Ogłoszenia parafialne – XXVII Niedziela zwykła – 06.10.2019

• Przeżywamy 27 Niedzielę zwykłą. Po porannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańca. Dziękujemy wszystkim, którzy w minioną niedzielę modlitwą, strojami ludowymi, śpiewem ubogacili naszą parafialną uroczystość odpustową.

• W ciągu tygodnia będziemy przeżywać:
    – poniedziałek; wspomnienie NMP Różańcowej
    Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia.

• W najbliższą środę po wieczornej Mszy świętej w domu katechetycznym spotkanie Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy. Członkowie Akcji bardzo dziękują za zakupione w niedzielę ciasto. Zebrana suma wyniosła 2255 zł.

• W przyszłą niedzielę (13.10) zapraszamy na ostatnie w tym roku „Nabożeństwo fatimskie”, które rozpocznie się Mszą świętą o 18.00. Po niej nastąpi procesja fatimska i różaniec. Nabożeństwu będzie przewodniczył ks. Infułat Adam Kokoszka z Tarnowa. Prosimy przynieść ze sobą lampiony. Do niesienia figury Matki Bożej prosimy następujące Róże Żywego Różańca: 23,24,25,26,27. Strażaków prosimy o zapewnienie bezpieczeństwa podczas procesji.

• W przyszłą niedzielę przypada także „Dzień Papieski”. Zbiórka do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Tego dnia w Nowym Sączu odbędzie się „Marsz dla życia i rodziny”. Rozpocznie go Msza święta o 14.00 w Bazylice św. Małgorzaty. Zachęcamy do udziału.

• Trwają październikowe nabożeństwa różańcowe. Prosimy o liczniejszy udział w nabożeństwach. Dzieci zapraszamy w dni powszednie na 16.00, młodzież i dorosłych każdego dnia na 17.20. Na Szczereżu Różaniec przed Mszą świętą o 17.30. Bardzo prosimy grupy działające przy naszej Parafii o prowadzenie modlitwy. Podział nabożeństw różańcowych dla poszczególnych grup parafialnych znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Prosimy również, aby wyznaczone grupy zgłaszały się do zakrystii w danym dniu przed różańcem.

• Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. zapraszamy wraz z rodzicami we wtorek na 17.20 na różaniec i Mszę św.

• Zbiórka aspirantów z Łącka we wtorek o 15.30.

• Serdecznie dziękujemy za jabłka dla Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Do najbliższego piątku można je jeszcze składać przy budynkach gospodarczych obok plebanii.

• Zachęcamy do lektury prasy religijnej. W najnowszym wydaniu „Gościa Niedzielnego” m.in. o niebiańskim pochodzeniu i ogromnej mocy Różańca oraz wspomnienie o śp. Janie Kobuszewskim, który żartami rozbrajał smutki świata.

• W zakrystii można nabyć kalendarze:
    – z wieńcami dożynkowymi za 5 zł
    – Rolników lub Dla miast i wsi za 25 zł

• Zapowiedzi przedślubne:

Marcin WNĘK z Czerńca – Monika FARON z Łącka

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej.

• Intencje pogrzebowe:

śp. Rozalia Wąchała         01. – 30.10.                           ks. Szymon Pietryka (RPA)

śp. Anna Pogwizd               08.10. – 06.11.                     ks. Piotr Nowak (Tarnów)

śp. Jan Baran                      06.10. – 04.11.                    ks. Piotr Zaborski (Częstochowa)

śp. Jan Baran                      06.10. – 04.11.                    ks. Mariusz Bakalarz (Częstochowa)

śp. Jan Baran                      06. – 23.10.                          ks. Krzysztof Faber (Opole)