XXV Niedziela zwykła

23 września 2018

Intencja ogólna:       Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie

1. Przeżywamy 25 niedzielę zwykłą. Dzisiaj o godzinie 14.30 w Domu Katechetycznym rozpocznie się Dzień Skupienia dla Narzeczonych . Serdecznie zapraszamy.

1. Dziś też w Kamienicy o godzinie 16:00 odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe grupy 19-stej Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.

1. W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:
  • poniedziałek – Nabożeństwo Celestyńskie. Zapraszamy na 17.00 by adorować Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, a o godz. 18.00 na Mszę świętą podczas której modlić się będziemy o powołania zakonne i kapłańskie.
  • czwartek – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
  • piątek- wspomnienie św. Wacława, męczennika
  • sobota – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Mszach świętych.

1. W przyszłą niedzielę nasza parafia będzie przeżywała odpust ku czci św. Michała Archanioła. Kazania w tym dniu oraz uroczystą sumę odpustową o godz. 11.00 poprowadzi ks. Rafał Słomba, diecezjalny duszpasterz osób niepełnosprawnych, penitencjarz w Bazylice Matki Boskiej w Limanowej, a zarazem dawny wikariusz w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy wszystkich na uroczystą sumę odpustową, a zwłaszcza orkiestrę, górali w strojach regionalnych, dzieci sypiące kwiaty…, wszystkich, którzy chcą uczcić naszego Patrona, św. Michała Archanioła. Ze względu na odpust nie będzie Mszy świętych w Łącku o godz. 10.30 i 12.00 oraz w Szczereżu o godz. 11.45. Z sakramentu pokuty przed Odpustem będzie można skorzystać w piątek i sobotę rano przed Mszą świętą (6.00-6.30) i wieczorem przed Mszą świętą (17.00-18.00).

1. Również w przyszłą niedzielę chcemy, jak co roku, połączyć się w modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia niosąc światu Iskierkę Miłosierdzia. W tym roku będziemy się modlić w intencjach, w których modlą się ludzie na całym świecie:
  • za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie
  • pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu
  • powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów
  • za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Zapraszamy w przyszłą niedzielę na godz. 15.00 w cztery miejsca naszej parafii:

Maszkowice          – mostek na drodze do szkoły

Czerniec                                – przy kapliczce Matki Bożej

Łącko                     – plac przy przystanku autobusowym

Szczereż                                – przy kaplicy

1. Młodzież z grupy „Emaus” na Szczereżu zaprasza swoich rodziców na wspólne spotkanie przy grillu w przyszłą niedzielę bezpośrednio po modlitwie koronką do Bożego miłosierdzia. Spotkanie odbędzie się na boisku u Państwa Sopatów. W programie rozgrywki ojców na synów, matek na córki, jak i mecz siatkówki: rodzice na dzieci. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z zaproszenia.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę w liczbie prawie trzystu osób wspólnie pieszo pielgrzymowało do Matki Bolesnej w Czarnym Potoku. Szczególne podziękowania kierujemy do osób, które wykonały i niosły piękne wieńce dożynkowe. Dziękujemy za wspólna modlitwę, regionalne stroje. Panom strażakom dziękujemy za opiekę nad grupami pielgrzymującymi, zarówno w sobotę podczas pielgrzymki liturgicznej służby ołtarza i DSM-u oraz podczas pielgrzymowania parafian w minioną niedzielę.

1. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne parafii w ubiegłą niedzielę, zarówno te składane indywidualnie jak i na tacę.

1. Po wyjściu z kościoła można oddać swój głos popierający łącki zespół folklorystyczny „Kiyrpecki” oraz zespół z Zasadnego w staraniach o dofinansowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Serdecznie dziękujemy za każdy podpis!

1. W zakrystii są do kupienia kalendarze rolników w cenie 21 zł.

Zapowiedzi przedślubne:

Karol REKUCKI z Łącka                       –              Ewa CIĘŻOBKA z Nowego Sącza