28 NIEDZIELA ZWYKŁA 11 października 2015

1. Serdecznie zapraszamy na koncert ku czci św. Jana Pawła II, podczas którego wystąpi Se Mi Hwang z Korei Południowej, która zagra na marimbie. Wraz z artystką wystąpią profesorowie Szkoły Muzycznej w Łącku. Koncert odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00.
2. W najbliższym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
Wtorek           – bł. Honorata Koźmińskiego
Środa                        – św. Małgorzatę Marię Alacoque
Czwartek       – św. Teresę od Jezusa
Piątek            – św. Jadwigę Śląską
Sobota           – św. Ignacego Antiocheńskiego
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożych. Szczególne życzenia Bożej łaski i opieki Matki Bożej kierujemy do s. Jadwigi, przełożonej sióstr służebniczek w naszej parafii, która w piątek będzie świętować swoje imieniny.
3. W środę świętować będą również nauczyciele z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Życzymy im przede wszystkim światła Ducha Świętego w nauczaniu dzieci i młodzieży, a także zdrowia i cierpliwości, by byli dla rodziców pomocą w wychowaniu nowego pokolenia. Z okazji Dnia Nauczyciela w czwartek po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na koncert w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Łącku.

4. Serdecznie zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe. Dzieci zapraszamy w dni powszednie na godz. 16.00, młodzież i dorosłych zapraszamy na godz. 17.30. Na Szczereżu różaniec pół godziny przed mszą.
O przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej w kościele w najbliższym tygodniu prosimy następujące grupy parafialne:
Poniedziałek                       28 Róża Różańcowa (zelatorka Helena Cebula)
Wtorek                                 Róże 21, 24, 25, 26
Środa                                    Młodzież klas I i II Gimnazjum
Czwartek                              Młodzież klas III Gimnazjum
Piątek                                    Klub Seniora „Św. Michał”
Sobota                                  Krąg Rodzin
W przyszłą sobotę nabożeństwo różańcowe dla dzieci będzie miało miejsce w sali teatralnej Domu Katechetycznego.
5. We wtorek (13.10) ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Tego dnia nie będzie różańca przed Mszą świętą wieczorną, ale różaniec odmówimy podczas procesji fatimskiej. O niesienie figury Matki Boskiej i prowadzenie modlitwy różańcowej prosimy następujące Róże Żywego Różańca:
21       – zelatora Józefa Kozy
24       – zelatorki Stanisławy Piksa
25       – zelatorki Rozalii Wojnarowskiej
26       – zelatorki Bernadety Klimczak
6. W środę po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na spotkanie Akcję Katolicką i Caritas.
7. Młodzież klas I i II Gimnazjum zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo w ramach przygotowania do bierzmowania w środę na godz. 17.00, a młodzież klas III Gimnazjum w czwartek na godz. 17.00. Przypominamy, że są to nabożeństwa obowiązkowe!
8. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Przy wyjściu z kościoła można już zabrać kartki na wypominki.
Jednocześnie serdecznie prosimy o uporządkowanie grobów i przejść między grobami zbierając wszystkie śmieci w wyznaczonych miejscach (prosimy nie wyrzucać zużytych zniczy i sztucznych kwiatów za mur cmentarny!).
Może warto byłoby się również zastanowić nad kupowaniem niezliczonej ilości sztucznych kwiatów i zniczy. Owszem, tradycją jest przystrajanie grobów kwiatami i palenie zniczy. Ale sztuczne kwiaty niewiele mają z urody, a przede wszystkim są niezwykle nieekologiczne. Śmieci z plastikowych kwiatów nie dość że są drogie, to jeszcze trudne do utylizacji. Jednocześnie kwiaty naturalne, choć może krócej, ale niezwykle zdobią groby naszych bliskich. Świadczą również, że nasza pamięć o zmarłych nie jest sztuczna i plastikowa, ale żywa i pełna miłości.
Prosimy również, by na cmentarny śmietnik nie przywozić odpadów z prywatnych domów, co niestety zdarza się bardzo często.
9. Tradycyjnie nasza parafia zbierała jabłka dla Seminarium Duchownego w Tarnowie. Podtrzymując tę tradycję prosimy wszystkich, którzy mają taką możliwość o przywiezienie jabłek w skrzyniach i złożenie przy plebanii do najbliższego piątku. Liczymy na obfitość darów.
10. Dziękujemy za ofiary na tacę w zeszłą niedzielę, na kościół: Łącko 877. Przy wyjściu z kościoła można dzisiaj złożyć ofiarę do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które m.in. funduje stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
11. W przyszłą niedzielę młodzież naszej parafii po Mszach świętych będzie rozprowadzać elementy odblaskowe. Dochód będzie przeznaczony na sfinansowanie wyjazdu młodzieży na ŚDM 2016.
12. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze na przyszły rok. Duże w cenie 20 zł, ścienne w cenie 5 zł, oraz kalendarze misyjne w cenie 5 zł.
13. W ubiegłym tygodniu zmarli śp. Jan Dybiec z Łącka i śp. Marek Szczepaniak z Czerńca. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!