OGŁOSZENIA PARAFIALNE 26 Niedziela zwykła 28 września 2014

1. Przeżywamy uroczystość odpustową ku czci św. Michała Archanioła. Serdecznie dziękujemy ks. Pawłowi Bobrowskiemu, dyrektorowi Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Caritas Diecezji Tarnowskiej w Grybowie i byłemu wikariuszowi w Łącku, za wygłoszone dzisiaj kazania oraz przewodniczenie sumie odpustowej.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości: kapłanom z naszego dekanatu, siostrom zakonnym, orkiestrze, niosącym sztandary

i feretrony, pięknie ubranym w stroje regionalne góralom oraz wszystkim Parafianom. Szczególnie pragniemy podziękować młodzieży, która z ks. Tomaszem i siostrami pięknie przystroiła naszą świątynię.

Niech nasz święty Patron wyprasza dla nas wiele łask, a zwłaszcza niech nas broni przed atakami szatana.

Ze względu na odpust nie będzie w kościele w Łącku Mszy świętych o godz. 10.30 i 12.15 oraz w kaplicy na Szczereżu o godz. 11.15.

2. Dzisiaj odbędzie się Dzień Skupienia dla narzeczonych. Rozpocznie się o godz. 14.30

w Domu Parafialnym, a o godz. 15.30 Msza święta dla narzeczonych.

3. Również dzisiaj miasta i wsie całego świata jednoczą się w modlitwie Koronki Bożego Miłosierdzia niosąc światu Iskierkę Miłosierdzia. Chcemy również podjąć tę modlitwę. Dlatego na godz. 15.00 zapraszamy w cztery miejsca naszej parafii:

– Maszkowice – mostek na drodze do szkoły

– Czerniec – przy kapliczce Matki Bożej

– Łącko – plac przy przystanku PKS

– Szczereż – przy kaplicy

Naszą modlitwę ofiarujmy Bogu w intencji naszej parafii, ale również wypraszając łaskę pokoju na świecie.

4. W środę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Dzieci zapraszamy w dni powszednie

o godz. 16.00, młodzież i dorosłych zapraszamy na godz. 17.15.

O przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej w kościele w najbliższym tygodniu prosimy następujące grupy parafialne:

– Środa – 27 Róża Żywego Różańca

– Czwartek – Grupa Modlitewna Dorosłych

– Piątek – Akcja Katolicka

– Sobota – różaniec fatimski po Mszy świętej wieczornej – Siostry Zakonne

Nabożeństwa różańcowe w kaplicy w Szczereżu w dni powszednie o godz. 17.15. Po różańcu Msza święta.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – będziemy modlić się za kapłanów i za kleryków pochodzących z naszej parafii oraz o nowe powołania. Zapraszamy na adorację

i nabożeństwo różańcowe.

6. I piątek miesiąca:

• Spowiedź w środę, czwartek i piątek rano przed Mszą świętą i wieczorem od godz. 17.00, na Szczereżu w piątek o 15.30.

• Ze względu na spowiedź w środę, czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00-8.00

• Odwiedziny chorych z Komunią świętą w sobotę od godz. 10.00.

Ks. Proboszcz chorych w Czerńcu i Maszkowicach odwiedzi z Komunią świętą w piątek rano.

• Msza święta dla młodzieży – piątek o godz. 20.00

• Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i na Mszę świętą. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wygradzającej za grzechy nas samych i całego świata.

• Kazania będzie głosił ks. Luca Bovio, z pochodzenia Włoch, misjonarz Matki Boskiej Pocieszenia (Consolata), sekretarz krajowy Papieskiej Unii Misyjnej w Warszawie.

7. I sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy zwłaszcza na Mszę świętą wieczorną i ostatnią w tym roku Procesję Fatimską.

Różaniec w tym dniu będzie połączony z procesją po Mszy świętej.

Do niesienia Figury Matki Boskiej zapraszamy Róże Żywego Różańca: XXI, XXII (zel. Maria Zbozień), XXIV (zel. Stanisława Piksa ze Szczereża) i XXVI (zel. Bernadetta Klimczak ze Szczereża).

8. Organizujmy pielgrzymkę do sanktuarium bł. Karoliny Kózka w Zabawie w ramach obchodów 100. rocznicy jej męczeńskiej śmierci – 18 października 2014. Zapisy w kancelarii parafialnej.

9. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników na przyszły rok oraz kalendarze ścienne. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę, do puszki na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie oraz w kopertach z adresów: Łącko 175, 209.

10. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Antoniego Wójcika z Maszkowic. W piątek zmarła śp. Zofia Ukleja z Łącka. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!

Wszystkim Parafianom życzymy obfitości Bożych łask na cały tydzieńwypraszanych przez naszego Patrona, św. Michała Archanioła