4 Niedziela Wielkanocna

22 kwietnia 2018

Intencja ogólna: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

1. Wczoraj w Tarnowie odbyła się uroczystość inauguracji V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Uczestniczyli w niej również przedstawiciele naszej Parafii. Synod to czas modlitwy w intencji naszej Diecezji, naszego Biskupa Ordynariusza, a także naszych parafii. To również czas zamyślenia nad swoim życiem religijnym. Dyskusje, które będą prowadzone w różnych kręgach dotyczyć będą tematów związanych z rodziną, parafią i diecezją. Wszędzie tam trzeba, abyśmy odnaleźli swoje miejsce. Przecież wszyscy tworzymy Kościół Chrystusowy i wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, jak będzie on wyglądał w kolejnych latach. Niech zatem nie zabraknie modlitwy i otwartości serc na natchnienia Ducha Świętego, który „tchnie, kędy chce” (por. J 3,8).

1. We wtorek (24.04) zapraszamy wszystkich czcicieli bł. Celestyny Faron na adorację Najświętszego Sakramentu (godz. 17.00), podczas której będziemy się modlić o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. Zapraszamy również na Mszę świętą wieczorną.

1. Próba dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej z Łącka i Maszkowic odbędzie się w środę (25.04) o godz. 16.00 w kościele. Prosimy, żeby dzieci przyniosły ze sobą przyrzeczenia abstynenckie.

1. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będziemy obchodzić rocznicę I Komunii świętej. Serdecznie zapraszamy dzieci w ubraniach komunijnych.

1. Pielgrzymka do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie k/Sanoka organizowana przez Akcję Katolicką wyruszy z parkingu przy naszym kościele 28 kwietnia (sobota) o godz. 6.30. Prosimy uczestników pielgrzymki o zabranie na drogę własnego prowiantu. Powrót przewidujemy na godziny wieczorne.

1. Wszystkich motocyklistów z naszej Parafii już dzisiaj zapraszamy na Mszę świętą z okazji otwarcia sezonu we wtorek (1 maja) o godz. 10.00. Po Mszy świętej paradny przejazd około 50-70 km, a na zakończenie poczęstunek przy grillu (oczywiście wszystko jest uzależnione od pogody).

1. Od świąt Wielkanocnych działa nowa strona internetowa naszej parafii. Pragniemy serdecznie podziękować za jej utworzenie firmie INTERNET ARTS.

1. Widzimy również, że zmienił się krajobraz przy kościele. Wspólnie z Gminą Łącko podjęliśmy się nowego zagospodarowania tego terenu. Pragniemy serdecznie podziękować władzom Gminy Łącko, a w szczególności wójtom: panu Janowi Dziedzinie i panu Pawłowi Dybcowi za podjęcie się i przeprowadzenie tych prac, których rezultat możemy podziwiać.

Jednocześnie zwracamy się z wielką prośbą do wszystkich parafian o to, by nie wjeżdżać samochodami na ziemię, gdzie posiana jest trawa. Chciejmy uszanować ogrom włożonej pracy. Dalsze prace ruszą, mamy nadzieję, w czerwcu.

1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne, za ofiary na kościół z adresów Łącko 111, 178, 40 i 35; na misje z 17 Róży.

1. Związek Podhalan Oddział w Łącku oraz mieszkańcy Cisowego Dziołu serdecznie zapraszają na Mszę świętą w oprawie góralskiej oraz poświęcenie kaplicy pw. św. Jana Pawła II. Uroczystość odbędzie się w niedzielę 29.04.2018 o godz. 15.00 na Cisowym Dziole pod Modynią.

1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 15.00 w amfiteatrze na Jeżowej odbędzie się koncert charytatywny na rzecz rodziny z Ochotnicy, której dom spłonął w pożarze. Festyn organizowany jest przez uczniów Zespołu Szkół im. Świętej Kingi w Łącku, którzy chcą przyjść z pomocą swojemu koledze i jego bliskim. Serdecznie zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

1. Apel pszczelarzy Łąckiego Koła Pszczelarzy do sadowników i rolników

Zatrucia pszczół środkami ochrony roślin stanowią nie od dziś poważny problem. Bezpieczeństwo pszczoły miodnej i innych zapylaczy zależy obecnie przede wszystkim od przygotowania zawodowego i uczciwości wykonywania zabiegów chemicznych środkami ochrony roślin. Pszczelarze apelują do sadowników i rolników, by opryskiwali sady i pola dopiero późnym popołudniem lub wieczorem, po ustaniu lotów pszczół.

Niedostosowanie się do obowiązujących przepisów i spowodowanie zatrucia pszczół to nie tylko straty w uzyskiwanym miodzie, pyłku czy wosku, ale przede wszystkim poważne straty gospodarcze związane z obniżeniem plonów i mniejszą ich jakością.

Trzeba wspomnieć również o wpływie oprysków dokonywanych podczas dnia na zdrowie, może nawet życie ludzi. Chcemy się cieszyć pięknymi owocami, ale przede wszystkim chcemy się cieszyć zdrowiem naszych najbliższych. Prosimy zatem, by sadownicy i rolnicy wzięli sobie do serca ten apel i zadbali o zdrowie ludzi i życie pszczół.

1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Maurer z Łącka. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!

1. Zapowiedzi przedślubne:

• Jerzy PUSTUŁKA z Maszkowic – Anna ZAGÓROWSKA z Gabonia