Ogłoszenia parafialne – 32. Niedziela zwykła – 7.11.2021

Intencja powszechna (osoby cierpiące na depresję) – Módlmy się, aby osoby cierpiące na depresję albo burnout znajdowały u wszystkich wsparcie i światło, otwierające na życie.

Intencja parafialna: Módlmy się za naszą Ojczyznę. Módlmy się za wszystkich naszych bliskich zmarłych.

1. Przeżywamy dziś XXXII Niedzielę Zwykłą. Jest to niedziela adoracyjna.
  2. W następną niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji będzie zorganizowana zbiórka do puszek na „Kościół w Potrzebie”. Także w następną niedzielę Światowy Dzień Ubogich.
  3. Zmiana tajemnic różańcowych w następną niedzielę po porannych Mszach św. w Łącku i na Szczereżu. Dziękujemy wszystkim Różom Różańcowym i grupom parafialnym za prowadzenie różańca w październiku.
  4. Dzisiaj o godz. 15.00 w Krościenku n/D Msza św. dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów. Prosimy o umożliwienie niepełnosprawnym z naszej parafii uczestnictwa w tej Eucharystii.
  5. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone z okazji wypominków. Kapłani będą odprawiać w intencji wszystkich wypominanych w naszym kościele Msze święte w każdą niedzielę listopada.
  6. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli Wyższe Seminarium Duchowne w czasie kwesty na cmentarzu w dniu 1 listopada. Dziękujemy lektorom i ministrantom za przeprowadzenie zbiórki. Dziękujemy także młodzież ze Szkolnego Koła „Caritas” za pomoc w rozprowadzaniu „Zniczy Serca”. Dziękujemy wszystkim za ofiary złożone na utrzymanie porządku na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych.
  7. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych. Dziękujemy Orkiestrze Dętej im. Tadeusza Moryto pod dyrekcją Pana Prof. Stanisława Strączka, Liturgicznej Służbie Ołtarza, Druhom Strażakom z OSP Łącko, OSP Czerniec i OSP Maszkowice za zabezpieczenie drogi podczas uroczystości. Dziękujemy Strażakom za zabezpieczenie drogi podczas naszych procesji na cmentarz przez całą Oktawę.
  8. W ciągu tygodnia w liturgii będziemy przeżywać:

– wtorek (9 XI) – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, kościoła katedralnego Papieży (święto);

– środa (10 XI) – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

– czwartek (11 XI) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa;

– piątek (12 XI) – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;

– sobota (13 XI) – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników;

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.

1. W poniedziałek zakończenie oktawy modlitw za zmarłych i ostatnia procesja na cmentarz. Od wtorku przez cały listopad, o godz. 6.15 rano i 17.15 wieczorem różaniec za zmarłych, których wspominamy w wypominkach listopadowych.
  2. W czwartek, 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości. Wraz z Wójtem Gminy Łącko, Gminnym Ośrodkiem Kultury i stowarzyszeniem Amatorski Ruch Artystyczny Ziemi Łąckiej zapraszamy do wspólnego świętowania, które rozpoczniemy Mszą św. o godz. 9.00. Po Mszy św. przemarsz pod pomnik na Placu Marszałka Piłsudskiego i dalszy ciąg uroczystości. W środę, 10 listopada o godz. 16.30 zapraszamy na Wieczór Patriotyczny w Sali Teatralnej Domu Katechetycznego. Szczegóły na stronie internetowej Gminy Łącko: https://www.lacko.pl/103-rocznica-odzyskania-przez-po.html.
  3. W środę o godz. 20.00 Apostolska Grupa Młodzieżowa przygotowała Wieczernice Patriotyczną połączoną z wypominkami patriotycznymi. Zapraszamy na to nabożeństwo w ramach spotkania przygotowującego do sakramentu bierzmowania uczniów klas 8, a także lektorów, grupy apostolskie szkolnego koła Caritas.
  4. Zespół Kiyrpecki  serdecznie zaprasza wszystkich na koncert z okazji Święta Niepodległości. Koncert odbędzie się w piątek, 12 listopada po wieczornej Mszy św. o godzinie 19.00 w Sali teatralnej Domu Katechetycznego w Łącku. W koncercie przedstawione zostaną pieśni o charakterze patriotycznym na ludową nutę. Serdecznie zapraszamy.
  5. W środę po wieczornej Mszy św. spotkanie Akcji Katolickiej.
  6. Zbiórka dla aspirantów – wtorek godz. 15:30.
  7. Zbiórka dla ministrantów – wtorek godz. 16.00.
  8. Próba Scholki Parafialnej w każdą sobotę o godz. 11.00 w domu katechetycznym. Zapraszamy wszystkich chętnych – zarówno dziewczynki, jak i chłopców.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone w ostatnim czasie. Ofiary inwestycyjne – Łącko nr: 665, 975; Maszkowice nr: 24. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i na konto parafialne.
  10. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy szczególnie opowieść o niezwykłym małżeństwie – Józefinie i Emilu Mikach, którzy 80 lat temu za miłość do Polski zapłacili najwyższą cenę.
  11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Pachut (64 lata) z Łącka. Polećmy Jego nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie…