OGŁOSZENIA PARAFIALNE 2 Niedziela po Narodzeniu Pańskim 5 stycznia 2014

1. Dzisiaj o godz. 15.30 w naszym kościele będzie miał miejsce koncert kolęd w wykonaniu kapel „Ciupaga” i „Góralsi”. Serdecznie zapraszamy!

2. Jutro (6 stycznia) będziemy obchodzić uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną również uroczystością Trzech Króli. Jezus Chrystusa objawia się wszystkim narodom reprezentowanym przez trzech mędrców. Starajmy się, jak ci trzej królowie zawsze i całym życiem oddawać cześć Chrystusowi, chciejmy Go przyjąć do naszych serc i do naszych domów. Zewnętrznym znakiem tego przyjęcia niech będą wypisane na drzwiach domu poświęconą kredą znaki: K+M+B 2014.

Kredę i kadzidło do okadzenia naszych mieszkań można nabyć przed kościołem dzisiaj i jutro. Rozprowadza ją młodzież gimnazjalna, która w ten sposób zbiera środki na swoje rekolekcje przed sakramentem bierzmowania. Zechciejmy więc docenić ich wysiłek. Poświęcenie kadzidła i kredy będzie jutro podczas każdej Mszy świętej. A Msze święte będą odprawiane według porządku niedzielnego.

3. Dzień 6 stycznia jest obchodzony jako Diecezjalny Dzień Misyjny. Składka jutrzejsza będzie przeznaczona na misyjne cele diecezjalne i ogólnopolskie. Jest to również patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Chcemy już dzisiaj serdecznie podziękować wszystkim dzieciom, które z tak wielkim zaangażowaniem włączyły się w akcję „Kolędników misyjnych”. Dziękujemy s. Jadwidze, pani katechetce Bożenie oraz wszystkim opiekunom, którzy kolędowali razem z dziećmi.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom za niezwykle życzliwe przyjęcie Kolędników misyjnych, za poczęstunki i za ofiary. A hojność przewyższyła nasze wyobrażenie. Dzieci kolędujące w Łącku, Czerńcu i Maszkowicach zebrały 13.200 zł, a na Szczereżu 560 zł. Raz jeszcze składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. Jutro po Mszy świętej o godz. 12.15 będzie miał miejsce konkurs dla „Kolędników Misyjnych” na najpiękniejsze kolędnicze przebranie. Zachęcamy więc dzieci do przyjścia na te Mszę świętą w swoich ubraniach kolędniczo-misyjnych.

5. Trwa wizyta duszpasterska. Zachęcamy do zapoznania się z jej programem na najbliższe dni. Jest on wywieszony w gablotkach przed kościołem i na naszej stronie internetowej. Wizyta duszpasterska w rejonie: „Zyndrama – od p. Magdziarczyków do p. Adamczyków” odbędzie się w dniu 15 stycznia od godz. 15.00.

6. Przyszła niedziela to święto Chrztu Pańskiego. Będziemy również wspominać swój własny chrzest i dziękować Bogu za łaskę bycia dzieckiem Bożym.

7. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę (12.01) po Mszy świętej o godz. 7.00.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę i w Nowy Rok. Dziękujemy również za ofiary na kościół z adresów: Łącko 434, 789, 705, 850, 145, 677, Czerniec 129; oraz za ofiary na ogrzewanie kaplicy w Szczereżu: Szczereż 79, 57, 4, 18, 63, 33, 32, 5, 103, 54, 43, 11, 110, 8B, 86, 100, 112, Maszkowice 38.

9. Polecamy prasę katolicką, „Źródło”, czy bardzo ciekawy numer „Gościa Niedzielnego”. Można w nim znaleźć fantastyczny artykuł „Franciszek tak, Kościół nie” obnażający manipulacje mediów dotyczące papieża Franciszka; artykuł „Krew przy ołtarzu” mówiący o zamordowanym przy ołtarzu ks. Józefie Górszczyku; czy artykuł „Prawdziwa magia” na temat magii świąt.

10. Msze święte gregoriańskie za śp. Jana Pasiuda będzie odprawiał misjonarz na Madagaskarze od 7 stycznia do 5 lutego 2014. Msze święte pogrzebowe za śp. Stanisława Klag (11 intencji) będzie odprawiał misjonarz na Islandii od 7 stycznia.

11. W zeszłym tygodniu odszedł do wieczności śp. Kazimierz Trela

z Czerńca. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!

Niech Bóg każdego dnia obficie błogosławi wszystkim Parafianom!