Uroczystość NMP Częstochowskiej

26 sierpnia 2018

Intencja ogólna:          Aby wielkie wybory ekonomiczne i polityczne chroniły rodziny jako skarb ludzkości.

1. Serdecznie dziękujemy wszystkim Pielgrzymom na Jasną Górę za trud pielgrzymowania
    i pamięć w modlitwie o nas wszystkich.

1. W środę wspominać będziemy męczeństwo świętego Jana Chrzciciela – patrona naszej parafii.

1. Od jutra pracę w naszej parafii rozpocznie ks. Arkadiusz Pisarczyk, któremu życzymy wiele łask Bożych, sił i wytrwałości w pracy duszpasterskiej i katechetycznej.

1. Spowiedź przed rozpoczęciem roku szkolnego dla dzieci i młodzieży będzie w piątek
    31 sierpnia od godziny 17.00. Ze względu na spowiedź kancelaria parafialna w tym dniu czynna będzie tylko rano od 7 do 8.

1. I sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu zapraszamy szczególnie wszystkie matki w stanie błogosławionym. Po Mszy świętej rano i na zakończenie adoracji wieczorem będzie udzielane błogosławieństwo matek oczekujących narodzin swoich dzieci. W sobotę po wieczornej Mszy świętej w Domu Katechetycznym odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym miesiącu przyjmą sakrament chrztu świętego.

1. Do chorych kapłani udadzą się w sobotę 1 września od godziny 8.15.

1. W przyszłą niedzielę Święto Owocobrania rozpocznie się uroczystą Mszą świętą w oprawie góralskiej o godz. 10.30.