11 NIEDZIELA  ZWYKŁA

17 czerwca 2018

Intencja ogólna:          Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.

1. W piątek kończy się rok szkolny. Dzieci i młodzież zachęcamy do przystąpienia do spowiedzi świętej. Dla dzieci Szkół Podstawowych (klasy III-VI) spowiedź będzie w środę od godz. 17.00, dla klas VII oraz młodzieży Gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych w czwartek od godz. 17.00. Ze względu na spowiedź w środę i czwartek kancelaria będzie czynna tylko rano.

1. Msze święte na zakończenie roku szkolnego będą odprawione według następującego porządku:

godz.   8.00   –          Szkoła Podstawowa w Szczereżu (kaplica w Szczereżu)

godz.   8.00   –          Zespół Szkół im. Świętej Kingi w Łącku

godz.   9.00   –          Gimnazjum w Łącku

godz. 10.00   –          Szkoły Podstawowe w Łącku i Maszkowicach

Serdecznie zapraszamy na te Msze święte dzieci i młodzież, ale również nauczycieli i pracowników szkół oraz rodziców.

1. Rozpoczynającym wakacje życzymy dobrego i spokojnego odpoczynku. Zachęcamy również, by planując wyjazdy wakacyjne zwrócić uwagę na obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. Prosimy więc zorientować się, gdzie jest najbliższy kościół katolicki i kiedy są w nim odprawiane Msze święte. Przykazanie „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił” obowiązuje również podczas wakacji czy to w Polsce, czy w innych krajach. Rodzice mają prawo wymagać od organizatorów kolonii i obozów zaprowadzenia ich dzieci w niedzielę do kościoła. Niech z tego prawa zechcą skorzystać. Niech czas wakacji będzie dla nas wszystkich okazją do dawania świadectwa, że należymy do Boga, a Jezus jest rzeczywiście dla nas Panem i Zbawicielem.

1. W przyszłą niedzielę (24 czerwca) obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Jana Chrzciciela. Kazania w tym dniu będzie głosił J.E. ks. bp Wiesław Lechowicz, pełniący funkcję Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Emigracji Polskiej. Ze względu na odpust nie będzie w tym dniu Mszy świętych o godz. 10.30 i 12.00 w Łącku oraz 11.15 w Szczereżu. Uroczysta suma odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00. Podczas tej Mszy świętej jubileusz 25-lecia kapłaństwa będzie obchodził ks. Proboszcz Janusz Paciorek. Z tej okazji o godz. 10.30 odbędzie się w kościele krótka akademia, na którą serdecznie zapraszamy.

1. W niedzielę (24 czerwca) na godz. 17.00 zapraszamy czcicieli bł. Celestyny Faron na nabożeństwo i Mszę świętą, podczas których będziemy się modlić o nowe powołania do kapłaństwa z naszej Parafii.

1. W przyszły poniedziałek (25 czerwca) zapraszamy członków wszystkich grup działających przy naszej parafii na wieczorną Mszę świętą o godz. 18.00, a po niej na spotkanie przy grillu obok Domu Katechetycznego.

1. Duszpasterz Nauczycieli organizuje pielgrzymkę dla nauczycieli i pracowników oświaty na Jasną Górę w dniu 2 lipca 2018. Wyjazd z Czarnego Potoka o godz. 1.20, z Łącka o godz. 1.30. Zgłoszenia pod tel. 514-023-745 do dnia 22.06.2018.

1. Zapraszamy i zachęcamy młodzież do wzięcia udziału w Saletyńskich Spotkaniach Młodych w Dębowcu w dniach 9-13 lipca 2018. W spotkaniu mogą wziąć udział osoby po ukończeniu 15 roku życia. Koszt – 210 zł. Zgłoszenia u ks. Pawła do 28 czerwca.

1. Uprzejmie prosimy właściciela grobu śp. Józefa Mrówki (lat 71) znajdującego się na naszym cmentarzu obok grobowca rodziny Kuzielów o jak najszybsze skontaktowanie się z ks. Proboszczem.

1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i dzisiaj na inwestycje parafialne.

1. Intencje pogrzebowe:
  • Śp. Sebastian Mrówka – greg. – ks. Piotr Górecki (Stare Wierzchowo) – 2-31.07