, które z różnych względów nie przystąpiły w swym życiu do sakramentu bierzmowania, a chciałyby to uczynić w najbliższym czasie, zapraszamy na spotkanie w piątek (23 listopada) do domu katechetycznego o godz.17.00
  4. W sobotę (24.11) zapraszamy wszystkich czcicieli bł. Celestyny Faron na nabożeństwo o godz. 17.00 oraz Mszę świętą wieczorną. Przez wstawiennictwo Błogosławionej dziękować będziemy Panu Bogu za powołania kapłańskie i zakonne z naszej Parafii oraz prosić o nowe
  5. W najbliższą sobotę chcemy pomodlić się za zmarłych spoczywających na cmentarzu cholerycznym w Czerńcu. Na wspólną modlitwę zapraszamy na tamtejszy cmentarz o godzinie 15.00
  6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Święto patronalne Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej. Będzie to także „Niedziela Synodalna” oraz Zoduski Muzykanckie. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą w oprawie góralskiej o godz. 10.30.
  7. W przyszłą niedzielę 25 listopada wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łącku zapraszamy wszystkich na sympozjum poświęcone „Naszej Niepodległej”. Sympozjum rozpocznie się w sali teatralnej przy domu katechetycznym o godzinie 15:00. Program sympozjum jest następujący:

Część I  – sala teatralna

15:00 – utwór w wykonaniu Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku

15:10 – Piotr Turek: Rok 1918 na ziemiach polskich

15:30 – Diakon Piotr Turek:  Major Józef Kuraś na terenach Beskidu Sądeckiego (Łącko)

15:50 – Spotkanie ze świadkiem – Władysław Piksa

16:00 – 16:15 przerwa kawowa

16:15 –  utwór w wykonaniu Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku

16:20 – Bernadetta Wąchała Gawełek, Tymoteusz Demski: Łącko kiedyś, a Łącko dziś

16:40 – 16:55 – Wiesław Prostko: Przyszłość Ojczyzny w rodzinie

Część II  – kościół pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela w Łącku

17:00 – Chór „Zew Gór” koncert: Wolnego ludu śpiew

1. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy świętej w Domu Katechetycznym.
  2. W przyszłą niedzielę zapraszamy narzeczonych na Dzień skupienia, który rozpocznie się o godz. 14.30 w Domu Katechetycznym.
  3. Proboszcz składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie i przeżywanie „wizytacji kanonicznej”. Dziękujemy za wspólną modlitwę z księdzem biskupem Stanisławem Salaterskim, spotkania i rozmowy, odświętne stroje, uroczysty nastrój. Szczególne podziękowanie ks. Proboszcz składa Kapłanom pracującym w parafii za koordynację wszystkich działań , współpracę z grupami parafialnymi i osobami indywidualnymi.  Wszystkim za podjęty trud Pan Bóg niech hojnie wynagrodzi.
  4. W minionym tygodniu odszedł do wieczności śp. Aleksander Jasiurkowski z Zawodzia Maszkowskiego. Polećmy jego duszę miłosiernemu Bogu. Dobry Jezu…