OGŁOSZENIA PARAFIALNE 10 NIEDZIELA ZWYKŁA 7 czerwca 2015

1.    Przeżywamy Oktawę Bożego Ciała. Na uroczyste procesje z Najświętszym Sakramentem zapraszamy codziennie na godz. 17.45. W Szczereżu procesja po Mszy świętej o godz. 18.00.
Jednocześnie serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tak pięknej oprawy liturgii i procesji w uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, Dziewczęcej Służbie Maryjnej, dzieciom I-Komunijnym z ich rodzicami, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwoneczkami i ich rodzicom, siostrom zakonnym, a zwłaszcza s. Jadwidze, która przygotowała dzieci do sypania kwiatów, s. Krystynie za udekorowanie kościoła. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Łącka, Maszkowic, Czerńca i Szczereża, którzy przygotowali piękne i jakże wymowne ołtarze na procesję. Dziękujemy orkiestrze i chórowi. Dziękujemy wszystkim niosącym feretrony i sztandary, a także Panom niosącym baldachim. Dziękujemy wszystkim uczestnikom procesji.
Niech Jezus obecny w Najświętszym Sakramencie będzie dla Was źródłem miłości i pokoju!

2.    W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na godz. 17.00 zapraszamy rodziców z malutkimi dziećmi, a po Mszy świętej o godz. 18.00 odbędzie się błogosławieństwo wszystkich dzieci i poświęcenie wianków. Dla dzieci przygotowana będzie „słodka niespodzianka”. Serdecznie zapraszamy!

3.    W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tego powodu nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4.    W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi na Mszę świętą o godz. 18.00, po której odbędzie się nabożeństwo i procesja fatimska. Do niesienia figury Matki Bożej zapraszamy członkinie Róż Różańcowych: 5 – Zofii Talar; 6 – Jadwigi Hilgier; 7 – Jadwigi Kulig; 8 – Stanisławy Kasprzak.

5.    W piątek i sobotę w Warszawie odbędzie się IV Krajowy Kongres Misyjny. Udział w nim wezmą dzieci – kolędnicy misyjni – z naszej parafii. Spotkanie organizacyjne dla nich i ich rodziców odbędzie się w poniedziałek (8.06) po Mszy świętej wieczornej w kościele w Łącku.

6.    W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

7.    Wczoraj w Starym Sączu odbyło się diecezjalne dziękczynienie młodzieży za sakrament bierzmowania. Szkoda, że z naszej parafii na 59 osób, które przyjęło sakrament bierzmowania, w dziękczynieniu uczestniczyło jedynie 9 osób.

8.    Trwają zapisy na bieg i konkurs talentów podczas Świętojańskich Dni Młodych. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej i u księży katechetów. Serdecznie wszystkich zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w tych zabawach.
Jednocześnie tradycyjnie prosimy o pomoc wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć organizację Świętojańskich Dni czy to finansowo, czy może poprzez ufundowanie nagród i fantów na loterię. Fanty można przynosić na plebanię. Podajemy również numer konta parafialnego, na które można będzie przelać ofiary z dopiskiem „Świętojańskie Dni”. Konto:
Parafia Rzymskokatolicka w Łącku, 33-390 Łącko 44
nr 65 8805 0009 0000 2424 2008 0001
Dziękujemy za wsparcie kolejnym dobrodziejom: Róża Trela, Krystyna i January Faron.

9.    Zapowiedzi przedślubne:
Piotr Piksa ze Szczereża             –          Monika Malinowska ze Szczereża
Krzysztof Pawlik z Łącka                        –          Ewelina Fudala z Jazowska
Jerzy Gromala z Czerńca           –          Anna Tokarczyk z Czerńca
Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy
o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!

10. Msze święte pogrzebowe:
Śp. Helena Faron                     – greg.            – ks. Dariusz Konieczny (SKEP)                  – 7.06-6.07
Śp. Stefan Bober                     – greg.            – ks. Marek Tatar (UKSW)                            – 7.06-6.07

11.  W ubiegłym tygodniu zmarli śp. Józef Cebula z Łącka i śp. Stanisław Baran z Pożóg. Jego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 14.00. Polećmy ich miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!