21 Niedziela zwykła 21 sierpnia 2016

w związku z ogłoszeniem
Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej – Opiekunki Rodzin i Uzdrowienie Chorych

Drodzy Diecezjanie!
W najbliższą sobotę, tj. 27 sierpnia br., odbędzie się uroczyste ogłoszenie Sanktuarium Matki Bożej Tylickiej – Opiekunki Rodzin i Uzdrowienie Chorych.
Obraz Matki Bożej Tylickiej, mający około pięć wieków, został przywieziony prawdopodobnie przez biskupa Piotra Tylickiego, który ofiarował go do wybudowanego własnym staraniem kościoła w 1612 roku. Od tej pory kult Matki Bożej Tylickiej utrwalał się i rósł przez pokolenia, a wierni pielgrzymujący do tego miejsca otrzymywali wiele Bożych łask wyproszonych przez pośrednictwo Maryi. W ostatnich latach kult Matki Bożej Tylickiej coraz bardziej rozszerza się i zaszczepia w sercach mieszkańców całego regionu krynickiego.
Serdecznie zapraszam Was, drodzy Diecezjanie, do udziału w tej wyjątkowej uroczystości, która tak mocno wpisuje się w krzewioną w naszej diecezji żywą pobożność maryjną. Szczególnie gorąco zapraszam mieszkańców Tylicza oraz okolicznych parafii i dekanatów. Zapraszam rodziny oraz chorych i obarczonych cierpieniem, którym szczególnie patronuje Matka Boża Tylicka Opiekunka Rodzin i Uzdrowienie Chorych. W sobotę 27 sierpnia br., w kościele parafialnym w Tyliczu, zostanie odprawiona o godz. 10.00 uroczysta Msza święta połączona z erygowaniem nowego Sanktuarium.
Niech to kolejne sanktuarium maryjne w naszej diecezji przyczyni się do wzmocnienia i stałego krzewienia głębokiej czci wobec Matki Bożej, której orędownictwu przed Bogiem zawierzamy nasz własny los oraz teraźniejszość i przyszłość całej tarnowskiej diecezji.
Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI

1. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystej Mszy świętej na Górze Zyndrama w ubiegły poniedziałek. W szczególny sposób dziękujemy władzom gminy, sołtysowi wsi Maszkowice, Jackowi Ząbkowi oraz przedstawicielom Rady Parafialnej. Dziękujemy grupie Kiyrpecki reprezentującej Gminny Ośrodek Kultury oraz dzieciom i młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Maszkowicach za przygotowanie programu artystycznego. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom Maszkowic za obfity poczęstunek.

2. W środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas i Akcji Katolickiej.

3. Regionalne stroje dla pielgrzymów prosimy składać w budynku plebanii we wtorek (23.08).
4. W czwartek wyruszy pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 9.00.

5. W piątek uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej. Msze święte o godz. 6.30 i 18.00. Ze względu na uroczystość w tym dniu nie obowiązuje post piątkowy.

6. W przyszłą niedzielę (28.08) odbędzie się Dzień skupienia dla narzeczonych. Początek o godz. 14.30 w Domu Parafialnym.

7. Zapraszamy młodzież naszej parafii na pożegnanie wakacji w górach. W programie: wyjście na Gorc od Zasadnego, Msza święta w górach w intencji młodzieży, ognisko. Koszt – 5 zł. Zapisy u ks. Pawła Przybyły i u pani Anety Wolańskiej do 28 sierpnia. Zbiórka przy kościele 31.08 o godz. 9.00.

8. Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Medjugorie i sanktuariów Bośni, Hercegowiny i Chorwacji. Pielgrzymka odbędzie się w terminie 18-26 października 2016. Koszt – 1.650zł + 110€. Szczegółowe informacje i program pielgrzymki znajduje się na plakatach oraz na stronie internetowej parafii. Zapisy wraz z wpłatą 500 zł – do 18 września w kancelarii parafialnej.

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na tacę oraz na kościół z adresu Łącko 68, 523, 784, Maszkowice 6a.

10. Zapowiedzi przedślubne:
Grzegorz TOMASZEK z Maszkowic        –          Dorota KOZIK z Barcic
Krzysztof CHLIPAŁA z Zabrzeży             –          Monika PIERZCHAŁA z Łącka
Michał KLUSKA z Tokarni                        –          Aleksandra MARNIK z Łącka
Dawid SŁOWIK z Jazowska                     –          Kinga DYBIEC z Łącka
Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!