Ogłoszenia parafialne – 30. Niedziela zwykła – 24.10.2021

Aby pobrać plik PDF – kliknij link: XXX Niedziela Zwykła – 24.10.2021

Intencja ewangelizacyjna (październik), uczniowie misjonarze – Módlmy się, aby każdy ochrzczony był włączony w ewangelizację, gotowy do misji, poprzez świadectwo życia mającego smak Ewangelii.

Intencja parafialna: Módlmy się za wszystkich misjonarzy, szczególnie za ks. Rafała Zborowskiego, ks. Antoniego Lichonia i ks. Szymona Pietrykę.

 1. Przeżywamy dziś XXX Niedzielę Zwykłą. Jest to zarazem Światowy Dzień Misyjny; z tej racji dzisiejsza składka jest przeznaczona na fundusz papieski wspierający misyjną działalność Kościoła. Bóg zapłać za każdy dar. Dzisiaj także rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Pamiętajmy o misjonarzach, zwłaszcza o pochodzącym z naszej parafii ks. Rafale Zborowskim, oraz pracujących kiedyś w naszej parafii ks. Antonim Lichoniu i ks. Szymonie Pietryce. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich na Modlitwę Różańcową i Nabożeństwo Celestyńskie. Po nabożeństwie o godz. 18.00 Msza św.
 2. Dziś po każdej Mszy św. oraz w następną niedzielę młodzież ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzać będzie Znicze Serca w cenie 5 zł. Dochód przeznaczony jest na działalność Parafialnego Oddziału Caritas.
 3. Przyszła niedziela jest Niedzielą Synodalną. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy liturgicznie rocznicę poświęcenia naszego kościoła.
 4. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– czwartek – (28 X) – święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów;

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.

