Ogłoszenia duszpasterskie.

www.parafia.elacko.pl

4 Niedziela Wielkiego Postu

11 marca 2018

Intencja ogólna:   Aby cały Kościół uznał pilną potrzebę formacji do rozeznania duchowego w aspekcie indywidualnym i wspólnotowym.

Zaproszenie do udziału w XXXIII Światowym Dniu Młodzieży,

Tarnów, Niedziela Palmowa, 25 marca 2018 r.

Ksiądz biskup Andrzej Jeż zaprasza serdecznie młodzież naszej diecezji na wspólne spotkanie w Tarnowie w Niedzielę Palmową, w ramach XXXIII Światowego Dnia Młodzieży pod hasłem: „Nie bój się”. Spotkanie rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty o godz. 10.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej przy ul. Gumniska 28. O godz. 13.00 rozpocznie się procesja z palmami, która przejdzie ulicami miasta. Prosimy młodzież o zabranie ze sobą palm. Punktem kulminacyjnym spotkania będzie Msza święta o godz. 14.30 pod przewodnictwem Pasterza diecezji, sprawowana w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.

Młodzież, która chciałaby uczestniczyć w tych uroczystościach prosimy o zgłoszenie się do ks. Pawła lub ks. Tomasza do dnia 16 marca 2018.

1. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:
  • Droga Krzyżowa
  • dla wszystkich – piątek        o godz. 17.30
  • dla młodzieży – piątek        o godz. 19.30
  • dla dzieci ze Szkół Podstawowych – sobota       o godz. 16.00
  • w kaplicy w Szczereżu – piątek        o godz. 17.30
  • Kalwaryjska Droga Krzyżowa – niedziela o godz. 14.00
  • Gorzkie Żale – niedziela o godz. 15.00
  • w kaplicy w Szczereżu – niedziela po Mszy o godz. 11.15

1. Msze święte w niedziele Wielkiego Postu w Łącku: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i po Gorzkich Żalach około godz. 16.00.

Nie będzie natomiast Mszy świętej o godz. 18.00! Nie będzie również niedzielnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

1. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

1. W poniedziałek (12.03) rozpoczną się trzydniowe rekolekcje wielkopostne dla uczniów szkół podstawowych w Łącku, Maszkowicach i Szczereżu oraz dla Gimnazjum. Rekolekcje poprowadzi Jakub Misiak, wikariusz w Radłowie. Prosimy dzieci i ich rodziców z zapoznaniem się ze szczegółowym planem rekolekcji, który jest zamieszczony na drukowanych kartkach.

1. Wyjazd klas III Gimnazjum na rekolekcje przed bierzmowaniem – piątek o godz. 15.00 z parkingu przy kościele.
  2. Rekolekcje parafialne odbędą się w dniach 25-28 marca. Poprowadzi je dr Józef Partyka, dyrektor poradni specjalistycznej „Arka” w Diecezji Tarnowskiej. Plan rekolekcji zamieszczony jest na drukowanych kartkach. Spowiedź wielkopostna w naszej parafii jest przewidziana na Wielki Wtorek (27 marca). Rekolekcje dla uczniów Zespołu Szkół im. Świętej Kingi odbędą się w dniach 26-28 marca. Już dzisiaj prosimy zaplanować sobie czas tak, aby móc wziąć udział w rekolekcjach oraz przystąpić do spowiedzi.

1. W środę (13 marca) na adorację Najświętszego Sakramentu i Mszę świętą wieczorną zapraszamy wszystkich, którzy podjęli się Apostolstwa Biednych Grzeszników.

1. W środę spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas po wieczornej Mszy świętej.

1. Spotkanie dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii świętej i ich rodziców odbędzie się w czwartek o godz. 17.00.

1. Na zakończenie codziennej adoracji odmawiamy nowennę przed uroczystością św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jemu chcemy polecać wszystkie rodziny naszej Parafii wypraszając dla nich zgodę i miłość, a przede wszystkim łaskę życia razem. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak wielkim problemem dla rodzin jest rozłąka spowodowana choćby wyjazdami zarobkowymi. Niech św. Józef wyprosi wszystkim rodzinom przeżywającym rozłąkę łaskę powrotu do wspólnego życia małżeńskiego i rodzinnego.

1. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę oraz na kwiaty z rejonów ul. K. Piaskowego; Kiczonki Górne; Kościelna i część Rynku; Podjeżowa, Strażacka, Słoneczna, Nadbrzeżna; Kiczonki Dolne oraz na misje z 6, 15 i 37 Róży. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

1. W zakrystii są do nabycia wielkanocne baranki i paschaliki w cenie 5 zł. Dochód jest przeznaczony na pomoc biednym przez Caritas.

1. Zapowiedzi przedślubne:
  • Wojciech SZCZYGIEŁ z Brzeznej – Monika BISKUP ze Szczereża
  • Damian ZBOZIEŃ z Łącka – Agnieszka CZUGA z Gliwic
  • Dariusz POLACZEK z Blachowni – Daniela DEMSKA z Łącka
  • Andrzej ĆWIK z Mordarki – Sabina ZBOZIEŃ z Czerńca
  • Marek SOPATA z Kiczni – Monika JAWOR z Kiczni
  • Franciszek WALKOSZ z Łącka – Marzena ŻELAZKO z Gostwicy
  • Witold KOZA z Brzyny – Kinga POPARDA z Brzyny
  • Mateusz MAJERSKI ze Szczereża – Iwona GARGULA z Żeleźnikowej W.
  • Jan TOMASIAK z Przysietnicy – Paulina PYRDOŁ z Maszkowic

Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!

1. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Irenę Kaczor z Łącka. Polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!

1. Klub Honorowych Dawców Krwi w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, serdecznie zaprasza chętnych do wzięcia udziału w Akcji oddawania krwi w budynku Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu przy ul. A. Grottgera 50 w dniu 03.2018r. w godz. 8.30 – 13.00. Akcja ta jest przeprowadzana dla chorych i ofiar wypadków pod hasłem „ SPOKREWNIENI SŁUŻBĄ”. Oddana krew będzie przekazana na potrzeby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Nowym Sączu. Za okazaną pomoc serdeczne Bóg zapłać.