Niedziela Chrztu Pańskiego 10 stycznia 2016

1. Obchodzimy dzisiaj święto Chrztu Pańskiego. W szczególnym roku jubileuszu chrztu Polski dziękujemy Bogu za dar wiary, który tak obficie zlewa od 1050 lat na nasz Naród. Dziękujemy również za wszystkie łaski, które nam udzielił Pan Bóg podczas naszego chrztu. Pamiętajmy jednak o wszystkich obowiązkach wynikających z chrztu, a przede wszystkim o obowiązku pogłębiania wiary i dzielenia się nią z innymi, zwłaszcza o wielkiej odpowiedzialności za wychowanie w wierze dzieci i młodzieży. Niech wstawiennictwo naszych Patronów, którzy od chrztu opiekują się nami, będzie dla nas pomocą w przezwyciężaniu pokus i słabości.

2. Zmiana tajemnic Żywego Różańca – dzisiaj (10.01) po Mszy świętej o godz. 7.00.

3. W środy na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu odprawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tej modlitwie polecamy Matce Bożej wszystkie intencje, które nosimy w naszych sercach: prośby i dziękczynienia. Chcemy w ten sposób uprosić łaski potrzebne nam samym, ale i naszym bliskim.
Pod obrazem Nieustającej Pomocy znajduje się skarbona, do której można wrzucać swoje prośby i dziękczynienia, które w Nowennie polecać będziemy Matce Bożej. Zachęcamy do tego, zwłaszcza że właśnie w tych wszystkich intencjach będą sprawowane Msze święte w każdą środę wieczorem.

4. Młodzież wszystkich klas Gimnazjum zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w piątek (15.01) o godz. 17.00.

5. Spotkanie opłatkowe dla nauczycieli odbędzie się w Czarnym Potoku w sobotę (16.01) o godz. 10.00.

6. Spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej odbędzie się w Czarnym Potoku w niedzielę (17.01) o godz. 15.30.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. w oprawie góralskiej o godz. 10.30.

8. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 w sali teatralnej Domu Katechetycznego Młodzieżowa Grupa Teatralna działająca przy Gminnym Ośrodku Kultury w Łącku przedstawi Jasełka, na które bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian. Liczną obecnością doceńmy ich wysiłek włożony w przygotowanie przedstawienia.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ostatnią niedzielę i w święto Objawienia Pańskiego. Dziękujemy również za ofiary na kościół z adresów: Łącko 274, 527, 700, 746, 800, 804, 850, Czerniec 161 i 164.

10. Przed nami ostatnie dni wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą. Prosimy o przypomnienie sobie, które rejony zostaną odwiedzone w najbliższym tygodniu. Plan kolędy jest wywieszony w gablocie przed kościołem i zamieszczony na stronie internetowej naszej Parafii. Wszelkie uwagi dotyczące rejonów kolędowych, a także wnioski odnoszące się do funkcjonowania parafii i duszpasterstwa, prosimy kierować do odwiedzających nas kapłanów. Podczas kolędy rodziny, które chciałyby w lipcu przyjąć do siebie młodzież uczestniczącą w Światowych Dniach Młodych prosimy o poinformowanie o tym kapłanów.

11. Przypominamy, że nasza parafia organizuje Pielgrzymkę do Grecji śladami podróży misyjnych św. Pawła Apostoła. Termin pielgrzymki: 1-10 kwietnia 2016. Koszt: 1750 zł
i 115 €. Szczegółowy program pielgrzymki zamieszczony jest na afiszach i na stronie internetowej parafii. Żeby pielgrzymka doszła do skutku trzeba w najbliższym czasie zgłosić grupę. Zachęcamy więc do podjęcia decyzji. Termin zapisów upływa z końcem stycznia. Warto skorzystać z tej propozycji!

12. Zapowiedzi przedślubne:
Mariusz MAJEWSKI ze Szczawnika  –  Karolina KLIMECKA z Maszkowic
Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tego małżeństwa, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!

13. W dniu 22.01.2016 (piątek) od godz. 8.00 w Przychodni Lekarskiej KLAG-MED w Łącku 662 odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc oraz echo serca. Cena jednego badania – 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.