 1. Ks. Rafał w poniedziałek o godz. 18.30 na Jasnej Górze będzie modlił się z maturzystami z Zespołu Szkół św. Kingi w Łącku o Dary Ducha Świętego na czas egzaminów, mądre wybory w dorosłym życiu oraz w intencji całej społeczności szkolnej. Rodziców, nauczycieli oraz uczniów w tym dniu zapraszamy do duchowej łączności poprzez Różaniec i Mszę św. w naszym kościele. Wyjazd autokaru o godz. 6.45 z parkingu przy kościele.
 2. W poniedziałek nabożeństwo Różańcowe dla dzieci o godz. 16.00 poprowadzi Siostra, która przygotowała kalendarz misyjny. Po nabożeństwie Siostry zapraszają na spotkanie misyjne.
 3. W środę o godz. 19:00 serdecznie zapraszamy na katechezę dla Rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i Bierzmowania, a także wszystkich chętnych. Katechezę tą poprowadzi Fundacja Auxilium z Tarnowa. Temat katechezy: „Budowanie relacji między rodzicami, a dziećmi.”
 4. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy do Domu Katechetycznego na spotkanie wszystkich, którzy pełnili posługę modlitewnego dyżuru w naszym kościele.
 5. W piątek w naszej parafii przeprowadzą animację misyjną alumni z Wyższego Seminarium Duchownego z Tarnowa. O godz. 16.00 różaniec i spotkanie z dziećmi. Alumni poprowadzą także Różaniec o godz. 17.45, a po Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych do Domu Katechetycznego, gdzie odbędzie się spotkanie misyjne z alumnami, którzy w ramach praktyk duszpasterskich odwiedzili kraje misyjne.
 6. Spotkanie Grup parafialnych zbiórka aspirantów, ministrantów, lektorów, kandydatów na lektorów, choralistek, Młodzieży, Szkolnego Koła Caritas w piątek o godz. 19.00 w Domu Katechetycznym.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w Domu Katechetycznym, zapraszamy wszystkie dzieci na Bal Wszystkich Świętych. Każdy strój Świętego zostanie nagrodzony. Serdecznie zapraszamy.
 1. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Przygotowując się do dobrego przeżycia czasu, w którym mamy tak wiele możliwości, by pomagać naszym zmarłym, pamiętajmy o przygotowaniu naszej duszy, czyli o przystąpieniu do sakramentu pokuty. Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych będzie równocześnie w tym roku spowiedzią pierwszopiątkową. Zapraszamy codziennie rano od 6.00-6.30 i wieczorem od 17.00-18.00. Dzieci z klas IV, V, VI zapraszamy do spowiedzi w środę od 17.00; dzieci i młodzież z klas VII i VIII w czwartek od 17.00; w piątek od 17.00 zapraszamy młodzież starszą i dorosłych. W sobotę spowiedź od 15.00 na Szczereżu (po niej, o godz. 16.00 Msza św. i Nabożeństwo Różańcowe). W kościele w Łącku w sobotę spowiedź od godz. 16.00. Dajmy możliwość przystąpienia do sakramentu pokuty w tym dniu wszystkim, którzy zjeżdżają z delegacji i nie będą mogli wyspowiadać się w ciągu tygodnia. Apelujemy do rodziców, aby przypilnowali swoje dzieci i młodzież, aby nie ściągały spowiedzi na ostatni moment. Apelujemy do wszystkich, aby korzystać z możliwości spowiedzi już od jutra i w ten sposób uniknąć spiętrzenia kolejek w ostatniej chwili, co jak wiemy często rodzi nerwowe sytuacje.
 2. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe. Dzieci zapraszamy w dni powszednie na godz. 16.00, młodzież i dorosłych zapraszamy każdego dnia na godz. 17.15. Na Szczereżu Msza św. o godz. 17.00 a po niej Różaniec. Bardzo prosimy grupy działające przy naszej Parafii o przygotowanie rozważań różańcowych i prowadzenie modlitwy. Podział nabożeństw różańcowych dla poszczególnych grup parafialnych znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Prosimy również, aby wyznaczone grupy zgłaszały się do zakrystii w danym dniu przed różańcem. Zachęcamy do odmawiania Różańca wspólnie w rodzinie.
 3. Przypominamy o uporządkowaniu grobów i ich otoczenia przed 1 listopada. Prosimy, by śmieci wrzucać do kontenera. Pamiętajmy również o tradycyjnych formach modlitwy za zmarłych. Kartki na wypominki listopadowe i roczne znajdują się przy drzwiach kościoła. Aby uniknąć pomyłek przy przepisywaniu bardzo prosimy o składanie wypominek w kancelarii parafialnej. Zwyczajowo w wypominkach rocznych wymieniamy rodziców, rodzeństwo, dzieci i współmałżonka, zaś w wypominkach listopadowych także dalszą rodzinę, przyjaciół i znajomych. Bardzo prosimy, by także roczne wypominki złożyć przed 1 listopada, gdyż wpisanie ich wymaga sporo czasu.
 4. Bardzo prosimy o zamykanie drzwi do kościoła. Rozpoczyna się sezon grzewczy, a koszty ogrzewania są, jak wiecie, coraz wyższe.
 5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w ostatnim czasie. Ofiary inwestycyjne – Łącko nr: 70, 111, 544, 684, 792, 923; cmentarz – Łącko 464. Bóg zapłać za wszystkie ofiary składane na tacę i na konto parafialne.
 6. Siostry Służebniczki przygotowały Kalendarz na 2022, który jest formą cegiełki na rzecz budowy szkoły średniej dla dziewcząt w Zambii,  w Chamuka (czyt. Ciamuka). Kalendarze misyjne będą rozprowadzane dzisiaj po każdej Mszy św. za dobrowolną ofiarę.
 7. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” przeczytamy m.in. artykuł o słudze Bożym, papieżu Janie Pawle I, o wspólnotowym charakterze liturgii oraz o zjawisku antysacrum.
 8. Zapowiedzi przedślubne:

Tomasz Jan MOZDYNIEWICZ z Łącka i Laura Stefania SZAFRAŃSKA z Lipnicy Wielkiej (3);

Leszek Józef ŁAZARZ z Łącka i Katarzyna SOBCZAK z Łącka (2);

Daniel Paweł ZABŁOCKI ze Skrudziny i Kinga Teresa CEBULA z Czerńca (2);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.