OGŁOSZENIA PARAFIALNE – 17. NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.07.2022

www.parafia.elacko.pl;

e-mail: lacko_par@diecezja.tarnow.pl;

FB:  www.facebook.com/Parafia-pw-św-Jana-Chrzciciela-w-łącku

Papieska intencjaZa osoby starsze – Módlmy się w intencji osób starszych, które są korzeniami i pamięcią narodu, aby ich doświadczenie i mądrość pomagały najmłodszym patrzeć w przyszłość z nadzieją i odpowiedzialnością.

Intencja parafialna: Módlmy się za wszystkich użytkowników dróg – kierowców samochodów, motocykli, rowerzystów, pieszych o bezpieczne, odpowiedzialne i zgodne z przepisami poruszanie się na drogach.

1. Przeżywamy dzisiaj 17 Niedzielę Zwykłą. Przypominamy, że jest to czas urlopów księży. Kancelaria czynna codziennie w godz. 8.00-9.00 oraz po wieczornej Mszy św. W niedziele i święta kancelaria nieczynna. W sprawach pilnych prosimy kontaktować się księdzem dyżurnym – nr: kom.: 571343406. Dzisiaj także obchodzimy, ogłoszony przez Papieża Franciszka, Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy o naszych seniorach w modlitwie, ale nie zapomnijmy także o odwiedzinach, dobrym słowie i konkretnej pomocy.

1. W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:

– poniedziałek, 25 lipca – święto św. Jakuba Apostoła oraz wspomnienie św. Krzysztofa;

– wtorek, 26 lipca – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny, patronów wszystkich Dziadków i Osób Starszych;

– piątek, 29 lipca – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza;

Wszystkim Babciom i Dziadkom, Osobom Starszym oraz Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia. Do życzeń dołączamy naszą modlitwę.

1. Witamy w naszej parafii wszystkich urlopowiczów i turystów. Życzymy dobrego odpoczynku w kontakcie z naszą piękną przyrodą i naszymi parafianami.

1. Dzisiaj, jak każdego 24 dnia miesiąca, wszystkich członków Modlitewnego Bractwa Celestyńskiego, rodziców i rodziny kapłanów i sióstr zakonnych z naszej parafii oraz wszystkich czcicieli bł. siostry Celestyny Faron zapraszamy na tradycyjne nabożeństwo Celestyńskie. Podczas nabożeństwa będziemy się modlić szczególnie za powołanych i o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, a także w intencjach wpisanych do księgi próśb i podziękowań wystawionej przed ołtarzem bł. Celestyny. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i modlitwy za wstawiennictwem bł. Celestyny; o godz. 18.00 Msza św.

1. Dzisiaj, z racji jutrzejszego wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżnych, po każdej Mszy świętej błogosławieństwo kierowców i pojazdów (samochodów, motocykli, motorowerów, rowerów, itp.). Pamiętajmy, że to błogosławieństwo obejmuje przede wszystkim osoby i nie działa w sposób magiczny. Pan Bóg oczekuje od każdego z nas odpowiedzialności w korzystaniu z drogi i zachowywania Dziesięciu Przykazań i Przykazania miłości Boga i bliźniego oraz przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy zawsze o modlitwie przed i po zakończeniu podróży. Wszyscy kierowcy i użytkownicy dróg mają okazję wesprzeć ogólnopolską zbiórkę na zakup środków transportu dla misjonarzy organizowaną przez MIVA Polska. Akcja św. Krzysztof polega na okazaniu wdzięczności za szczęśliwą i bezpieczną jazdę w postaci ofiary – 1 grosz za każdy 1 kilometr szczęśliwej jazdy. Przy okazji błogosławieństwa będzie można nabyć także breloczki ze św. Krzysztofem.

1. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne i funkcjonowanie parafii składane na tacę, w kopertach i na konto parafialne.

1. 7. Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. rozmowa o tym, dlaczego tak trudno głosić Ewangelię młodzież i ja to – mimo trudności – robić.

1. Zapowiedzi przedślubne. W najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński:

Mirosław STRĄCZEK z Łącka i Aldona PYTEL z Frydrychowic (2);

Dariusz KLIMEK z Łącka i Paulina MYJAK z Łącka (3);

Jakub KURZEJA z Gołkowic Dolnych i Aneta SZCZEPANIAK z Łącka (3);

Patryk BARSKI z Nizin i Zofia Franczyk z Łącka (3);

Kamil ZĄBEK z Szczereża i Małgorzata LISOWSKA z Woli Kosnowej (3);

Adrian POPARDA z Maszkowic i Sylwia SŁAWIŃSKA z Ostrowca Świętokrzyskiego (3);

Prosimy o modlitwę o dobre przygotowanie do sakramentu małżeństwa dla narzeczonych. Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

1. Są jeszcze wolne miejsca na autokarową pielgrzymkę do Częstochowy 25 sierpnia. Wyjazd o godz. 6.00 z parkingu przy kościele w Łącku. Koszt 80 zł., zapisy w kancelarii parafialnej. Pielgrzymów, którzy wybierają się na całą pielgrzymkę zachęcamy by zapisali się na powrót na autokary organizowane przez naszą Parafię (koszt 50 zł). Organizujemy także autobus, który zawiezie pielgrzymów do Tarnowa na rozpoczęcie pielgrzymki w dniu 17 sierpnia (koszt 20 zł).

1. W 2021 r. MIVA Polska zrealizowała 137 projektów na zakup pojazdów misyjnych, na które przekazała kwotę 4 530 546 zł. W tym też roku jako diecezja tarnowska zakupiliśmy dla naszych misjonarzy 5 samochodów (Boliwia – 2, Brazylia, Kazachstan i Rep. Środkowoafrykańska) i 1 motocykl (Brazylia). Kwota tych zakupionych środków transportu wyniosła ponad 415 tys. zł, w których MIVA Polska ma swój znaczny udział, bo 55% (228.600 zł).

Wpłaty można przekazywać bezpośrednio do MIVA Polska – konto na stronie MIVA POLSKA.

Ogłoszenia XVII niedziela zwykła