XXIV Niedziela zwykła

16 września 2018

Intencja ogólna:                   Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie

1. Przeżywamy dzisiaj 24 niedzielę zwykłą. Obchodzona jest ona jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Do puszek zbierane są ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie, a ofiara składana na tacę przeznaczona jest na cele inwestycyjne w naszej parafii. Serdeczne  Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj odpust ku czci Matki Bolesnej w Czarnym Potoku. Uroczysta suma o godz. 11.00.
  3. Przypominamy, że dzisiaj odbędzie się spotkanie „Parafialnego Zespołu Synodalnego”. Do domu katechetycznego zapraszamy na godzinę 19-tą.
  4. W ciągu tygodnia przeżywać będziemy:
  • wtorek: święto- św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
  • czwartek: wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, prezb., Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, męczenników
  • piątek: święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i zapraszamy do udziału w Mszach świętych.

1. Zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii św. na spotkanie formacyjne we wtorek o 17:30.
  2. Członków Klubu Seniora „Święty Michał” oraz chętnych do zaangażowania się w działalność Klubu, zapraszamy na spotkanie w najbliższą środę o godz. 15.00.
  3. Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas – środa po wieczornej Mszy świętej.
  4. Kandydatów do bierzmowania z klas ósmych szkoły podstawowej i trzecich gimnazjum zapraszamy na spotkanie wrześniowe w czwartek na godz. 16:00 do kościoła parafialnego. Prosimy, by na to spotkanie wzięli ze sobą deklaracje, które otrzymali od katechetów na katechezie w szkole.
  5. W przyszłą niedzielę (23 września) odbędzie się Dzień Skupienia dla Narzeczonych. Początek o godz. 14.30 w Domu Katechetycznym.
  6. Również w przyszłą niedzielę w Kamienicy o godz. 16:00 odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe grupy 19-stej Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę.
  7. W zakrystii są do kupienia kalendarze rolników w cenie 21 zł oraz kalendarze ścienne w cenie 5 zł.
  8. Działający w Łącku Zespół Folklorystyczny „Kiyrpecki” oraz zespół z Zasadnego wystartowali w konkursie Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. W ramach tego projektu odbędą się zajęcia z edukacji kulturowej dla dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych na terenie Gminy Łącko i Gminy Kamienica. Jest to jedyny projekt z Łącka i okolic konkurujący o dofinansowanie z Budżetu Obywatelskiego z powiatami: nowosądeckim, limanowskim i gorlickim, gdzie złożonych jest 33 różnych projektów. Tylko trzy mają szanse na wsparcie. W przyszłą niedzielę (23.09) przy kościele młodzież z Zespołu będzie prosiła wszystkich o  głosy na ich projekt. Aby oddać ważny głos trzeba mieć ukończone 16 lat, wybrać jeden projekt, wpisać swój numer PESEL, podpisać się i kartę wrzucić do urny. Zwracamy się więc z wielką prośbą o poparcie tego projektu i zagłosowanie w przyszłą niedzielę. Trzeba popierać tych, którym się chce coś dobrego robić dla naszego łąckiego środowiska, ale przede wszystkim dla łąckich dzieci i młodzieży. Liczymy więc na dużo głosów!

Zapowiedzi przedślubne:

Janusz PIERZCHAŁA z Łącka          –             Kinga GORCZOWSKA z Kamienicy

Karol REKUCKI z Łącka     –                             Ewa CIĘŻOBKA z Nowego Sącza