33 niedziela zwykła 15 listopada 2015

1. W najbliższym tygodniu będziemy wspominać w liturgii:
Wtorek      – św. Elżbietę Węgierską
Środa        – bł. Karolinę Kózkówną
Czwartek – bł. Salomeę
Piątek       – św. Rafała Kalinowskiego
Sobota      – Ofiarowanie NMP
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask na każdy dzień.
2. Przez cały miesiąc listopad codziennie o godz. 17.30 odmawiamy Różaniec wypraszając Boże miłosierdzie dla dusz wypominanych.
3. Przypominamy, że do końca listopada trzeba zgłosić w kancelarii parafialnej decyzję dotyczącą przyszłości oznakowanych grobów znajdujących się na naszym parafialnym cmentarzu.
4. Spotkania grup parafialnych:
Klub Seniora „Św. Michał”       – środa o godz. 15.00
Akcja Katolicka i Caritas           – środa o godz. 18.30
5. Nabożeństwo dla rodziców i dzieci I-Komunijnych:
Szczereż – środa o godz. 17.00
Łącko        – piątek o godz. 17.00
6. Nabożeństwo dla młodzieży klas I i II Gimnazjum – środa o godz. 17.00.
7. Przyszła niedzielą jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Jest to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na wszystkich Mszach świętych będziemy dziękować Bogu za Jego łaski i powierzać nasze rodziny i nas samych Chrystusowi Królowi.
8. W przyszłą niedzielę Msza święta o godz. 10.30 będzie sprawowana w intencji Związku Podhalan Oddział w Łącku, który świętuje jubileusz 10-lecia działalności.
9. Również w przyszłą niedzielę o godz. 14.30 odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych.
10. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz za ofiary na kościół z adresu Łącko 490 i ofiara anonimowa.
11. Nasza parafia organizuje Pielgrzymkę do Grecji śladami podróży misyjnych św. Pawła Apostoła. Termin pielgrzymki: 1-10 kwietnia 2016. Koszt: 1750zł. Szczegółowy program pielgrzymki zamieszczone jest na afiszach i na stronie internetowej parafii. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii parafialnej.
12. Zapowiedzi przedślubne:
Przemysław DUDA z Łącka          –          Beata PODGÓRSKA z Łącka
Massimo MAZZELLA z Włoch     –          Barbara HILGER z Łącka
Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!
13. Zespół „Promyczki Dobra” z Nowego Sącza i Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej zapraszają na koncert „Z kolędą u Jana Pawła II”, który obędzie się 28.11.2015 o godz. 19.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie i będzie rejestrowany przez Telewizję TRWAM. W zakrystii można zakupić wejściówki na koncert w cenie 10zł. Na wejściówkę może wejść kilka osób, ale trzeba wcześniej potwierdzić telefonicznie lub mailowo swoją obecność na koncercie.
14. Kolejna akcja oddawania krwi pod hasłem „Uratuj choć jedno życie” odbędzie się w Zespole Szkół im. Świętej Kingi w Łącku 22 listopada 2015 w godz. 8.00-13.00.
15. Ogłoszenie Zakładu Gospodarki Komunalnej w Łącku:
Bezpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych będzie miała miejsce:
Łącko   19 listopada 2015
Plac przy Oczyszczalni Ścieków w Łącku
Plac obok Hali Widowiskowo-Sportowej od strony ZGK
Plac punktu przeładunkowego w Czerńcu

Czerniec   19 listopada 2015
Plac punktu przeładunkowego w Czerńcu

Maszkowice   19 listopada 2015
Rozjazd drogi koło państwa Kurnytów
Łęgi – plac naprzeciwko składu materiałów budowlanych
Plac przy moście za Dunajcem – Pański Majeż

Szczereż   25 listopada 2015
Rozjazd w kierunku Maszkowic (Wiela)
Plac przy skrzyżowaniu w centrum

Odpady należy dostarczyć tak, aby nie utrudniały ruchu pojazdów i pieszych, najpóźniej do godz. 14.00 w dniu zbiórki!