Ogłoszenia parafialne – 23. Niedziela zwykła – 06.09.2020

Aby pobrać plik PDF – kliknij link: 23 Niedziela zwykła – 2020-09-06

Intencja ogólna: Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy i z poszanowaniem.

Intencja parafialna: Módlmy się za rolników i sadowników z naszej parafii. Módlmy się za dzieci, młodzież, za ich rodziców, za katechetów, nauczycieli i wychowawców. 

 • Przeżywamy dzisiaj 23. Niedzielę zwykłą. 
 • We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki naszej diecezji. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.30 i 18.00. W kaplicy na Szczereżu o godz. 17.00.  Po każdej Mszy św. poświęcenie ziarna siewnego. 
 • W tym roku Akcja Katolicka świętuje Jubileusz 25-lecia reaktywacji po zakazie działalności w czasach komunistycznych. Zgodnie z przyjętym harmonogramem Etap parafialny Jubileuszu przypada na dzień 8 września. Jest dzień erygowania Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej. Wszystkich członków Akcji Katolickiej zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00. Będziemy modlić się szczególnie za zmarłych i żyjących członków Akcji Katolickiej z naszej parafii. 
 • W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca. W kościele w Łącku po Mszy św. o godz. 7.00. W kaplicy na Szczereżu po Mszy św. o 7.45.

Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.

 • Serdeczne Bóg zapłać Paniom z Maszkowic za kwiaty i przystrojenie naszego kościoła w tym tygodniu. Bóg zapłać Paniom ze Szczereża za przystrojenie kaplicy w nasze piękne domowe kwiaty. 
 • W przyszłą niedzielę przypada 13. dzień września. W tym dniu będziemy sprawować Nabożeństwo Fatimskie po Mszy świętej o godzinie 18.00. Na nabożeństwo fatimskie prosimy przynieść lampiony. Do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej oraz prowadzenia modlitwy różańcowej prosimy członków Róż Żywego Różańca: 29, 30, 31, 32, 33. 
 • W następnym tygodniu Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku przeżywać będzie tradycyjny tygodniowy odpust. Szczegółowy program odpustu dostosowany do czasów epidemii znajdziemy na plakatach oraz w Internecie. Przygotowujemy się do naszej tradycyjnej parafialnej Pieszej pielgrzymki do Czarnopotockiego Sanktuarium. Zwykle zanosiliśmy w pielgrzymce wieńce żniwne. Prosimy o przygotowanie znaków naszej wdzięczności dla Matki Bożej za opiekę nad naszymi plonami, polami i sadami. W poprzednim roku wieńce przygotowywały rejony: (Łącko – ul. Tarnawa; Czerniec – od Państwa Staniszów do Państwa Franczyków; Maszkowice – Wiela; Szczereż – Centrum). W tym roku prosimy o przygotowanie mieszkańców kolejnych rejonów. Zdajemy sobie sprawę, że coraz mniej jest u nas tradycyjnego rolnictwa, więc podajemy ideę – może zamiast klasycznego wieńca, można byłoby przygotować np. jakiś ładnie skomponowany kosz z owocami, warzywami i ziołami. 
 • Zbiórki ministrantów: klasa V we wtorek o 15.10, Szczereż we wtorek o 16.00, klasa VI w środę o 15.30. 
 • Zbiórka dla lektorów i kandydatów na lektorów z klasy 7 i 8 w sobotę o godz. 8.00; na Szczereżu w środę po nowennie. Spotkanie Grupy Apostolskiej Szkolnego Koła Caritas w sobotę o godz. 9.00; na Szczereżu w środę o 18.00. 
 • Dzieci z klas IV, które we wrześniu przystąpią do I Komunii św., i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. w czwartek wieczorem. Po niej spotkanie organizacyjne i pierwsza próba przed uroczystością. 
 • Spotkanie organizacyjne dla grupy młodzieżowej starszej (KSM) w piątek o 19.30. 
 • Bóg zapłać za indywidualne ofiary złożone w ubiegłym tygodniu w kopertach i na konto parafialne:

– cele inwestycyjne: Łącko nr: 782, 324, 515b, 590; Maszkowice nr: 71;

– budowa Krzyża na Cebulówce: Łącko nr: 59, 783, 549, 514, 9, 533, 351, 309, 939, 593; Maszkowice nr: 82; Kraków, z oś. Teatralnego; 

 • Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. artykuł o tęsknotach za katechezą parafialną i o urodzinach Matki Bożej. 
 • Pogrzeb śp. Michał Owsianki z Łącka odbędzie się we wtorek o 14.00 
 • W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Józef Słabaszewski z Czerńca. Polećmy Jego nieśmiertelną duszę Bożemu Miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie.  
 •  Zapowiedzi przedślubne

Marcin Michał BARAN z Łącka i Joanna POPARDA ze Skrudziny (1).
Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych.
Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. 

 • Intencje pogrzebowe:

śp. Barbara Krawczyk (msze gregoriańskie)        10.09-09.10.2020             ks. Piotr Nowak (Tarnów)