27 NIEDZIELA ZWYKŁA 4 października 2015

1. W najbliższym tygodniu w liturgii czcić będziemy:
Poniedziałek – św. Faustynę Kowalską
Środa – NMP Różańcową
Piątek – bł. Wincentego Kadłubka
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkich łask Bożych.
2. Serdecznie zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe. Dzieci zapraszamy w dni powszednie na godz. 16.00, młodzież i dorosłych zapraszamy na godz. 17.30. Na Szczereżu Różaniec pół godziny przed mszą.
O przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej w kościele w najbliższym tygodniu prosimy następujące grupy parafialne:
Poniedziałek                       23 Róża Różańcowa
Wtorek                                 Lektorzy
Środa                                    Akcja Katolicka
Czwartek                              Szkolne Koło „Caritas”
Piątek                                   Grupa młodzieżowa i Zespół muzyczny
Sobota                                 27 Róża Różańcowa
Zachęcamy również wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych w kościele, by modlić się na różańcu w domu, może z całą rodziną, a nawet przy pracy, np. w sadzie przy zbieraniu owoców.
3. W czwartek na godz. 15.00 zapraszamy na spotkanie Klub Seniora „Św. Michał”.
4. Wszystkich młodych, którzy chcieliby zaangażować się w organizację w naszej parafii Światowych Dni Młodych 2016 oraz planujących udział w spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem w Krakowie zapraszamy w piątek (9.10) na spotkanie grupy „Zakręceni dla Chrystusa” o godz. 19.00 w sali teatralnej Domu Katechetycznego.
5. Zmiana tajemnic Żywego Różańca – w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00.
6. W przyszłą niedzielę w Brzesku odbędzie się kolejny Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Mszą świętą o godz. 11.30 w kościele Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zachęcamy do wzięcia w nim udziału.
7. Również w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy kolejny już Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Z tej okazji w naszym kościele odbędzie się koncert organizowany przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Łącku. Będziemy mogli wysłuchać światowej sławy instrumentalistki Se Mi Hwang z Korei Południowej, która zagra na marimbie. Wraz z artystką wystąpią profesorowie Szkoły Muzycznej w Łącku. Koncert odbędzie się 11.10 (niedziela) o godz. 15.00.
8. Dziękujemy za ofiary na tacę w zeszłą niedzielę, na kościół z adresu Łącko 394, 3 Róży Różańcowej za ofiarę na akcję „AdoMiS – adoptuj misyjne seminarium” oraz za ofiary dla ks. Kazimierza Stempniowskiego, misjonarza z Boliwii. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszki na Dzieło Nowego Tysiąclecia, które m.in. funduje stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin.
9. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze na przyszły rok. Duże w cenie 20 zł, ścienne w cenie 5 zł, oraz kalendarze misyjne w cenie 5 zł.
10. Dnia 8.10.2015 w godz. 15.00-18.00 w Przychodni NZOZ KLAG-MED. w Łącku odbędą się badania USG drożności naczyń szyjnych i kończyn dolnych metodą dopplerowską, a także inne badania USG. Koszt pojedynczego badania wynosi 55 zł. Szczegółowe informacje w Przychodni.
11. Jesień to czas długich wieczorów i nie zawsze dobrej pogody. Przypominamy zatem wszystkim i serdecznie zachęcamy do noszenia po zmroku elementów odblaskowych. To nie jest tylko obowiązek wynikający z prawa, ale to zwykła troska o bezpieczeństwo swoje, ale i innych użytkowników dróg.