2 Niedziela Adwentu 6 grudnia 2015

1. W najbliższym tygodniu będziemy wspominać w liturgii:
poniedziałek    – św. Ambrożego, patrona pszczelarzy
wtorek             – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitości Bożych łask. Szczególnie pamiętajmy o ks. bpie Wiesławie Lechowiczu, który w środę świętuje imieniny.

2. We wtorek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, święto patronalne Sióstr Służebniczek pracujących w naszej Parafii. Obejmujemy Siostry pamięcią w modlitwie.
W tym dniu nie sprawuje się Mszy świętych roratnich.
W naszej Parafii Msze święte będą odprawiane o godz. 6.00, 9.00 i 18.00. Przed Mszami świętymi  będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 będzie miało miejsce uroczyste przyjęcie dziewczynek do grona Dziewczęcej Służby Maryjnej. Serdecznie gratulujemy dzieciom i rodzicom, a także
s. Jadwidze, prowadzącej DSM w naszej Parafii.
W kaplicy w Szczereżu Msza święta będzie o godz. 18.00.

3. Przeżywamy czas Adwentu. Serdecznie zapraszamy na Msze święte roratnie:
Dorośli            – o godz. 6.00
Dzieci             – o godz. 6.45
Dzieci prosimy o przynoszenie na roraty lampionów.

4. Spotkanie Klubu Seniora we wtorek o godz. 15.00; Parafialnego Zespołu „Caritas” – środa o godz. 18.30.

5. Nabożeństwa formacyjne dla kandydatów do bierzmowania w tym miesiącu będą połączone z roratami:
Czwartek o godz. 6.45      – klasy I i II Gimnazjum
Piątek o godz. 6.45           – klasy III Gimnazjum

6. Spotkanie wszystkich wolontariuszy Światowych Dni Młodych – piątek o godz. 20.00.

7. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

8. Opłatki wigilijne można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na wydatki związane z organizacją w naszej parafii Światowych Dni Młodych w 2016 roku. Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary. W zakrystii można również nabyć wigilijne świece „Caritas” w cenie 5 zł (małe) i 12 zł (duże).

9. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę na ogrzewanie kościoła oraz w kopertach na kościół z adresów: Łącko 129, 264, 297, 315 i Czerniec 1, 48. Dziękujemy również za ofiary złożone w I piątek dla ks. Józefa Treli. Dziękujemy mieszkańcom Szczereża za ofiary w kopertach na ogrzewanie i sprzątanie kaplicy.

10. Na Szczereżu poszukujemy kogoś, kto mógłby się zająć obsługą kotłowni w kaplicy. Dotychczas dbał o ciepło w kaplicy pan Franciszek Dudek, ale w zeszłym tygodniu zrezygnował. Chętnych do podjęcia się tego zadania prosimy o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej.

11. Intencje pogrzebowe:
Śp. Stanisława Stec          – 7 int.             – ks. Józef Trela (Kazachstan)                     – 7-13.12
Śp. Maria Klag                   – 15 int.           – ks. Józef Trela (Kazachstan)                     – 14-28.12

12. Nasza parafia organizuje Pielgrzymkę do Grecji śladami podróży misyjnych św. Pawła Apostoła. Termin pielgrzymki: 1-10 kwietnia 2016. Koszt: 1750 zł i 115 €. Szczegółowy program pielgrzymki zamieszczone jest na afiszach i na stronie internetowej parafii. Zgłoszenia przyjmowane są w kancelarii parafialnej.

13. Zapowiedzi przedślubne:
Rafał FARON z Łącka                      –          Monika WĄCHAŁA z Kamienicy
Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!