Ogłoszenia parafialne – 22. Niedziela zwykła – 30.08.2020

Intencja ogólna: Módlmy się, aby zasoby planety nie były rabowane, ale dzielone w sposób uczciwy
i z poszanowaniem.

Intencja parafialna: Módlmy się za dzieci i młodzież rozpoczynającą rok szkolny i katechetyczny, za ich rodziców, za katechetów i nauczycieli.

• Przeżywamy dziś 22. Niedzielę zwykłą. To ostatnia niedziela wakacji. Dziękujmy Bogu za szczęśliwe przeżycie tego czasu i prośmy Go o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym i katechetycznym dla dzieci, młodzieży, rodziców, nauczycieli i katechetów.

• Dziękujemy Paniom które ofiarowały kwiaty i udekorowały kościół w tym tygodniu.

• W Z radością informujemy, że poprawiła się ostatnio sytuacja epidemiologiczna w naszej Gminie i w naszej Parafii. Powiat nowosądecki przeszedł do strefy żółtej. Pamiętajmy wciąż o zasadach sanitarnych i o odkażaniu rąk. W kościele i w kaplicy nadal obowiązuje zakrywanie ust i nosa. Na zewnątrz należy zachować 1,5 m odległości między osobami lub zakrywać usta i nos (z wyłączeniem osób sprawujących kult).

• W nadchodzącym tygodniu będziemy przeżywać:

– czwartek (3 września) – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

• W przyszłą niedzielę planowane były obchody Święta Owocobrania. Z powodu epidemii koronawirusa w tym roku nie będzie oficjalnych gminnych obchodów. Chcemy jednak pamiętać w modlitwie o wszystkich rolnikach i sadownikach z naszej Gminy. Specjalna Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji rolników i sadowników z naszej Parafii i Gminy Łącko zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o godz. 10.30.

• W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do przeżycia tych dni w duchu modlitwy, pokuty i wynagrodzenia Jezusowi i Maryi za grzechy własne i całego świata. Spowiedź w środę, czwartek i piątek rano przed Mszą św. i wieczorem od godz. 17.00. Na Szczereżu spowiedź w piątek o godz. 15.30.

W I czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę za powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego szczególnie z naszej parafii.

W I piątek zapraszamy na adorację oraz do Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zachęcamy także do modlitwy w intencjach misjonarzy i misji. Kazania w tym dniu wygłosi oraz ofiarę na potrzeby misyjne zbierze ks. Krzysztof Mikołajczyk, misjonarz pochodzący z Zabrzeży, pracujący w Republice Środkowoafrykańskiej. Młodzież, szczególnie ze szkół średnich, zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o 19.30. Będziemy dziękować Bogu za czas wakacji i prosić o błogosławieństwo na nowy rok szkolny.

W I sobotę zapraszamy do modlitwy i oddania czci Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu pamiętajmy o wynagradzaniu Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy swoje i całego świata. Tradycyjnie na wspólną modlitwę zapraszamy także wszystkie mamy w stanie błogosławionym i małżeństwa proszące Boga o dar rodzicielstwa. Po Mszy św. rano i na zakończenie adoracji wieczorem udzielone będzie specjalne błogosławieństwo matek oczekujących narodzin swoich dzieci.

• Odwiedziny chorych: Ks. Proboszcz, ks. Rafał i ks. Włodzimierz w piątek od 8.30Ks. Arkadiusz w sobotę od 8.30

• We wtorek inauguracja nowego roku szkolnego i katechetycznego. Ze względu na warunki epidemii liturgiczne rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego będzie miało inny niż do tej pory porządek:

We wtorek (1 września) na godzinę 8.00 zapraszamy młodzież i nauczycieli z Zespołu Szkół im. Świętej Kingi.

Msza św. dla uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Maszkowicach o godz. 9.00 na terenie Szkoły w Maszkowicach.

Msza św. dla uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej ze Szczereża w Kaplicy na Szczereżu o godz. 9.00.

Msza św. dla uczniów i nauczycieli z klas 1-5 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącku w środę o godz. 18.00.

Msza św. dla uczniów i nauczycieli z klas 6-8 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łącku w czwartek o godz. 18.00.

Dzieci przedszkolne będą miały swoją inaugurację w dniu wspomnienia Aniołów Stróżów – 2 października.

• Katecheza przedchrzcielna w I sobotę miesiąca (5 września) o godzinie 19.00.

• Ze względu na spowiedź i inauguracje roku szkolnego, w środę i czwartek kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano po Mszy św. W I piątek kancelaria nieczynna.

• Spotkania Liturgicznej Służby Ołtarza: ministranci – środa 15.30; kandydaci na lektorów – środa 16.15; ministranci Szczereż – czwartek 16.00

• Bóg zapłać za indywidualne ofiary złożone w ubiegłym tygodniu w kopertach i na konto parafialne:

– cele inwestycyjne: Czerniec nr: 120, 3, 183; Łącko nr: 468, 394, 255, 774, 833, 581, 341, 422, 1 ofiara anonimowa;

– budowa Krzyża na Cebulówce: Łącko nr: 332, 449, 324, 581, 100, 341, 891, 111, 146, 589, 394, 120, 285, 373; Maszkowice nr: 3; Czerniec nr: 183; Lubomierz nr: 399, 1 ofiara anonimowa.

• Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. artykuł o roli medycyny oraz o próbach zdyskredytowania Matki Teresy z Kalkuty.

• Zapowiedzi przedślubne

Franciszek Henryk WARZECHA z Łącka i Klaudia MRÓWKA z Czarnego Potoka (3).
Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych.
Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

• Intencje pogrzebowe:

– śp. Barbara Krawczyk 30.08-03.11. ks. Piotr Myjak (Ukraina)

– śp. Barbara Krawczyk 06.09-22.10. o. Tymon Dolański (Ekwador)

– śp. Tadeusz Gurgul 31.08-30.09. ks. Proboszcz (poza parafią)