XXVIII Niedziela zwykła

14 października 2018

XVIII Dzień Papieski

Intencja ogólna:       Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.

Komunikat o Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym

Drodzy Diecezjanie!

Gorąco zapraszam Was do uczestniczenia w Radiowo-Internetowym Studium Biblijnym, które od października rozpoczęło kolejny rok swojej działalności. W ramach tegorocznych wykładów zostaną omówione poszczególne sakramenty Kościoła.

Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN Małopolska oraz RDN Nowy Sącz w każdą niedzielę o godz. 17.30, a także powtarzane w poniedziałki o godz. 19.00. Wykłady będą również zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN.

Usilnie zachęcam do skorzystania z tej niezwykle cennej oferty oraz do osobistej regularnej lektury Pisma Świętego. Wszystkim Słuchaczom Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego życzę pogłębienia wiedzy oraz wzrostu wiary poprzez osobiste spotkania z Bogiem obecnym w swoim Słowie.

W tym duchu udzielam pasterskiego błogosławieństwa

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

1. Przeżywamy dzisiaj 28 niedzielę zwykłą. Jest to zarazem Dzień Papieski, który obchodzony jest pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Przypominamy sobie dzisiaj postać św. Jana Pawła II oraz jego nauczanie. Dlatego serdecznie zapraszamy na spotkanie w kościele o godz. 15.00, podczas którego naszą modlitwę będą prowadzić różne grupy i zespoły działające przy Parafii i przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku. W Dniu Papieskim jak co roku pragniemy wesprzeć żywy pomnik Jana Pawła II, którym jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, pomagająca zdolnej młodzieży poprzez stypendia. Również w naszej parafii są stypendyści tej Fundacji. Przed kościołem po Mszy świętej można złożyć ofiarę na ten cel.
  1. Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy świętej o godz. 7.00.
  2. W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:
  • W poniedziałek – św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • We wtorek – św. Jadwigi Śląskiej
  • W środę – św. Ignacego Antiocheńskiego , biskupa, męczennika
  • W czwartek – św. Łukasza Ewangelisty
  • W sobotę – św. Jana Kantego

Wszystkim Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Wyrazy szczególnego szacunku i wdzięczności kierujemy w tym tygodniu do Pracowników Oświaty oraz Służby Zdrowia.

1. Trwają październikowe nabożeństwa różańcowe.

Dzieci zapraszamy w dni powszednie na godz. 16.00, młodzież i dorosłych zapraszamy każdego dnia na godz. 17.30. Na Szczereżu Różaniec również przed Mszą świętą o godz. 17.30. Bardzo prosimy grupy działające przy naszej Parafii o przygotowanie rozważań różańcowych i prowadzenie modlitwy. Podział nabożeństw różańcowych dla poszczególnych grup parafialnych znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Prosimy również, aby wyznaczone grupy zgłaszały się do zakrystii w danym dniu przed różańcem.

W najbliższy czwartek na godzinę 16:00 do kościoła zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i klas VIII Szkół Podstawowych na kolejne spotkanie formacyjne.

1. W związku z Światowym Dniem Misyjnym składka na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na cele misyjne. Kazania w tym dniu będzie głosił w naszej parafii o. Robert – Bernardyn z Prowincji św. Michała Archanioła na Ukrainie. Ofiary składane do puszek w tym dniu będą przeznaczone  na kształcenie braci kleryków oraz na całą formację Prowincji ojca Roberta.
  2. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego. Bardzo prosimy o obecność wszystkich członków Zespołu.
  3. Serdecznie dziękujemy za jabłka dla Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Zawieziona prawie 100 paczek. Bóg zapłać.
  4. Dziękujemy Wszystkim, którzy wczoraj wzięli udział w naszej parafialnej, wielkiej manifestacji wiary i patriotyzmu „Droga do wolności”, przygotowanej przez liczne grupy oraz osoby indywidualne. Dziękujemy ks. Pawłowi za organizację całego przedsięwzięcia.
  5. W przyszłą niedzielę odbędą się w naszej Ojczyźnie wybory samorządowe. Przypominamy, że udział w wyborach jest naszym patriotycznym obowiązkiem. Zachęcamy do głosowania.
  6. Składamy serdeczne podziękowanie Państwu Alinie i Michałowi Mikołajczykom za ufundowanie dla naszej parafii ornatu z symbolami patriotyzmu oraz czci wobec św. Jana Pawła II. W tym ornacie sprawowane są dzisiaj Msze święte. Bóg zapłać.
  7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Rozalia Ząbek oraz śp. Stanisław Groń. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu…
  8. Intencje pogrzebowe:

Śp. Władysława Myjak                               15.10 – 13.11.2018                                Ojciec Robert (Ukraina)

Śp. Władysława Myjak                               15.10 – 26.10.2018                                ks. B. Margański (Tarnów)

13.   Zapowiedzi przedślubne:

Dawid BABIK z Łącka                           –              Irena STOJAK z Łącka

Krzysztof OBRZUD z Łącka                 –              Natalia CEBULA z Łącka