OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2 Niedziela Wielkiego Postu 16 marca 2014

1. W środę uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Św. Józef jest również Patronem ks. Prałata Józefa Trzópka. Życzymy więc ks. Prałatowi wielu łask Bożych przez orędownictwo tak wielkiego Patrona. Niech Bóg obdarza zdrowiem i życzliwością ludzi.

Najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask kierujemy również w stronę wszystkich, którym patronuje św. Józef.

2. W środę Msze święte odpustowe w Szczereżu będą o godz. 11.00 i 18.00.

3. Spotkania grup parafialnych:

a) Aspiranci – wtorek 15.30

b) Ministranci – wtorek 16.15

c) Grupa młodzieżowa – grupa gimnazjalna – piątek o godz. 18.30

– grupa licealna i starsza – piątek po Drodze krzyżowej

d) Dziecięca Schola – sobota o godz. 11.00

e) Dziewczęca Służba Maryjna – grupa młodsza – piątek o godz. 15.00

grupa starsza – piątek o godz. 15.30

4. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

 Droga Krzyżowa

 dla wszystkich – piątek o godz. 17.30

 dla młodzieży – piątek o godz. 19.30

 dla dzieci ze Szkół Podstawowych – sobota o godz. 16.00

 w kaplicy w Szczereżu – piątek o godz. 17.30

 Kalwaryjska Droga Krzyżowa – niedziela o godz. 14.00

 Gorzkie Żale – niedziela o godz. 15.00

 w kaplicy w Szczereżu – niedziela po Mszy o godz. 11.15

5. Msze święte w niedziele Wielkiego Postu: 7.00, 9.00, 10.30, 12.15 i po Gorzkich Żalach około godz. 16.00. Nie będzie natomiast Mszy świętej o godz. 18.00! Nie będzie również niedzielnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

6. We wtorek w Klubie Seniora o godz. 15.00 rozważanie Pisma Świętego.

Natomiast na czwartek (20 marca), również na godz. 15.00 pracownicy socjalni z gminy Łącko zapraszają na prelekcję dotyczącą przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Poruszone zostaną tematy związane z przemocą wobec osób starszych.

7. We wtorek na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i na Mszę świętą wieczorną zapraszamy wszystkich przygotowujących się do sakramentu bierzmowania ze wszystkich klas gimnazjum. Zapraszamy również młodzież ze wszystkich grup młodzieżowych, Ruch Czystych Serc i Wolontariat.

8. Również we wtorek po wieczornej Mszy świętej w Domu Katechetycznym odbędzie się wykład zatytułowany: „Gender – prawdziwe zagrożenie, czy strach na wróble?” Serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli, członków Akcji Katolickiej, Grupy Modlitewnej Dorosłych, Kręgi Rodzin i wszystkich, których interesuje ten ważny temat

9. Są jeszcze ostatnie cztery miejsca na pielgrzymkę do Rzymu. Zachęcamy i prosimy o zapisy do końca tygodnia u ks. Tomasza.

10. W przychodni „Klag-Med” w Łącku 27 marca (czwartek) odbędzie się akcja profilaktycznych badań. Szczegółowe informacje oraz zapisy w Przychodni.

11. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę. Dziękujemy również za ofiary na kościół z adresu: Łącko 512 i Maszkowice 110. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na ogólnopolski misyjny fundusz Dzieła Pomocy „Ad Gentes”.

12. Od jutra 30 intencji pogrzebowych za śp. Henryka Ukleję odprawi ks. Marek Tatar, profesor UKSW, a od przyszłej niedzieli (23.03) 15 intencji za śp. Henryka Ukleję odprawi misjonarz z Papieskich Dzieł Misyjnych (PDM).

Wszystkim Parafianom na owocne przeżywanie Wielkiego Postu niech Bóg błogosławi!