18 NIEDZIELA ZWYKŁA 2 sierpnia 2015

1.    Msze święte wieczorne w sierpniu, zarówno w dni powszednie, jak i w niedziele o godz. 19.00.
Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpoczyna się o godz. 18.00.
Kancelaria parafialna czynna w dni powszednie rano od 7.00-8.00 i wieczorem od 17.00-18.00.

2.    W czwartek będziemy obchodzić święto Przemienienia Pańskiego. Program odpustu w Sądeckiej Farze jest zamieszczony na plakacie przed kościołem. Jest to również pierwszy czwartek miesiąca – podczas wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy się modlić o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu z naszej parafii.

3.    I piątek miesiąca:

• Spowiedź: w środę, czwartek i piątek rano przed Mszą świętą i wieczorem od godz. 18.00, w Szczereżu w piątek o 15.30.
  • Ze względu na spowiedź w środę, czwartek i piątek kancelaria parafialna będzie czynna tylko rano od 7.00-8.00.
  • Odwiedziny chorych – ks. Proboszcz, ks. Tomasz i ks. Konrad – od godz. 8.00
  • Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i na Mszę świętą. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wygradzającej za grzechy nas samych i całego świata.
  • W piątek gościć będziemy ks. Pawła Wróbla, misjonarza pochodzącego z naszej diecezji i pracującego w Republice Środkowoafrykańskiej.

4.    Również w piątek Siostry Służebniczki świętują wspomnienie swojego założyciela, bł. Edmunda Bojanowskiego.

5.    W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

6.    Trwają zapisy na XXXIII Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Koszt uczestnictwa w Pielgrzymce wynosi 90 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60 zł, a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do klasy VI włącznie tylko 20 zł. Gdy idzie jedno dziecko z rodziny płaci 60 zł. Zachęcamy do zapisów w kancelarii parafialnej.
Spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się w Łącku 9 sierpnia 2015 roku o godz. 16.00.

7.    Zapowiedzi przedślubne:
Cezary ROSIŃSKI z Dundee (Szkocja) –          Maria OPYD z Dundee (Szkocja)
Szymon ZALEŚNY z Jasła                       –          Maria ZBOROWSKA z Maszkowic
Dariusz OWSIANKA z Łącka                   –          Agnieszka SZYBA z Wesołej
Jeśli ktoś zna okoliczności, które mogą być przeszkodą do zawarcia tych małżeństw, prosimy
o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej!

8.    W sobotę (8.08) o godz. 18.00 w kościele w Woli Piskulinej odbędzie się spotkanie modlitewne „Wieczór chwały”, na które zaproszeni są wszyscy, a zwłaszcza młodzież.

9.    W przyszłą niedzielę w Obidzy odbędzie się Festyn Rodzinny, z którego dochód jest przeznaczony na rehabilitację Karoliny Tomasiak.

10. Z wielką przykrością informujemy, że w najbliższych dniach z naszej parafii odchodzą księża wikariusze, by podjąć nowe wyzwania:
Ks. Szymon Pietryka, który w Łącku pracował 3 lata, został skierowany do Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie w celu przygotowania się do pracy na misjach w Afryce.
Ks. Tomasz Janik, który pracował w Łącku zaledwie rok, został skierowany na specjalistyczne studia doktoranckie z ekonomii na AGH w Krakowie.
Okazja, by podziękować naszym księżom za ofiarną pracę w naszej parafii, będzie podczas Mszy świętej celebrowanej 15 sierpnia 2015 roku o godz. 15.00 na Górze Zyndrama. Już dzisiaj serdecznie wszystkich zapraszamy!