XXXI Niedziela zwykła

4 listopada 2018

Intencja ogólna:       Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża

1. Przeżywamy dziś 31 niedzielę zwykłą. Jest to zarazem niedziela w oktawie uroczystości Wszystkich Świętych, która potrwa do najbliższego czwartku. Przez te dni, codziennie po Mszy świętej wieczornej wyruszamy z procesją na cmentarz. Podczas procesji modlimy się na różańcu za wszystkich zmarłych, a zwłaszcza za zamieszczonych w wypominkach. Od piątku różaniec z wypominkami za zmarłych będziemy odmawiać w kościele o godz. 17.15. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach i przypominamy, że do 8 listopada zyskiwać można odpusty zupełne za zmarłych.
  2. W kaplicy na Szczereżu różaniec z wypominkami będziemy odmawiać do czwartku o godz. 17.15. Po różańcu będzie odprawiana Msza święta.
  3. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone przy okazji wypominków. Kapłani, w intencji wszystkich wypominanych w naszym kościele odprawiać będą przez każdą niedzielę listopada Msze święte błagalne o radość życia wiecznego dla nich.
  4. Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy wsparli kwesty prowadzone na naszym cmentarzu. Swoje podziękowanie składa Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie oraz członkowie Wolontariatu św. Ojca Pio i Szkolnego Koła „Caritas” za wsparcie akcji „Znicz Serca”. Dziękujemy również za ofiary złożone na utrzymanie porządku na cmentarzu.
  5. W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:
  • W piątek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  • W sobotę – św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

1. W najbliższą sobotę rozpocznie się w naszej parafii „wizytacja kanoniczna”, którą przeprowadzi biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej dr Stanisław Salaterski. Szczegółowy program wizytacji znajduje się w drukowanym dodatku do ogłoszeń parafialnych. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach i spotkaniach z księdzem biskupem.
  2. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.
  3. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. wraz z rodzicami na spotkanie w środę o godz. 17:30, a po nim na Mszę św. i różaniec na cmentarzu.
  4. Wczoraj w Szczawie pięciu chłopców z naszej parafii: Marcel Franczyk, Wiktor Jurkowski, Maciej Malinowski, Szczepan Myjak i Arkadiusz Ząbek zostało włączonych do grona lektorów. Gratulujemy i życzymy im łaski umiłowania Słowa Bożego.
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. artykuł o tym, czym jest dobra śmierć oraz czy trzeba śmiertelnie bać się śmierci?
  6. Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół im. św. Kingi w Łącku zapraszają na szkolne, otwarte dla wszystkich mieszkańców, obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości.. W piątek 9 listopada o godzinie 12.00 w hali sportowej w Łącku przedstawiony zostanie spektakl pt. „A to Polska właśnie”. Udział w nim wezmą uczniowie i absolwenci ZSZ. Natomiast 11 listopada również w ZSZ im. św. Kingi w godz.8.00-13.00 odbędzie się akcja oddawania krwi. Należy mieć ze sobą dowód osobisty.
  7. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Krystyna Cidyło z Łącka. Pogrzeb odbędzie się jutro o godz.15.00 oraz śp. Mieczysław Twardowski, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 14:00. Polećmy ich duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu a nasz Panie…..
  8. Intencje pogrzebowe:

Śp. Stanisław Groń     2.11-1.12.2018       ks. Mariusz Bakalarz (Częstochowa)

Śp. Ewa Kałużny          2.11-1.12.2018       ks. Daniel Łuka (Częstochowa)

Śp. Rozalia Ząbek       2.11-1.12.2018       ks. Tomasz Szatanik (Częstochowa)

Śp. Stanisław Maciuszek 2.11-1.12.2018 ks. Tadusz Gacia (Częstochowa)

Śp. Stanisław Maciuszek 2.11-1.12.2018 ks. Maksymilian Park (Częstochowa)

Śp. Stanisław Maciuszek 2.11-1.12.2018 ks. Piotr Zaborski (Częstochowa)

Śp. Stanisław Maciuszek 4.11-3.12.2018 ks. Zbigniew Gełdon (Pelpin)

Śp. Stanisław Maciuszek 4.11-3.12.2018 ks. Ireneusz Smagliński (Pelpin)

Śp. Władysława Cedzidło 8.11-5.12.2018                ks. Dariusz Mikowski (Tarnów)

Zapowiedzi przedślubne: