OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 2 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 25.02.2024 – MISJE PARAFIALNE

Ogłoszenia – 2 Niedziela Wielkiego Postu – 2024-02-25

Papieska intencja – Za nieuleczalnie chorych: Módlmy się, aby osoby nieuleczalnie chore oraz ich rodziny zawsze miały niezbędną opiekę i wsparcie, zarówno medyczne, jak i ludzkie.

Intencja parafialna: Módlmy się o dobre przeżycie Misji Świętych.

1. Przeżywamy dziś II Niedzielę Wielkiego Postu. Jest to Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.
  2. W naszej wspólnocie parafialnej trwają Misje Święte, które rozpoczęliśmy w imię Boże wczoraj. Misjom przewodniczy ks. Jan Seremak CSMA., ks. Michalita z Miejsca Piastowego. Hasło naszych Misji brzmi: „Zanurzenie w oceanie Miłosierdzia Bożego – źródle Sakramentów świętych”. Będziemy chcieli przeżyć na nowo prawdę, że Jezus dziś żyje i działa w Kościele. Możemy Go spotkać i doświadczyć Jego miłosierdzia w sakramentach świętych. Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa. Zaplanujmy w rodzinach ten czas i postarajmy się nie żałować go dla Pana Boga. Pomyślmy o przekazaniu informacji wszystkim, a zwłaszcza tym, którzy może już nie przychodzą regularnie do kościoła. Módlmy się indywidualnie i w rodzinach o godne i owocne dla naszych dusz przeżywanie tego świętego czasu. My będziemy także pamiętać w kościele o tej ważnej intencji. Prosimy o modlitwę za rekolekcjonistę, duszpasterzy, spowiedników i wszystkich parafian. Obok ogłoszeń są jeszcze folderki z informacją i programem Misji. Przypominamy, że na czas Misji Świętych zmienione zostały godziny sprawowania Mszy św. i że będziemy mieli dodatkowe nabożeństwa. Prosimy o zapoznanie się z programem Misji.
  3. Uwzględniając specyfikę naszej parafii – bardzo wiele osób pracuje i przebywa w tygodniu poza domem – przygotowaliśmy propozycję także dla nich wszystkich. Na naszej stronie internetowej w Aktualnościach uruchomiliśmy nową zakładkę – Misje Parafialne 2024. Będziemy tam zamieszczać nagrania poszczególnych konferencji. Zachęcamy do tego, by posłuchać ich po pracy i w ten sposób połączyć się z bliskimi, którzy będą uczestniczyć w Misjach w parafii.
  4. Dziś, podobnie, jak w ostatnią niedzielę po każdej Mszy św. w Domu Katechetycznym będzie można jeszcze zakupić Krzyże misyjne do naszych domów, egzemplarze Pisma Świętego, Modlitewniki i Różańce. W dystrybucję zaangażowali się członkowie Akcji Katolickiej. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej możliwości. Na Szczereżu Krzyże misyjne, Pismo Święte, Modlitewniki i Różańce można będzie nabyć w zakrystii.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia. Do życzeń dołączamy modlitwę.
  6. W tym tygodniu porządek nabożeństw wielkopostnych i wszystkich innych nabożeństw w naszej parafii dostosowany jest do programu Misji Świętych. Program Misji na Folderkach i na stronie www. Parafii.
  7. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Spowiedź misyjna w piątek – program na folderkach.
  8. Odwiedziny chorych z Komunią św. w tym tygodniu odbędą się dzień Misji poświęcony chorym. Ks. Proboszcz, ks. Misjonarz i ks. Rafał odwiedzi chorych w środę od godz. 10.00; ks. Łukasz od godz. 13.30, a ks. Jan od godz. 14.00.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii. Bóg zapłać także za wszystkie ofiary składane w kopertach i na konto parafialne: Ofiary inwestycyjne: Łącko nr: 326, 923, 970; Ogrzewanie: Łącko nr 970; Maszkowice nr: 203; Szczereż nr: 94; Cmentarz: Łącko nr: 970; Na kwiaty i dekoracja kościoła: Łącko nr: 25, 32, 143, 238, 424, 557, 610; Czerniec nr: 72; Sprzątanie kaplicy na Szczereżu: Maszkowice: 31; Misje: 16. Róża Matek im. św. Łucji ze Szczereża, 17. Róża Matek im. św. Anny. Bóg zapłać wszystkim, którzy poczuwają się do odpowiedzialności za parafię i jej dzieła. Przypominamy, że ofiary można przekazywać także na konto parafii z odpowiednim dopiskiem. Numer konta zamieszczony jest na stronie internetowej i w ogłoszeniach papierowych.
  10. Ofiary na Ciemnicę, kwiaty do Grobu Pańskiego oraz do wystroju naszej świątyni prosimy składać w kopertach z podaniem numeru domu, albo wpłacać bezpośrednio na konto parafialne z tytułem: „kwiaty i dekoracja kościoła”.
  11. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. Do nabycia kolejny numer „Gościa Niedzielnego”.
  12. Zapowiedzi przedślubne: W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

1) Krzysztof Karol FLORJAN z Łącka i Sylwia TWARDOWSKA z Łącka (1);

2) Damian Mariusz PRZYSTUPA z Krakowa i wiktoria KOZIK ze Szczereża (1);

3) Szymon Tadeusz FAŁOWSKI z Woli Kurowskiej i Dominika Ewelina JAREK z Maszkowic (2);

4) Patryk Jakub MIKA z Paszyna i Sylwia Maria TWARDOWSKA z Zarzecza (Zawodzie Maszk.) (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.