3 Niedziela Adwentu 13 grudnia 2015

1. Przeżywamy czas Adwentu. Serdecznie zapraszamy na Msze święte roratnie:
Dorośli            – o godz. 6.00
Dzieci             – o godz. 6.45
Dzieci prosimy o przynoszenie na roraty lampionów.

2. W środę rozpocznie się nowenna do Dzieciątka Jezus, którą będziemy odmawiać wieczorem na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczną się adwentowe rekolekcje parafialne, które będzie prowadził ks. dr Tomasz Lelito, Wizytator Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Program rekolekcji jest następujący:

Niedziela (20 grudnia) – nauki rekolekcyjne na wszystkich Mszach świętych

Poniedziałek (21 grudnia)

8.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
17.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną (Szczereż)

Wtorek (22 grudnia)  –  DZIEŃ PARAFIALNEJ SPOWIEDZI

8.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
15.30 – Msza święta z nauką rekolekcyjną (Szczereż)

9.00-10.30         Spowiedź
11.00-12.00         Spowiedź
14.00-15.30         Spowiedź
14.00-15.30         Spowiedź (Szczereż)
16.00-17.00         Spowiedź

Środa (23 grudnia) – Zakończenie rekolekcji
8.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną
17.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną (Szczereż)
18.00 – Msza święta z nauką rekolekcyjną

Bardzo prosimy o zorganizowanie sobie czasu na uczestniczenie w rekolekcjach oraz na przystąpienie do spowiedzi we wtorek (22 grudnia). Przed samą wigilią kapłani wyjeżdżają spowiadać do Łukowicy, więc w Łącku nie będzie możliwości skorzystania ze spowiedzi.
Do chorych z Komunią świętą kapłani udadzą się w wigilię (24 grudnia) od godz. 8.30.

4. Opłatki wigilijne, które można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wydatki związane z organizacją w naszej parafii Światowych Dni Młodych w 2016 roku. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary. W zakrystii można również nabyć wigilijne świece „Caritas” w cenie 5 zł.
5. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wsparli akcję „Świąteczna Paczka”. Za wszelkie złożone dary niech Bóg błogosławi. Dziękujemy również Paniom z Klubu Seniora św. Michał, które tak ochotnie i hojnie wsparły akcję przez upieczenie bardzo smacznych placków na wczorajszy i dzisiejszy finał.
6. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a więc rozpoczynają się przygotowania do strojenia kościoła i kaplicy w Szczereżu. Zwracamy się z wielką prośbą do mieszkańców Maszkowice-Wiela o piękne i gęste choinki na wystrój kościoła (o szczegóły prosimy o kontakt z ks. Proboszczem lub ks. Pawłem).
W Szczereżu o równie piękne choinki prosimy mieszkańców rejonu Kadeczka.
7. Grupa Modlitewna Dorosłych zaprasza na katechezę o błogosławieństwach w środę po wieczornej Mszy świętej.
8. Dzieci ze szkół w Łącku, Maszkowicach i Szczereżu przygotowujące się do I Komunii świętej zapraszamy w piątek na godz. 6.45 na spotkanie w kościele, które w tym miesiącu powiązane będzie z Mszą świętą roratnią.
9. Przypominamy, że spotkania scholki dziecięcej odbywają się w soboty o godz. 11.00.
10. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy świętej o godz. 12.15 będzie miało miejsce włączenie chłopców do grona kandydatów na ministrantów.
11. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę. Dziękujemy również za ofiary na kościół z adresów: Łącko 172, 297, 350, 695, Czerniec 1 i 185.
12. Komputerowe badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego odbędzie się w Ośrodku Zdrowia „KLAG-MED” w Łącku 16.12.2015 w godzinach 14.00-16.00. Zapisy w Ośrodku Zdrowia.