27 niedziela zwykła – 2 października 2016

Drodzy Diecezjanie!

Czytany dzisiaj List pasterski Episkopatu Polski wprowadził nas w tematykę XVI Dnia Papieskiego. W naszej diecezji obchody tego dnia powiązane są z VIII Diecezjalnym Marszem dla Życia i Rodziny, który w tym roku przejdzie ulicami Limanowej. Serdecznie zapraszam Was do udziału w tym wydarzeniu w niedzielę 9 października. Wspólne spotkanie rozpoczniemy od Eucharystii celebrowanej w kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej o godz. 1200, zaś później podczas marszu wyrazimy wdzięczność za nasze rodziny i dar życia. Tegoroczny XVI Dzień Papieski będzie odpowiedzią na apel papieża Franciszka zawarty w bulli „Misericordiae vultus”: „jakże pragnę, aby nadchodzące lata były naznaczone miłosierdziem tak, byśmy wyszli na spotkanie każdej osoby, niosąc dobroć i czułość Boga!” (MV 5).

Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o podjęcie w naszych wspólnotach parafialnych i w rodzinach wytrwałej modlitwy, zwłaszcza różańcowej, za zwłaszcza za rodziny i każde zagrożone ludzkie życie.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

1. Serdecznie zapraszamy na październikowe nabożeństwa różańcowe. Dzieci zapraszamy w dni powszednie na godz. 16.00, młodzież i dorosłych zapraszamy na godz. 17.15. Na Szczereżu Różaniec również o godz. 17.15 (w I piątek po Mszy świętej).

O przygotowanie rozważań i prowadzenie modlitwy różańcowej w kościele w najbliższym tygodniu prosimy następujące grupy parafialne:

• Poniedziałek                       10 Róża Różańcowa
  • Wtorek                       Kapłani
  • Środa                                    Grupa Modlitewna Dorosłych
  • Czwartek                  9 Róża Różańcowa
  • Piątek                                    Rada Parafialna
  • Sobota                      Akcja Katolicka

Zachęcamy również wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach różańcowych w kościele, by modlić się na różańcu w domu, może z całą rodziną, a nawet przy pracy, np. w sadzie przy zbieraniu owoców.

2. I czwartek miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo różańcowe i Mszę świętą. Będziemy się modlić szczególnie o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu.

3. I piątek miesiąca:

• Spowiedź w środę, czwartek i piątek rano przed Mszą świętą i wieczorem od godz. 17.00, na Szczereżu w piątek o 15.30
  • Ze względu na spowiedź w środę, czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00-8.00
  • Młodzież zapraszamy w piątek na Adorację z różańcem o godz. 19.30, po niej Msza święta o godz. 20.00
  • Kazania w tym dniu będzie głosił ks. Maciej Będziński, Sekretarz Krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary w Warszawie. Ofiara na tacę będzie przeznaczona na pomoc misjonarzom.
  • Odwiedziny chorych z Komunią świętą w sobotę od godz. 8.15.

4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

5. Również w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”. Z tej okazji zapraszamy wszystkich parafian do kościoła na godz. 15.00 na spotkanie z Janem Pawłem II przygotowane przez młodzież działającą przy parafii, grupę Kiyrpecki oraz chór parafialny „Zew Gór”. Dzisiaj po Mszy świętej młodzież będzie rozdawać karteczki z pytaniami konkursowymi. Rozwiązanie konkursu będzie miało miejsce właśnie w przyszłą niedzielę o godz. 15.00.

6. Kurs przedmałżeński odbędzie się w naszej parafii w cztery kolejne soboty od 15 października do 5 listopada w godzinach 18.00-20.00. Zapisy podczas pierwszego spotkania.

7. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę na tacę oraz na kościół z numerów: Łącko 122, 197, 218, 274, 558, Czerniec 78, Maszkowice 195. Dziękujemy za ofiary na pomoc poszkodowanym w trzęsieniu ziemi we Włoszech. W przyszłą niedzielę będzie można złożyć ofiarę do puszek na stypendia Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

8. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze na przyszły rok w cenie 21 zł oraz kalendarze misyjne w cenie 5 zł. Zachęcamy również do czytania prasy katolickiej. Dzisiejszy „Gość Niedzielny” zawiera wiele dobrych artykułów, m.in. o różańcu, a nawet o występie naszego chóru.

9. Przypominamy wszystkim Parafianom i serdecznie zachęcamy do noszenia po zmroku elementów odblaskowych. To nie jest tylko obowiązek wynikający z prawa, ale to zwykła troska o bezpieczeństwo swoje, ale i innych użytkowników dróg. Warto tak je nosić, by były dobrze widoczne dla kierowców (zwinięte na pasku od torebki, niekiedy przysłonięte ręką z pewnością nie spełnią swojego zadania).

10. W ubiegłym tygodniu zmarli śp. Stanisław Groń z Maszkowic-Łęgi i śp. Stanisław Duda z Łącka-Jeżowej. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!