OGŁOSZENIA PARAFIALNE 3 Niedziela Wielkiego Postu 23 marca 2014

1. Spotkania grup parafialnych:

a) Grupa młodzieżowa – grupa gimnazjalna – piątek o godz. 18.30

– grupa licealna i starsza – piątek po Drodze krzyżowej

b) Dziecięca Schola – sobota o godz. 11.00

c) Dziewczęca Służba Maryjna – grupa młodsza – piątek o godz. 15.00

grupa starsza – piątek o godz. 15.30

W najbliższym tygodniu nie będzie zbiórki aspirantów i ministrantów, ponieważ w poniedziałek ks. Szymon wyjeżdża na rekolekcje i wraca dopiero w czwartek.

2. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

 Droga Krzyżowa

 dla wszystkich – piątek o godz. 17.30

 dla młodzieży – piątek o godz. 19.30

 dla dzieci ze Szkół Podstawowych – sobota o godz. 16.00

 w kaplicy w Szczereżu – piątek o godz. 17.30

 Kalwaryjska Droga Krzyżowa – niedziela o godz. 14.00

 Gorzkie Żale – niedziela o godz. 15.00

 w kaplicy w Szczereżu – niedziela po Mszy o godz. 11.15

3. Msze święte w niedziele Wielkiego Postu: 7.00, 9.00, 10.30, 12.15 i po Gorzkich Żalach około godz. 16.00. Nie będzie natomiast Mszy świętej o godz. 18.00! Nie będzie również niedzielnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

4. W poniedziałek (24 marca) na wieczorną adorację i Mszę świętą zapraszamy szczególnie Bractwo bł. Celestyny Faron, ale również rodziców kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii oraz wszystkich czcicieli naszej Błogosławionej Rodaczki.

5. We wtorek (25 marca) będziemy przeżywać uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w Łącku o godz. 6.30 i 18.00, na Szczereżu o godz. 18.00.

Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą i adorację Najświętszego Sakramentu prosząc Boga o szacunek i cześć dla każdego ludzkiego życia.

Tego dnia podczas wieczornej Mszy świętej odbędzie się uroczyste podjęcie duchowej adopcji. Czym ona jest? Pełna poprawna nazwa brzmi: “Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego Zagrożonego Zagładą”. Nie jest to więc adopcja prawna dziecka po urodzeniu, pozbawionego opieki rodzicielskiej, do rodziny zastępczej, ale adopcja duchowa dziecka poczętego zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa przez 9 miesięcy, a więc przez okres wzrostu dziecka w łonie matki. Wyrażana jest osobistą modlitwą jednej osoby o ocalenie życia dziecka wybranego przez Boga – Dawcę Życia: codziennie jeden dziesiątek różańca, specjalna modlitwa w intencji poczętego dziecka, a także podjęcie jakiegoś postanowienia. Serdecznie zachęcamy do podjęcia tej inicjatywy w obronie dzieci.

6. Msza święta dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej z Łącka i Maszkowic oraz ich Rodziców – w czwartek o godz. 18.00.

7. Spotkanie z Rodzicami kandydatów do Bierzmowania z klas III Gimnazjum odbędzie się w przyszły poniedziałek (31 marca 2014) po wieczornej Mszy świętej w kościele.

8. Ks. Szymon poszukuje kogoś, kto mógłby mu pomóc w prowadzeniu scholki dziecięcej. Chodzi zwłaszcza o pracę nad śpiewem dzieci. Potrzeba również osób grających na instrumentach muzycznych.

9. Przy wyjściu z kościoła można już nabyć, w cenie 5zł, wielkanocne baranki i paschaliki rozprowadzane przez Caritas, z których dochód jest przeznaczony na pomoc dla biednych.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę na parafię i na Dzieło Pomocy „Ad Gentes”. Dziękujemy również za ofiary na kościół z adresu: Łącko 373, Czerniec 47, 192 i Maszkowice 148. Dziękujemy za ofiary na kwiaty z rejonów: Maszkowice-Zawodzie; Zawodzie Łąckie i Czernieckie; Maszkowice-Łęgi; Osiedle za blokiem; Rola-Kopytówka; ul. Kościelna i część Rynku.

11. Od jutra 30 intencji pogrzebowych za śp. Stanisława Szczepaniaka odprawi ks. Marek Kwieciński i kolejne 30 intencji misjonarz w Paragwaju.

12. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy. Dzisiejszy „Gość Niedzielny” zawiera ciekawy artykuł dotyczący znanej wszystkim osoby z Łącka. Do gazety dołączona jest książka pt. „Pasja”, o objawieniach Katarzyny Emmerich. Dlatego też Gość kosztuje dzisiaj 6zł.

13. ZA TYDZIEŃ, Z SOBOTY NA NIEDZIELĘ, ZMIENIAMY CZAS NA LETNI!

Wszystkim Parafianom na owocne przeżywanie Wielkiego Postu niech Bóg błogosławi!