XXXII Niedziela zwykła

11 listopada 2018

Narodowe Święto Niepodległości

Intencja ogólna:       Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża

1. Nasza parafia przeżywa dziś „wizytację kanoniczną”, którą przeprowadza bp Stanisław Salaterski. Dziękujemy księdzu biskupowi za skierowane do nas Słowo Boże, umocnienie nas w wierze oraz pasterskie błogosławieństwo. Wspólnie z księdzem biskupem dziękujemy dzisiaj Panu Bogu za naszą Ojczyznę w 100- ną Rocznicę odzyskania przez nią NIEPODLEGŁOŚCI. Księdzu biskupowi życzymy wielu łask Bożych oraz zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej.
  2. Informujemy, iż od wczoraj w głównym ołtarzu naszego kościoła jest codziennie odsłaniany (przed poranną Mszą świętą) i zasłaniany (po wieczornej Mszy świętej) obraz Matki Bożej Szkaplerznej. W ten sposób wracamy do tradycji, która istniała w naszym kościele wiele lat temu. Serdecznie dziękujemy pomysłodawcom i wykonawcom projektu;  Panu organiście Marcinowi Wnękowi oraz  Panu Michałowi Mikołajczykowi. Uroczyste fanfary zostały napisane i nagrane przez Orkiestrę Dętą w Łącku im. Tadeusza Moryto pod batutą Stanisława Strączka. Serdeczne Bóg zapłać.
  3. W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:
  • Poniedziałek: św. Jozafata, bpa i męczennika
  • Wtorek: św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników
  • Sobota: św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia
  1. W najbliższy wtorek tj. 13 listopada przypada 5-ta rocznica peregrynacji obrazu „Jezu ufam Tobie” w naszej parafii. Jest to okazja, by podziękować Bogu za Jego łaski, których tak wiele otrzymujemy każdego dnia. Serdecznie zapraszamy na wieczorną Mszę świętą szczególnie tych, którzy podjęli się Apostolstwa Biednych Grzeszników. Wiele razy Miłosierny Jezus prosił również św. s. Faustynę o modlitwę i ofiarę za biednych grzeszników, którzy bardzo potrzebują Bożego miłosierdzia. Niech nasza wspólna modlitwa będzie dla nich pomocą, a dla nas umocnieniem w realizacji postanowień Apostolatu.
  2. W środę po wieczornej Mszy świętej spotkanie Akcji Katolickiej.
  3. Rozpoczynamy przygotowania do Świętojańskich Dni Rodzin, które planujemy zorganizować w czerwcu przyszłego roku. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w organizację tego wydarzenia zapraszamy na spotkanie organizacyjne w przyszłą niedzielę tj.18 listopada po wieczornej Mszy świętej w domu katechetycznym.
  4. Przypominamy, że przez cały listopad o godz. 17.15 odmawiamy Różaniec wypraszając Boże miłosierdzie dla dusz wypominanych. Dzisiaj o godzinie 18.00 zostanie odprawiona Msza święta za wszystkich zmarłych wypominanych w naszym kościele.
  5. W przyszłą niedzielę składka będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. W dzisiejszym wydaniu „Tarnowskiego Gościa Niedzielnego” sporo interesujących artykułów poświęconych historycznym wydarzeniom związanym także z naszym regionem.
  7. W związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości, można dzisiaj do godziny 13ej w Zespole Szkół św. Kingi w Łącku wziąć udział w akcji oddawania krwi. Podobna akcja odbędzie się w dniu 18 listopada 2018 roku w Szkole Podstawowej w Zabrzeży w godzinach 8.00- 12.30 Zabrzeży. Zapraszamy.
  8. Stowarzyszenie Promocji Tradycji i Kultury Ludowej KIYRPECKI zaprasza na podsumowanie projektu „Łącko folklorem kwitnące”. Spotkanie odbędzie się 16 listopada 2018 roku o godzinie 17.00 w Małopolskim Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu.
  9. W związku z tym, iż dzień 12 listopada 2018 roku jest dniem wolnym od pracy, Zakład Gospodarki Komunalnej w Łącku informuje, że zbiórka odpadów segregowanych z miejscowości Czerniec oraz Łącko (ul. Szczawnicka, Berlinga, osiedle za blokiem) zostaje przesunięta z 12 listopada na dzień 17 listopada 2018 roku (sobota).
  10. Intencje pogrzebowe:

Śp. Stanisław Maciuszek            15.11-14.12.2018   ks. Józef Urban (Gdańsk)