13 NIEDZIELA  ZWYKŁA

1 lipca 2018

Intencja ogólna:                     Aby kapłani, którzy w trudzie i samotności żyją swoją pracą duszpasterską, czuli się wspomagani i pokrzepieni przez przyjaźń z Panem i braćmi.

1. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uroczystego obchodu odpustu i jubileuszu ks. Proboszcza. Niech Patron naszej parafii, św. Jan Chrzciciel uprasza wszystkim wiele potrzebnych łask na każdy dzień.
  2. W poniedziałek w liturgii obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej, a we wtorek święto św. Tomasza, Apostoła. Wszystkim, którym patronuje św. Tomasz Apostoł składamy najserdeczniejsze życzenia.
  3. I czwartek miesiąca – serdecznie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę świętą. Będziemy modlić się w intencji powołań do służby Bogu w kapłaństwie
    i zakonie.
  4. I piątek miesiąca:
  • Spowiedź w środę (klasy III, IV, V), czwartek (klasy VI, VII i Gimnazjum) i piątek rano przed Mszą świętą i wieczorem od godz. 17.00 (młodzież i dorośli), na Szczereżu
    w piątek o 15.30
  • W tych dniach kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00-8.00
  • Podczas wakacji nie będzie Mszy świętej dla młodzieży o godz. 20.00!
  • Zachęcamy wszystkich do przyjęcia Komunii świętej wygradzającej za grzechy nas samych i całego świata.
  • Kazania w tym dniu będzie głosił misjonarz w Republice Środkowoafrykańskiej, ks. Szymon Pietryka.
  • Odwiedzin chorych: ks. Tomasz w piątek od godz. 8.15, ks. Konrad, ks. Paweł – w sobotę od godz. 8.15.
  1. I sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu zapraszamy szczególnie wszystkie matki w stanie błogosławionym. Po Mszy świętej rano i na zakończenie adoracji wieczorem będzie udzielane specjalne błogosławieństwo matek oczekujących narodzin swoich dzieci.
  2. W sobotę po wieczornej Mszy świętej w Domu Katechetycznym odbędzie się katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które w najbliższym miesiącu przyjmą sakrament chrztu świętego.
  3. W przyszła niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.
  4. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę.
  5. W przyszłą niedzielę 8 lipca w godz. od 8.00-13.00 w Zespole Szkół im. Św. Kingi w Łącku odbędzie się kolejna akcja oddawania krwi „Uratuj choć jedno życie” Wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o zabranie dowodu osobistego i o zapoznanie się z warunkami oddawania krwi. Gorąco zachęcamy do wsparcia tej akcji. (więcej informacji pod numerem tel. 503312429)
  6. Małopolska Akademia Talentów serdecznie zaprasza na koncerty, których terminy są podane na afiszach informacyjnych. W naszym kościele odbędą się koncerty: dzisiaj po Mszy świętej o godz. 18.00, w środę (4.07) o godz. 18.45 i ostatni w niedzielę (8.07) po Mszy świętej o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy!
  7. W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Leonia Lasyk z Maszkowic. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!

1. Zapowiedzi przedślubne:
  • Krystian WOJNAROWSKI ze Szczereża – Małgorzata WARZECHA z Jazowska